Stats pred zápasom: Kloppovi to proti Leedsu ide. Až na túto sezónu

32
1139

Po kvalitnom a dominantnom výkone po prestávke, ktorý priniesol LFC na Anfielde cennú remízu 2:2 s lídrom Premier League Arsenalom, pokračuje Premier League víkendovým 31. kolom.

ABSENCIE (3) C. Ramsay - koleno, Bajčetić - sval, N. Keïta - sval

The Reds čaká v pondelok večer (17.4.) na Elland Road domáci Leeds United FC. The Whites sa pod vedením nového manažéra Javiho Graciu pohybujú stále okolo zostupových priečok, preto pre zverencov Jürgena Kloppa určite nebudú ľahkým a odovzdaným súperom.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol v PL s Leedsom doteraz len 5-krát, nakoľko ten dlhých 16 rokov účinkoval v nižších anglických ligách.

Sled výsledkov:

sezóna štadión los PL výsledok strelci v zápase rezultát
2020/21 doma 1. kolo 4:3 (3:2, 1:1) Salah 3 (2 z 11m), van Dijk – Harrison, Bamford, Klich výhra
2020/21 vonku 32. kolo 1:1 (1:0, 0:1) Mané – D. Llorente remíza
2021/22 vonku    4. kolo 3:0 (1:0, 2:0) Salah, Fabinho, Mané výhra
2021/22 doma 19. kolo 6:0 (3:0, 3:0) Salah 2 (2z11m), Mané 2, Matip, van Dijk výhra
2022/23 doma 14. kolo 1:2 (1:1, 0:1) Salah – Rodrigo Moreno, Summerville prehra

Bilancia celkovo: 5 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 15:6, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 11:5, úspešnosť 67%
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 0 prehier, skóre 4:1, úspešnosť 67%
  • Bilancia 1. polčasu: 5 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 9:3, úspešnosť 87%
  • Bilancia 2. polčasu: 5 zápasov, 2 výhry, 1 remíza, 2 prehry, skóre 6:3, úspešnosť 47%
Mohamed Salah (vpravo) a Fábio Carvalho. (foto: Twitter)

Góly (15): Najviac ich strelil Mohamed Salah – 7 (z toho 4 z 11m), za ním je Mané, ktorý sa presadil 4-krát. Dva razy skóroval van Dijk, po jednom góle dali Fabinho a Matip.

Asistencie (8): Tri prihrávky na gól si pripísal Andy Robertson a dve Alexander-Arnold. Po jednej asistencii majú na konte Salah, J. Henderson a Thiago Alcãntara.

Žlté karty (3): Dve inkasoval Firmino a jednu Fabinho.

Červená karta: na strane LFC nebola, no na strane pávov dostal ju Struijk.

Nottingham 1 0 0 1 0:1 0%

Zaujímavosť: Klopp sa so 67% úspešnosťou proti The Gunners zaradil na 11. miesto vo svojej bilancii proti klubom PL.

Jürgen Klopp (vpravo) a Harvey Elliott. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v 31. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol  LFC v siedmych  zápasoch 31. kola. Začal vonku prehrou 2:3 v Southamptone, nasledovala domáca remíza 2:2 s Bournemouthom a znovu doma výhra 5:0 nad Watfordom.

Pokračoval vonku víťazstvom 2:1 na pôde Fulhamu. Za tým prišli dve domáce výhry, a to 4:0 nad Crystal Palace

a 2:1 s Aston Villou. Nakoniec v minulej sezóne 21/22 dosiahol doma trojbodový výsledok 2:0 s Watfordom.

sezóna štadión súper výsledok strelci LFC rezultát
2015/16 vonku Southampton 2:3 (2:0, 0:3) Coutinho, Sturridge prehra
2016/17 doma Bournemouth 2:2 (1:1, 1:1) Coutinho, Origi remíza
2017/18 doma Watford 5:0 (2:0, 3:0) Salah 4, Firmino výhra
2018/19 vonku Fulham 2:1 (1:0, 1:1) Mané, Milner (11m) výhra
2019/20 doma Crystal Palace 4:0 (2:0, 2:0) Alexander-Arnold, Salah, Fabinho, Mané výhra
2020/21 doma Aston Villa 2:1 (0:1, 2:0) Salah, Alexander-Arnold výhra
2021/22 doma Watford 2:0 (1:0, 1:0) Jota, Fabinho (11m) výhra

Bilancia celkovo: 7 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 19:7, úspešnosť 76%.

• Bilancia doma: 5 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 15:3, úspešnosť 87%
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 1 prehra, skóre 4:4, úspešnosť 50%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 9:2, úspešnosť 76%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 10:5, úspešnosť 67%

Góly (19): Najviac 6 zaznamenal Salah, po 2 razy sa presadili Mané, Fabinho (1z11m), Alexander-Arnold a Coutinho. Po jednom góle majú na konte Jota, Firmino, Origi, Sturridge a Milner (z 11m).

