Stats pred zápasom: Štartujeme obhajobu v pohári z vedľajšej koľaje. Proti Derby County

26
1408

Po kvalitnom a hlavne efektívnom výkone v 1. polčase, ale aj biednom po prestávke so šťastným koncom, ktorý priniesol cennú ligovú výhru 2:1 na pôde Tottenhamu Hotspur, čaká Kloppa a spol. úvodný zápas novej sezóny Carabao Cupu.

Carabao Cup 22/23 (9.11.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Derby County FC; 21.00

kto s kým: účastník Premier League vs účastník League One
rozhodca: Tony Harrington
TV: Nova Sport 2 (CZ/SK)

LFC team info

ABSENCIE (6) A. Melo - sval, L. Díaz - koleno, Matip - lýtko, Jota - lýtko, N. Keïta - sval, Milner - hlava

DCFC team info

ABSENCIE (2) T. J. Anang - nešpecifikované (otázny štart), Cashin - trest

The Reds začnú cestu za obhajobou triumfu v Ligovom pohári v stredu večer (9.11.), keď na Anfielde nastúpia proti treťoligovému Derby County FC.

Dá sa očakávať, že nemecký manažér LFC nechá vydýchnuť najviac vyťažovaných hráčov a šancu dostanú viacerí hráči širšieho kádra. Ale aj tak by si mali doma poradiť s ambicióznym súperom, ktorý po dlhých rokoch rokoch v Championship (2. liga) kvôli finančným problémom a po odrátaní bodov spadol do 3. ligy (League One).

Jürgen Klopp. (foto: Facebook)

Kloppova bilancia v Ligovom pohári:

Manažér Jürgen Klopp viedol The Reds doteraz v siedmych ročníkoch Ligového pohára.

Hneď vo svoje prvej sezóne 2015/16 sa prebojoval s LFC do finále, kde prehral 1:3 na penalty s Manchestrom City (1:1 v riadnom hracom čase). Treba ešte dodať, že v úvodnom zápase tohto ročníka doma proti účastníkovi League Two (4. liga) Carlisle United FC viedol tím z Anfieldu ešte Brendan Rodgers, ktorý horko-ťažko postúpil po výsledku 1:1 a penalty na 3:2.

Aj  v druhej sezóne 2016/17 sa Kloppovi podarilo dostať so svojimi zverencami pomerne ďaleko, do semifinále Ligového pohára. No tu v dvojzápase (semifinále sa hrá na 2 zápasy doma-vonku, pozn.) so Southamptonom nedokázali streliť gól.

Potom prišli dve veľmi mizerné sezóny v najmenej cenenom pohári, ktoré znamenali stopky v šesťnásťfinále. V 3. sezóne 2017/18 hneď v prvom zápase prišla prehra na pôde Leicesteru 0:2. A v ďalšej sezóne 2018/19 na úvod na Anfielde prišla porážka s Chelsea 1:2.

Sezóna 2019/20 bola už pre Kloppa úspešnejšia, podarilo sa dostať do štvrťfinále, pričom to nemuselo skončiť na pôde Aston Villy. Neústupčivosť vedenia FA preložiť tento zápas na iný termín zapríčinila, že do zápasu museli nastúpiť väčšinou juniori. A-tím totiž letel na MS klubov do Kataru, kde sa im podarilo konečne na 4. pokus dosiahnuť celkový triumf v tejto súťaži pod hlavičkou FIFA.

Sezóna 2020/21, šiesta pre Kloppa v anglickom Ligovom pohári, priniesla postup iba do osemfinále. Ďalej nás nepustil Arsenal, keď na Anfielde vyhral na penalty 5:4 po bezgólovom zápase.

Nemecký manažér LFC začal v minulej sezóne 2021/22 spanilú jazdu výhrou 3:0 na pôde Norwichu, pokračoval výhrou 2:0 opäť vonku v Prestone a nasledoval zlomový štvrťfinálový zápas doma s Leicestrom. Po 1. polčase bolo 3:1 pre hosťujúce „líšky“, no po obrátke The Reds dvomi gólmi vyrovnali a po penaltách postúpili ďalej. V semifinále narazili na Arsenal. Po domácej bezgólovej remíze dokázal Klopp s tímom vyhrať v odvete vonku 2:0 a ocitol sa vo finále Carabao Cupu.

Na štadióne vo Wembley nastúpili zverenci Jürgena Kloppa proti Chelsea. Po bezgólovom zápase, pričom gól nepadol ani v predĺžení, došlo na nevídanú penaltovú drámu. Rozhodlo  sa až v 11. sérii, keď už strieľali brankári. Kelleher z LFC premenil, na druhej strane Kepa Arrizabalaga prestrelil bránu. Tým pádom sa z cennej trofeje tešil prvýkrát Klopp, bola to zároveň už deviata trofej do vitríny The Reds v histórii.

Sumár: Takže postupne finále, semifinále, potom dva razy 1/16-finále, štvrťfinále a osemfinále. No a v minulej sezóne Klopp celkový triumf. To sú výsledky Kloppa v Ligovom pohári počas jeho 7 sezón na lavičke LFC.

LFC má rekordný League Cup, Chelsea porazil po penaltách 11:10!

Bilancia celkovo: 24 zápasov, z toho 12 výhier, 6 remíz, 6 prehier, skóre 46:25, úspešnosť 58%.

