Stats pred zápasom: Kloppovi proti Leicestru ide, Firminovi tiež

20
1712

Po kvalitnom a hlavne v prvom polčase efektívnom výkone The Reds, ktorý priniesol výhru 3:1 na trávniku Aston Villy, pokračuje počas vianočných sviatkov Premier League 18. kolom.

Premier League 22/23 (30.12.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Leicester CIty FC; 21.00

kto s kým: 6. vs 13.
rozhodca: Craig Pawson
TV: Canal+ Sport 2

LFC team info

ABSENCIE (7) A. Melo - sval, L. Díaz - koleno, Jota - lýtko, C. Jones - nešpecifikované, Firmino - lýtko (otázny štart), Milner - sval (otázny štart), Fabinho - osobné dôvody

LCFC team info

ABSENCIE (6) J. Justin - noha, R. Pereira - noha, Maddison - koleno, Praet - chrbát, J. Evans - noha, Bertrand - koleno

Liverpool privíta na Anfielde v piatok večer (30.12.) Leicester City FC. The Foxes stále pod vedením predchodcu Kloppa na lavičke LFC Brendana Rogersa sa po katastrofálnom úvode sezóny pomaly dvíhajú v tabuľke PL nahor (z 20. miesta sa vyšvihli už na 13.) a budú sa snažiť strpčiť domácim zverencom nemeckého manažéra prvý zápas doma po opätovnom reštarte klubovej sezóny 22/23.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s Leicestrom City v Premier League doteraz 14-krát.

Sled výsledkov:

sezóna štadión  los PL výsledok strelci v zápase rezultát
2015/16  doma 18. kolo 1:0 (0:0,1:0) Ch. Benteke výhra
2015/16  vonku 24.kolo 0:2 (0:0,0:2) Vardy 2 prehra
2016/17  doma  4. kolo 4:1 (2:1,2:0) Firmino 2, Mané, Lallana – Vardy výhra
2016/17  vonku 26. kolo 1:3 (0:2,1:1) Coutinho – Vardy 2, Drinkwater prehra
2017/18  vonku  6. kolo 3:2 (2:1,1:1) Salah, Coutinho, J. Henderson – Vardy, Okazaki výhra
2017/18  doma 21. kolo 2:1 (2:0,0:0) Salah 2 – Vardy výhra
2018/19  vonku  4. kolo 2:1 (2:0,0:1) Mané, Firmino – Ghezzal výhra
2018/19  doma 24. kolo 1:1 (1:1,0:0) Mané – Maguire remíza
2019/20  doma  8. kolo 2:1 (1:0,1:1) Mané, Milner (11 m)  – Maddison výhra
2019/20  vonku 19. kolo 4:0 (1:0,3:0) Firmino 2, Milner (11 m), Alexander-Arnold výhra
2020/21  doma  9. kolo 3:0 (2:0,1:0) Jota, Firmino, vlastný (Evans) výhra
2020/21  vonku 24. kolo 1:3 (0:0,1:3) Salah – Maddison, Vardy, H. Barnes prehra
2021/22  vonku 20. kolo 0:1 (0:0,0:1) Lookman prehra
2021/22  doma 24. kolo 2:0 (1:0,1:0) Jota 2 výhra

Bilancia celkovo: 14 zápasov, z toho 9 výhier, 1 remíza, 4 prehry, skóre 26:16, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 7 zápasov, 6 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 15:4, úspešnosť 90%
  • Bilancia vonku: 7 zápasov, 3 výhry, 0 remíz, 4 prehry, skóre 11:12, úspešnosť 43%
  • Bilancia 1. polčasu: 14 zápasov, 7 výhier, 5 remíz, 2 prehry, skóre 12:6, úspešnosť 62%
  • Bilancia 2. polčasu: 14 zápasov, 6 výhier, 4 remízy, 4 prehry, skóre 14:10, úspešnosť 52%
Roberto Firmino oslavuje gól. (foto: Twitter)

Góly (26): Najviac šesť ich strelil Roberto Firmino, za ním sú Mané a Salah so 4 gólmi. Jota sa presadil 3-krát, dva majú na konte Coutinho a Milner (oba z penalty). Jeden presný zásah zaznamenali Alexander-Arnold, Lallana, J. Henderson a Ch. Benteke. Jeden gól bol vlastný od Evansa.

Asistencie (19): Najviac 4 prihrávky na gól si pripísal Milner, tri má Mané. Dve asistencie zaznamenali Firmino, Andy Robertson, Alexander-Arnold a Sturridge, po jednej majú na konte Matip, Coutinho, Wijnaldum a Emre Can.

