Stats pred zápasom: LFC ešte v Premier League v Nottinghame nevyhral. Čo teraz?

13
807

Po dominantnom a veľmi efektívnom výkone v ofenzíve, ktorý napokon priniesol LFC vysokú výhru 6:1 na pôde Leedsu United, pokračuje cez víkend Premier League 32. kolom.

Premier League 22/23 (22.4.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Nottingham Forest FC; 16.00

kto s kým: 8. vs 18.
rozhodca: Michael Oliver
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

LFC team info

ABSENCIE (4) C. Ramsay - koleno, Bajčetić - sval, N. Keïta - sval, Firmino - sval

NFFC team info

ABSENCIE (9) Biancone - koleno, Ch. Wood - stehno, Boly - stehno, Aurier - nešpecifikované, Scarpa - stehno, D. Henderson - stehno, R. Yates - rameno, Kouyaté - stehno, O. Richards - noha

The Reds nastúpia v sobotu popoludní (22.4.) na Anfielde, kde na nich čaká Nottingham Forest FC.

Zverenci Stevea Coopera po sľubnom začiatku sezóny už 10 zápasov nevyhrali (dosiahli iba 3 remízy) a spadli na zostupovú 18. priečku poradia Premier League. Klopp síce z tohto zápasu berie iba víťazstvo, no nesmie podceniť nováčikovský elán, o čom sa presvedčil napr. v prvom vzájomnom zápase na trávniku Forest.

Zľava Stefan Bajčetić, Jürgen Klopp a Thiago Alcântara. (foto: Twitter)

Kloppova éra:

Klopp sa v Premier League s Nottinghamom stretol iba raz, lebo The Tricky Trees sa vrátili do PL po 23 rokoch, keď v nej naposledy účinkovali v sezóne 1998/99.

Nottingham 1 0 0 1 0:1 0%

Zaujímavosť: Klopp zatiaľ ešte nebodoval proti „lesníkom“ z Nottinghamom, no odohral s nimi iba jeden zápas.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v 32. kole od sezóny 2015/16:

Nemecký manažér viedol LFC v 7 zápasoch 32. kola sezóny PL. Začal doma remízou 1:1 s Tottenhamom, nasledovali dve výhry vonku, a to 2:1 na pôde Stoke City a rovnaká nad Crystal Palace.

Pokračoval víťazstvom doma 2:1 nad Tottenhamom a za tým už prišla jediná prehra vonku 0:4 na Manchestri City. Nasledovala vonku remíza 1:1 s Leedsom. Nakoniec to bola znova vonku remíza 2:2 v Manchestri so City.

2021/22 vonku Manchester City 2:2 (1:2, 1:0) Jota, Mané remíza

Bilancia celkovo: 7 zápasov, 3 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 10:11, úspešnosť 57%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 0 prehier, skóre 3:2, úspešnosť 67%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 7:9, úspešnosť 53%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 2 výhry, 1 remíza, 4 prehry, skóre 3:7, úspešnosť 33%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 2 prehry, skóre 7:4, úspešnosť 52
Zľava Virgil van Dijk a Sadio Mané. (foto: Twitter)

Góly (10): Najviac 3 strelil Mané, po dva presné zásahy zaznamenali Firmino a Coutinho. Jeden má na konte Jota a Salah. A jeden bol vlastný – Alderweireld z Tottenhamu.

Asistencie (8): Dve prihrávky na gól zaznamenali Andy Robertson a Alexander-Arnold, po jednej Milner, Salah, Wijnaldum a Sturridge.

Žlté karty (13): Najviac dve inkasoval Firmino, po jednej obdržali Fabinho, van Dijk, Andy Robertson, Mané, Thiago Alcãntara, J. Henderson, J. Gomez, Klavan, Emre Can, Coutinho a brankár Karius.