1. kolo: 1 zápas, 1 výhra, skóre 5:0, úspešnosť 100%

2. kolo: 6 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 2 prehry, skóre 16:6, úspešnosť 67%

osemfinále: 5 zápasov, 3 výhry, 2 remízy(z toho 1 výhra a 1 prehra na 11m), skóre 10:6, úspešnosť 73%

štvrťfinále: 4 zápasy, 2 výhry, 1 remíza (z toho 1 výhra na 11m), 1 prehra, skóre 11:9, úspešnosť 58%

semifinále: 6 zápasov, 2 výhry, 1 remíza, 3 prehry,  skóre 3:3, úspešnosť 39%

finále: 2 zápasy, 2 remízy, skóre 1:1, výhra a prehra na penalty

• Bilancia doma: 11 zápasov, 4 výhry, 4 remízy, 3 prehry, skóre 17:13, úspešnosť 48%.
  • Bilancia vonku: 11 zápasov, 8 výhier, 0 remíz, 3 prehry, skóre 28:11, úspešnosť 73%.
  • Bilancia neutrálne ihrisko: 2 zápasy, 2 remízy, skóre 1:1, neúspešné a aj úspešné finále.
Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Pod Kloppom strelili hráči The Reds v Ligovom Pohári celkom 46 gólov.

Najviac gólov zaznamenal Divock Origi – 11, Sturridge sa presadil 7-krát a Minamino 6x. Jota zaznamenal 3 presné zásahy, po 2 razy sa trafili do siete C. Jones, Milner, Oxlade-Chamberlain, Coutinho a Ibe. Po jednom presnom zásahu majú na svojom konte Firmino, Woodburn, Grujić, Klavan, Shaqiri, Clyne a Ki-Jana Hoever.

Vlastné góly boli dva, Mustafi z Arsenalu na Anfielde a Naylor z Burtonu na ich pôde.

Klopp proti Derby County v Ligovom pohári:

Nemec v službách Merseysiders sa s The Rams stretol iba raz. Bolo to v sezóne 2016/17, keď v 1/16-finále vyhral 3:0 na štadióne Derby County 3:0 po góloch Klavana, Coutinha a Origiho.

Kloppova bilancia v 1/16-finále League Cupu od sezóny 2016/2017:

Nemecký manažér LFC viedol v 6 zápasoch šestnásťfinále. Najprv prišla vonku výhra 3:0 na Derby County, za ňou dve prehry, najprv vonku v Leicestri 0:2 a následne  doma 1:2 s Chelsea. Nakoniec prišli tri výhry vonku s MK Dons 2:0, v Lincolne City 7:2 a v minulej sezóne 3:0 v Norwichi.

sezóna štadión     súper výsledok strelci LFC rezultát
2016/17 vonku Derby County 3:0 (1:0,2:0) Klavan, Coutinho, Origi výhra
2017/18 vonku    Leicester 0:2 (0:0,0:2) prehra
2018/19 doma Chelsea 1:2 (0:0,1:2) Sturridge prehra
2019/20 vonku MK Dons 2:0 (1:0,1:0) Milner, Hoever výhra
2020/21 vonku  Lincoln City 7:2 (4:0,3:2) Minamino 2, C. Jones 2, Shaqiri, Grujić, Origi výhra
2021/22 vonku Norwich City 3:0 (1:0,2:0) Minamino 2, Origi výhra

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 2 prehry, skóre 16:6, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 1 zápas, 1 prehra, skóre 1:2, úspešnosť 0%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 15:4, úspešnosť 80%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 7:0, úspešnosť 78%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 2 prehry, skóre 9:6, úspešnosť 67%

Z týchto bilancií vyplýva, že hráčom The Reds sa darilo hlavne v 1. polčase, keď zatiaľ neinkasovali. Darilo sa tiež u súperov, no tieto výhry (jedinou výnimkou bola prehra v Leicestri, pozn.) boli dosiahnuté u súperov z nižších súťaží, no na druhej strane kľúčoví hráči v Ligovom pohári zväčša oddychujú, alebo nastúpia rozhodnúť zápas.

Zľava Ibrahima Konaté a Takumi Minamino. (foto: Facebook)

Góly (16): Najviac strelil Minamino – 4, za ním je Origi s 3 presnými zásahmi. Dva razy sa presadil C. Jones, po jednom góle zaznamenali Sturridge, Milner, Shaqiri, Grujić, Coutinho, Hoever a Klavan.

Asistencie (9): Dve prihrávky na gól si pripísal Origi, po jednej asistencii majú na konte Firmino, Milner, Minamino, Tsimikas, Oxlade-Chamberlain, Coutinho a H. Elliott.

Žlté karty (9): Dve inkasoval Grujić. Po jednej dostali Fabinho, Matip, N. Keïta, Milner, J. Henderson, Klavan a A. Moreno.

Červená karta (0): nikto z hráčov LFC a ani u súpera.

Liverpool FC v histórii League Cupu proti The Rams:

História ponúkla dva zápasy proti Derby County. Okrem vyššie uvedeného víťazného zápasu (3:0 vonku) pod nemeckým manažérom aj súboj v sezóne 1977/78.

Tiež v 3. kole vyhrali The Reds pod vedením manažéra Boba Paisleyho doma 2:0 po dvoch góloch Davida Fairclougha a postúpili ďalej.

Jürgen Klopp má v Ligovom pohári celkovú úspešnosť na úrovni 58%, čo horšia ako je jeho bilancia v 1/16-finále – 67%. Bolo by dobré si túto štatistiku ešte vylepšiť a v stredu večer (9.11.) potvrdiť vysoké ambície Merseysiders v Carabao Cupe 22/23.