Žlté karty (19): Tri razy ŽK inkasoval Matip, 2-krát Milner a Emre Can. Po jednej majú Firmino, An. Robertson, J. Gomez, Fabinho, van Dijk, J. Henderson, C. Jones, Kabak, Lallana, Lovren, Lucas Leiva a brankár Mignolet.

Červená karta (0): Na strane LFC bez vylúčenia, rovnako tak aj u súpera.

Zaujímavosť:
 Nemecký manažér LFC utrpel s nadchádzajúcim súperom The Foxes najviac prehier, až štyri rovnako ako s Manchestrom City.

Strelecký skalp (najviac strelených gólov) hráčov The Reds proti súperom v PL pod Kloppom:

Leicester Roberto Firmino 6 3 3

Zaujímavosť: Firminovi pribudol tretí strelecký skalp. Najviac má Salah – 11 a po jednom majú Mané a Origi.

Kloppova bilancia v 18. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol The Reds v 6 zápasoch 18. kola sezóny PL. Najprv prišli dve domáce výhry, 1:0 nad Leicestrom

a 4:1 nad Stoke City. Nasledovali tri vyhraté zápasy vonku, a to 4:0 v Bournemouthe, 2:0 vo Wolverhamptone a tiež

2:0 v Londýne na ihrisku West Hamu. Potom už prišla prehra doma na Anfielde 0:1 s Burnley. Nakoniec v minulej sezóne 21/22 to bola vonku remíza 2:2 na Tottenhame.

sezóna štadión     súper výsledok strelci LFC rezultát
2015/16 doma    Leicester 1:0 (0:0,1:0) Ch. Benteke   výhra
2016/17 doma   Stoke City 4:1 (2:1,2:0) Lallana, Firmino, Sturridge, vlastný (Imbula)   výhra
2017/18 vonku Bournemouth 4:0 (3:0,1:0) Coutinho, Lovren, Salah, Firmino   výhra
2018/19  vonku    Wolves 2:0 (1:0,1:0) Salah, van Dijk   výhra
2019/20  vonku West Ham 2:0 (1:0,1:0) Salah (11 m), Oxlade-Chamberlain   výhra
2020/21 doma   Burnley 0:1 (0:0,0:1)   prehra
2021/22 vonku Tottenham 2:2 (1:1,1:1) Jota, An. Robertson   remíza

Bilancia celkovo: 7 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 15:4, úspešnosť 76%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 5:2, úspešnosť 67%
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 3 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 10:2, úspešnosť 83%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 4 výhry, 3 remízy, 0 prehier, skóre 8:2, úspešnosť 71%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 7:2, úspešnosť 76%
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Góly (15): Najviac 3-krát sa presadil Salah (jeden z penalty), 2x Firmino. Po jednom góle zaznamenali Jota, van Dijk, Robertson, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Lovren, Coutinho, Sturridge a Ch. Benteke. Jeden bol vlastný – Imbula zo Stoke.

Asistencie (11): dve gólové prihrávky si pripísali Robertson, Firmino a Salah. Po jednej majú na konte Fabinho, Alexander-Arnold, Milner, Oxlade-Chamberlain a Coutinho.

Žlté karty (11): dve inkasoval Lallana,  jednu majú na svojom konte Morton, N. Keïta, I. Konaté, Tsimikas, Fabinho, Matip, J. Allen, Emre Can a manažér Klopp.

Červená karta (1): Obdržal ju Andy Robertson v zápase na Tottenhame v minulej sezóne 21/22, u súperov nebola udelená ani jedna.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League:

kolo v PL zápasy výhry remízy prehry skóre             úspešnosť
1. 7 5 2 0 24:12 Po remíze s Fulhamom je 81%.
2. 7 5 1 1  10:4 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
3. 7 4 2 1 14:6 Po zápase s Man Utd činí 67%.
4. 7 5 0 2 23:14 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0  15:7 Po zápase s Newcastle  je 81%.
6. 7 5 2 0  18:8 Po dueli s Evertonom je 81%.
9. 8 4 3 1  16:9 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1  19:11 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1  23:8 Po dueli s Man City je 79%.
12. 8 5 2 1  15:4 Po súboji s West Ham je 71%.
13. 8 6 1 1  18:5 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0 2  22:8 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 8 5 2 1  19:10 Po súboji s Tottenhamom  je 71%.
16. 8 5 3 0  17:4 Po zápase so Sotonom je 75%.
17. 8 5 1 2  12:7 Po dueli s Aston Villou je 67%.
18. 7 5 1 1  15:4 Pred súbojom s Leicestrom je 76%.

Zľava Mohamed Salah, Luis Díaz a Sadio Mané. (foto: Twitter)