Červená karta (0): pre hráčov LFC, ani u súperov nebola udelená ani jedna.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League:

kolo v PL zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
1. 7 5 2 0 Po súboji s Fulhamom je 81%.
2. 7 5 1 1 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
3. 7 4 2 1 Po zápase s Manchestrom United je 67%.
4. 7 5 0 2 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0 Po zápase s Newcastle je 81%.
6. 7 5 2 0 Po dueli s Evertonom je 81%.
7. 7 4 3 0 Po zápase s Wolverhamptonom je 71%.
8. 7 2 5 0 Po dueli s Chelsea je 52%.
9. 8 4 3 1 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom City je 79%.
12. 8 5 2 1 Po súboji s West Hamom je 71%.
13. 8 6 1 1 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0 2 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 8 5 2 1 Po súboji s Tottenhamom je 71%.
16. 8 5 3 0 Po zápase so Southamptonom je 75%.
17. 8 5 1 2 Po dueli s Aston Villa je 67%.
18. 8 6 1 1 Po súboji s Leicestrom je 79%.
19. 8 5 2 1 Po zápase s Brentfordom je 71%.
20. 8 4 1 3 Po dueli s Brightonom je 54%.
21. 8 3 4 1 Po súboji s Chelsea je 54%.
22. 8 4 0 4 Po zápase s Wolverhamptonom je 50%.
23. 8 6 1 1 Po dueli s Evertonom je 79%.
24. 8 3 1 4 Po súboji s Newcastlom je 42%.
25. 8 4 3 1 Po zápase s Crystalom Palace je 63%.
26. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom United je 79%.
27. 8 5 1 2 Po súboji s Bournemouthom je 67%.
29. 8 4 2 2 Po zápase s Manchestrom City je 58%.
30. 8 4 3 1 Po dueli s Arsenalom je 63%.
31. 8 6 1 1 Po súboji s Leedsom je 79%.
32. 7 3 3 1 Pred zápasom s Nottinghamom je 57%.

Zaujímavosť: Nadchádzajúce 32. kolo patrí medzi najmenej úspešné pre rodáka zo Stuttgartu.

Kloppova bilancia v deň a čase výkopu zápasu v PL:

Sobota, 16.00 hod.

sezóna zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
21/22 6 5 1 0 89%
22/23 5 2 1 2 47%

Zaujímavosť: Nemecký manažér LFC má v sobotu o 16.00 hod v tejto sezóne iba 47% úspešnosť. V sezóne 21/22 to bolo až na úrovni 89%.

Fabinhov (v bielom) súboj s hráčom Nottinghamu Zinckernagelom. (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Nottingham Forest FC:

Celkom 11 zápasov, z toho 4 výhry, 4 remízy, 3 prehry, skóre 18:12, úspešnosť 48%.

• Bilancia doma: 5 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 14:5, úspešnosť 87%
  • Bilancia vonku: 6 zápasov, 0 výhier, 3 remízy, 3 prehry, skóre 4:7, úspešnosť 17%
  • Bilancia 1. polčasu: 11 zápasov, 4 výhry, 4 remízy, 3 prehry, skóre 10:8, úspešnosť 48%
  • Bilancia 2. polčasu: 11 zápasov, 4 výhry, 5 remíz, 2 prehry, skóre 8:4, úspešnosť 52%

Zaujímavosť: The Reds v ére PL navštívili štadión City Ground celkom 6-krát, no zatiaľ si neviezli domov ani jednu výhru.

Robbie Fowler. (foto: Twitter)

Strelci 18 liverpoolskych gólov v ére PL proti Forest:

Najviac 6 presných zásahov zaznamenal  Robbie Fowler (4 doma + 2 vonku). Hneď za ním je s 5 gólmi Owen (4+1) a s troma presnými strelami Collymore (3+0). Po jednom góle zaznamenali S, McManaman (1+0) a Redknapp (0+1).

Vlastné góly dva, oba na Anfielde od hráčov NFFC.

Jürgen Klopp má v 32. kole sezóny úspešnosť iba na úrovni 57%. Ešte horšie vyznieva bilancia The Reds v ére PL proti „lesníkom“, ktorá je iba 48%.

Nemecký manažér LFC chce zvíťaziť a ešte viac sa priblížiť aspoň k TOP 6 poradia.