Stats pred zápasom: Kloppovi to s Arsenalom ide, chýba mu ale žolík Firmino

5
1704

Po poslednej repre pauze v kalendárnom roku 2021 nasleduje 12. kolo Premier League.

Premier League 21/22 (20.11.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Arsenal FC; 18.30

kto s kým: 4. vs 5.
rozhodca: Michael Oliver
TV: Premier Sport 1 (CZ/SK)

LFC team info

ABSENCIE (10) H. Elliott - členok, Firmino - stehno, Milner - stehno, N. Keïta - stehno, C. Jones - oko, J. Gomez - lýtko, Mané - rebrá (otázny štart), Robertson - stehno (otázny štart), J. Henderson - triesla (otázny štart), Origi - noha (otázny štart)

AFC team info

ABSENCIE (4) G. Xhaka - koleno, Partey - triesla (otázny štart), Balogun - brucho (otázny štart), Kolašinac - členok

The Reds nastúpia doma na Anfielde proti londýnskym „kanonierom“. Zverenci Mikaela Artetu sa po zlom začiatku sezóny (po 3. kole boli bez bodu) vyšplhali až do TOP 6 , kde strácajú iba dva body na LFC.

Kloppova éra:

Klopp sa stretol v Premier League s Arsenalom doteraz 11-krát.

Bilancia celkovo:  11 zápasov, z toho 7 výhier, 3 remízy, 1 prehra skóre 33:16, úspešnosť 73%.

• Bilancia doma: 6 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 0 prehier skóre 21:7, úspešnosť 89%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 1 prehra skóre 12:9, úspešnosť 53%
  • Bilancia 1. polčasu: 11 zápasov, 6 výhier, 4 remízy, 1 prehra skóre 16:7, úspešnosť 67%
Jürgen Klopp. (foto: Facebook)

Zaujímavosť: Jedinú prehru (vonku 1:2) utrpeli Klopp a spol. v majstrovskej sezóne 2019/20, keď už bolo o našom titule dávno rozhodnuté.

33 gólov strelených gólov si rozdelilo 12 hráčov LFC.

Najviac ich strelil Roberto Firmino – 8 (1 z 11 m), po 6 presných zásahov majú Mané a Salah (dva z bieleho bodu), 3 razy skórovali Jota a Coutinho.  Po jednom góle dali Milner, Robertson, Matip, Wijnaldum, Sturridge, Lallana  a Joe Allen.

Asistencie: 3 gólové prihrávky majú na konte Firmino a Alexander-Arnold, 2 razy asistovali Salah, Mané  a Emre Can. Po  jednej si pripísali Robertson, Milner, Fabinho,  J. Gomez, Origi, Wijnaldum, Lallana, Clyne  a Ch. Benteke.

Žlté karty: Po dve dostali Alexander-Arnold, Fabinho a Lovren, po jednej majú na svojom konte Robertson, Jota, Mané, J. Gomez, Firmino, Lallana, Clyne, A. Moreno a Emre Can.

Červené karty: Ani jedna u The Reds, ani jedna u súpera.

Roberto Firmino (v červenom) je v duelich s Arsenalom pravidelne nielen nebezpečný, ale aj produktívny. (foto: Twitter)

Ďalšie zaujímavosti v súbojoch proti Arsenalom:

• strelené góly ako striedajúci hráči:

Diogo Jota naskočil v 80. minúte a o osem minút neskôr strelil gól, ktorým spečatil domácu výhru 3:1 v sezóne 2020/21. Portugalský reprezentant naskočil aj v odvete na Emirates. Prišiel na ihrisko v 61. minúte za bezgólového stavu a už o tri minúty strelil prvý gól a v 82. minúte svojím druhým presným zásahom uzavrel skóre zápasu na konečných 3:0 pre LFC.

Daniel Sturridge striedal v sezóne 2017/18 v dueli s AFC v 74. minúte a o tri minúty strelil gól, ktorým upravil na konečných 4:0 pre The Reds. Duel sa odohral na Anfielde.

Poďme na ročník v sezóne  2015/16. Joe Allen nastúpil na Anfielde proti The Gunners v 82. minúte a v 90. vyrovnal na konečných 3:3.Na tento gól mu prihrával tiež striedajúci Christian Benteke.