Asistencie (13): Dva razy prihrávali na gól Andy Robertson, Salah, Firmino a Mané. Po jednej majú J. Gomez, Fabinho, Origi, Wijnaldum a Lallana.

Žlté karty (9): Dve inkasoval J. Gomez, po jednej Fabinho, Milner, Andy Robertson, Lovren, Emre Can, Lucas Leiva a Škrtel.

Červené karty (0): Pre hráčov LFC ani pre súperov nebola udelená ani jedna.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League:

kolo zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
1. 7 5 2 0 Po súboji s Fulhamom je 81%.
2. 7 5 1 1 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
3. 7 4 2 1 Po zápase s Manchestrom United je 67%.
4. 7 5 0 2 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0 Po zápase s Newcastle je 81%.
6. 7 5 2 0 Po dueli s Evertonom je 81%.
7. 7 4 3 0 Po zápase s Wolverhamptonom je 71%.
8. 7 2 5 0 Po dueli s Chelsea je 52%.
9. 8 4 3 1 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom City je 79%.
12. 8 5 2 1 Po súboji s West Hamom je 71%.
13. 8 6 1 1 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0 2 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 8 5 2 1 Po súboji s Tottenhamom je 71%.
16. 8 5 3 0 Po zápase so Southamptonom je 75%.
17. 8 5 1 2 Po dueli s Aston Villa je 67%.
18. 8 6 1 1 Po súboji s Leicestrom je 79%.
19. 8 5 2 1 Po zápase s Brentfordom je 71%.
20. 8 4 1 3 Po dueli s Brightonom je 54%.
21. 8 3 4 1 Po súboji s Chelsea je 54%.
22. 8 4 0 4 Po zápase s Wolverhamptonom je 50%.
23. 8 6 1 1 Po dueli s Evertonom je 79%.
24. 8 3 1 4 Po súboji s Newcastlom je 42%.
25. 8 4 3 1 Po zápase s Crystalom Palace je 63%.
26. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom United je 79%.
27. 8 5 1 2 Po súboji s Bournemouthom je 67%.
29. 8 4 2 2 Po zápase s Manchestrom City je 58%.
30. 8 4 3 1 Po dueli s Arsenalom je 63%.
31. 7 5 1 1 Pred súbojom s Leedsom je 76%.

Zaujímavosť: Nadchádzajúce 31. kolo patrí medzi najviac úspešné pre rodáka zo Stuttgartu.

Kloppova bilancia v deň a čase výkopu zápasu v PL:

Pondelok, 21.00 hod.

sezóna zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
21/22
22/23 3 1 1 1 44%

Zaujímavosť: Nemecký manažér LFC má v pondelok o 21.00 hod. v tejto sezóne iba 44% úspešnosť. V sezóne 21/22 neodohral ani jeden zápas.

Niekdajšia hviezda Leedsu Mark Viduka (vľavo) v súboji s výborným stredným bekom Liverpoolu Samim Hyypiäm. Situáciu sleduje Marcus Babbel. (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Leeds United FC:

Celkom 29 zápasov, z toho 17 výhier, 5 remíz, 7 prehier, skóre 63:29, úspešnosť 64%.

• Bilancia doma: 15 zápasov, 10 výhier, 1 remíza, 4 prehry, skóre 39:16, úspešnosť 69%
  • Bilancia vonku: 14 zápasov, 7 výhier, 4 remízy, 3 prehry, skóre 24:13, úspešnosť 60%
  • Bilancia 1. polčasu: 29 zápasov, 14 výhier, 11 remíz, 4 prehry, skóre 29:15, úspešnosť 61%
  • Bilancia 2. polčasu: 29 zápasov, 17 výhier, 6 remíz, 6 prehier, skóre 34:14, úspešnosť 66%
Robbie Fowler. (foto: Facebook)

Strelci 63 liverpoolskych gólov v ére PL proti LUFC:

Najviac 7 presných zásahov majú na konte Fowler (6 doma + 1 vonku) a Salah (6+1), potom sú 4-góloví

Mané (2+2), Owen (3+1) a D. Murphy (4+0). Hráči s 3 gólmi sú Collymore (3+0) a Ruddock (2+1).

Ďalší strelci sa presadili 2-krát, a to van Dijk (2+0), Molby (1+1), S. Gerrard (2+0), Heskey (0+2), Redknapp (1+1)a S. McManaman (0+2).

Po jednom góle strelili doma Matip, Walters, J. Barnes, Rush, Berger, Hamann a Florent Sinama-Po ngolle.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Fabinho, Baroš, Kewell, Diao, Ziege, Hyypiä, Šmicer, T. Camara, Riedle a R. Whelan. Vlastné góly boli dva a prišli vonku od hráčov Leedsu.