Znamená to, že Klopp v prvej konfrontácii s Arsenalom urobil dve super striedania, čím odvrátil svoju prvú prehru s zverencami vtedajšieho manažéra Londýnčanov Wengera.

Diogo Jota. (foto: Twitter)
  • neuznané góly systémom VAR: Zatiaľ ani jeden.
  • hral za oba kluby: Z aktívnych futbalistov len Alex Oxlade-Chamberlain – vo farbách Arsenalu bol od 2011 do 2017. Potom prestúpil do LFC, kde je doteraz.
  • Roberto Firmino: Ako jediný hráč absolvoval všetky zápasy, dokonca v základnej zostave.

Zaradenie hráčov do základnej zostavy:

V bráne sa objavil v 5 stretnutiach Alisson Becker. Mignolet si zachytal v 4 dueloch, Adrián a Karius v jednom. Čisté konto si udržali v jednom zápase Alisson a Loris Karius.

Do obrany postavil Klopp v 7 stretnutiach Andrewa  Robertsona, 6x Alexandra-Arnolda, 5 razy nasadil stopérov van Dijka a J. Gomeza, 4- krát sa rozhodol pre Lovrena, 3 stretnutia absolvovali Matip, Klavan, A. Moreno a Nathaniel Clyne. Po jednom dueli majú na konte N. Phillips, Kabak, Kolo Touré a Mamadou Sakho.

Do stredu poľa poslal manažér LFC najčastejšie Giniho Wijnalduma (8x), 6 zápasov má Fabinho. 5 duelov odohral J. Henderson, 4 razy sa predstavili Milner a Emre Can. V 3 stretnutiach Lallana. V jednom súboji Thiago, N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri a Ibe.

V útoku všetkých 11 zápasov Kloppa proti Arsenalu FC odohral Roberto Firmino. Mané má 10 duelov a Salah 8. Coutinho hral v 3 stretnutiach.

V pozícii striedajúcich hráčov prišlo na ihrisko v súbojoch proti The Gunners až  22 hráčov The Reds. Najčastejšie menil spoluhráča James Milner – 4x. Origi v 3 dueloch, po 2 razy to boli Jota, Minamino, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Shaqiri a Lallana. V jednom stretnutí sa objavili Matip, J. Henderson, N. Keïta, Alexander-Arnold, Grujić, Rhys Williams, Ch. Benteke, J. Allen, Sturridge, Lucas Leiva, Caulker, Clyne, K. Stewart a Emre Can.

Divock Origi. (foto: Twitter)

Rozhodcovia: Na zápas s AFC boli 2x delegovaní Michael Oliver a Pawson. V jednom stretnutí si zapískali Attwell, Marriner, Madley, Taylor, M. Jones, Atkinson a Paul Tierney.

Kloppova bilancia v 12. kole od sezóny 2015/16:

Nemecký manažér viedol LFC v 6 zápasoch 12. kola Premier League. Začal prehrou doma s Crystal

Palace 1:2. Potom prišla remíza 0:0 v Southamptone, nasledovali tri domáce výhry, a to 3:0 nad Southamptonom, 2:0 nad Fulhamom a cenná výhra 3:1 nad Manchestrom City. Nakoniec v 20/21 uhral remízu 1:1 v Londýne s Fulhamom.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 1 prehra  skóre 10:4, úspešnosť 61%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 3 výhry, 0 remíz, 1 prehra skóre 9:3, úspešnosť 75%
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 2 remízy skóre 1:1, úspešnosť 33%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 1 prehra skóre 6:2, úspešnosť 61%

Rarita: Bilancia v prvej 45-minútovke je zhodná s bilanciou 2. polčasu. Tieto polčasové rezultáty sa zhodujú aj s celkovou bilanciou dvanástich zápasov sezóny.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Góly: Najviac zaznamenal Mohamed  Salah – 5. Coutinho sa presadil  2x. Po jednom góle majú na konte Mané, Fabinho a Shaqiri.

Asistencie: Dva razy prihrával na gól Andrew Robertson, po jednej asistencii majú Alexander-Arnold, Lallana, J. Henderson, Wijnaldum a Coutinho.

Žlté karty: Po jednej inkasovali Joe Gomez, Curtis Jones, Clyne, Lovren a Coutinho.

Červená karta: Ani jedna u LFC, ani u súperov.

Zaradenie hráčov:

Šéf lavičky LFC postavil v 12. kole celkom v 6 stretnutiach 3 brankárov. Alisson chytal v 3 dueloch. Mignolet stál v bránke v 2 zápasoch a Karius v jednom. Každý  z nich si raz udržal čisté konto.

V obrane sa na 4 zápasy objavil Alexander-Arnold. Tri razy to boli Robertson a Lovren, na dva súboje nastúpili van Dijk, Matip, Clyne a A. Moreno. Jedno stretnutie absolvovali Joe Gomez, Klavan, M. Sakho a Škrtel.

Do zálohy poslal Klopp na 5 zápasov Wijnalduma, 4-krát J. Hendersona a 3 razy Fabinha. Dva duely má na konte Emre Can. Na jedno stretnutie nastúpili Milner, C. Jones, Shaqiri, Ibe, Lucas Leiva  a Adam Lallana.

V útoku  nasadil na 5 zápasov Firmina  a Maného, na 4 Salaha. Tri razy hral Coutinho a v jednom stretnutí to bol Ch. Benteke.

Philippe Coutinho. (foto: Facebook)

Striedania:  v 12. kole sezóny  bolo urobených 17 striedaní. Tri razy naskočil do zápasu Origi a Milner.

Dva- krát striedal Oxlade-Chamberlain , po jednom striedaní majú na konte Firmino, J. Henderson, Minamino, N. Keïta, J. Gomez, Neco Williams, Lovren, Sturridge a Emre Can.

Rozhodcovia: Po jednom zápase si zapískali Clattenburg, M. Jones, Swarbrick, Tierney,  Marriner a M. Oliver.

LIVERPOOL FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/93):

Bilancia LFC proti Arsenalu FC:

Celkom 58 zápasov, z toho 23 víťazných, 19 remíz, 16 prehier, skóre 97:72, úspešnosť 51%.

• Bilancia doma: 29 zápasov, 15 výhier, 8 remíz, 6 prehier skóre 65:33, úspešnosť 61%
  • Bilancia vonku: 29 zápasov, 8 výhier, 11 remíz, 10 prehier skóre 32:39, úspešnosť 40%
  • Bilancia 1. polčasu: 58 zápasov, 19 výhier, 28 remíz, 11 prehier skóre 43:26, úspešnosť 49%
Robbie Fowler. (foto: Facebook)

Strelci 97 liverpoolskych gólov v ére PL proti Arsenalu:

Najviac gólov zaznamenal Robbie Fowler – 9 (8 doma + 1 vonku). Hneď za ním je Firmino s 8 (7+1). Ďalší dvaja zo súčasného hviezdneho útočného tria (Salah – Firmino – Mané) majú na konte 6 presných zásahov, Salah (4+2) aj Mané (4+2).

Ďalší strelci: Coutinho 4 (1+3), Crouch 4 (3+1), Jota 3 (1+2), Škrtel 3 (3+0), Steven Gerrard 3 (2+1), Owen 3 (2+1), S. McManaman 3 (2+1), J. Henderson 2 (0+2), Sturridge 2 (2+0), Sterling 2 (2+0), Luis Suárez 2 (0+2), F. Torres 2 ( 2+0), Dirk Kuyt 2 (1+1), Benayoun 2 (2+0), P. Ince 2 (2+0), L. Garcia 2 (1+1), J. A. Riise 2 (1+1).

Po jednom góle strelili doma Robertson, Matip, Wijnaldum, Joe Allen, Patrik Berger, N´Gog, X. Alonso, Kewell, Heskey, Agger, Litmanen, Barmby, Mellor a Leonhardsen.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami – Milner, Lallana, Camara, McAteer, Collymore, Murphy, Hyypiä, Robbie Keane a John Barnes.

Vlastné góly: Boli dva od hráčov Arsenalu.

Jürgen Klopp má v 12. kole sezóny úspešnosť na úrovni 61%. No jeho osobná bilancia s The Gunners je až

73-percentná, pričom úspešnosť Liverpoolu proti Arsenalu v ére Premier League je iba na úrovni 51%.