Stats pred zápasom: V 16. kole to u Kloppa nie je na Anfielde úplná sláva. Ako dopadne duel so Sotonom?

27
1719

Po rozháranom a hlavne neefektívnom výkone so zostavou hráčov druhého sledu a s mladíkmi, ktorý priniesol v stredu večer (9.11.) výhru Liverpoolu FC nad Derby County až po penaltovom rozstrele (0:0 po 90 minútach, na penalty 3:2) v 3. kole Ligového pohára, pokračuje Premier League 16. kolom, posledným pred vyše 5-týždňovou prestávkou spôsobenou MS v Katare.

LFC team info

ABSENCIE (9) A. Melo - sval, L. Díaz - koleno, Matip - lýtko, Jota - lýtko, N. Keïta - sval, C. Jones - nešpecifikované, C. Ramsay - nešpecifikované, J. Henderson - osobné dôvody, I. Konaté - noha

SFC team info

ABSENCIE (3) Livramento - koleno, Walker-Peters - stehno, Larios - triesla

The Reds privítajú v sobotu popoludní (12.11.) na Anfielde súpera z juhu Anglicka – Southampton FC.

The Saints nedávno odvolali manažéra Ralpha Hasenhüttla po 4 rokoch, lebo sa pohyboval s tímom v zostupových pozíciách Premier League. Taktovku dočasne prevzal R. Selles, ktorého ale už ako riadny manažér práve pred duelom s Liverpoolom vystriedal Nathan Jones, aktuálne už bývalý kouč Lutonu Town. A ten má cieľ jasný, potrápiť domácich zverencov Jürgena Kloppa.

Zľava Jürgen Klopp a rakúsky tréner Ralph Hasenhüttl. (foto: Twitter)

Kloppova éra:

Manažér Jürgen Klopp sa stretol so Southamptonom doteraz 14-krát.

2021/22 vonku 37. 2:1 (1:1,1:0) Matip, Minamino – Redmond výhra

Bilancia celkovo: 14 zápasov, 9 výhier, 3 remízy, 2 prehry skóre 28:8, úspešnosť 71%.

• Bilancia doma: 7 zápasov, 5 výhier, 2 remízy, 0 prehier, skóre 17:1, úspešnosť 81%
  • Bilancia vonku: 7 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 2 prehry, skóre 11:7, úspešnosť 62%
  • Bilancia 1. polčasu: 14 zápasov, 7 výhier, 6 remíz, 1 prehra, skóre 16:3, úspešnosť 64%
  • Bilancia 2. polčasu: 14 zápasov, 6 výhry, 7 remíz, 1 prehra, skóre 12:5, úspešnosť 60%
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Góly (28): Najviac ich strelil Mohamed Salah  – 7. Po 2 razy sa presadili Jota, Firmino, Mané, J. Henderson, Matip, Thiago Alcãntara a Coutinho. Jeden presný zásah zaznamenali N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, van Dijk, Minamino, Sturridge a Christian Benteke. Jeden gól bol vlastný (Hoedt).

Asistencie (23): Najviac prihrávok na gól má Roberto Firmino – 6, po 3-krát asistovali Alexander-Arnold a Salah. Dva razy to boli Milner a J. Henderson. Po jednej asistencii majú na konte Jota, Robertson, Mané, Origi, Wijnaldum, Lallana a Coutinho.

Žlté karty (17): Najviac ich videl Lovren 3-krát. Dva razy to boli Robertson a Emre Can, po jednej majú na konte Matip, Milner, J. Henderson, Alexander-Arnold, Salah, Mané, Thiago Alcãntara, Shaqiri, Coutinho a Škrtel.

Červená karta: Na strane LFC bez karty, u súpera ju inkasoval jediný Sadio Mané po 2. ŽK, keď ešte obliekal dres The Saints.

Southampton 14 9 3  2 28:8 71%

Zaujímavosť:  S nadchádzajúcim súperom má Klopp totožnú bilanciu ako s doterajším lídrom Premier League Arsenalom (71%).

Sadio Mané ešte ako hráč Southamptonu. (foto: Twitter)

Strelecký skalp (najviac strelených gólov) hráčov The Reds proti súperom v PL pod Kloppom:

Southampton Mohamed Salah 7 5 2

Zaujímavosť: Salahovi pribudol už desiaty strelecký skalp, Firmino má dva a po jednom zasa Mané a Origi.

Kloppova bilancia v 16. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér LFC viedol v 7 zápasoch 16. kola. Postupne prišla remíza doma 2:2 s West Bromom, vzápätí výhra 3:0 v Middlesbrough a doma znovu remíza 1:1 s Evertonom.

Potom dve výhry vonku v Bournemouthe 4:0 a 3:0, nasledovala remíza 0:0 v Newcastli. V minulej sezóne prišla výhra 1:0 doma nad Aston Villou.

sezóna štadión súper výsledok strelci LFC rezultát
2015/16 doma West Bromwich 2:2 (1:1,1:1) J. Henderson, Origi remíza
2016/17  vonku  Middlesbrough 3:0 (1:0,2:0) Lallana 2, Origi výhra
2017/18 doma Everton 1:1 (1:0,0:1) Salah remíza
2018/19  vonku Bournemouth 4:0 (1:0,3:0) Salah 3, vlastný (S. Cook) výhra
2019/20  vonku Bournemouth 3:0 (2:0,1:0) Salah, Oxlade-Chamberlain, N. Keïta výhra
2020/21  vonku Newcastle 0:0 (0:0,0:0) remíza
2021/22 doma Aston Villa 1:0 (0:0,1:0) Salah (11m) výhra

Bilancia celkovo: 7 zápasov, 4 výhry, 3 remízy, 0 prehier, skóre 14:3, úspešnosť 71%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 1 výhra, 2 remízy, 0 prehier, skóre 4:3, úspešnosť 56%
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 3 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 10:0, úspešnosť 83%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 4 výhry, 3 remízy, 0 prehier, skóre 6:1, úspešnosť 71%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 8:2, úspešnosť 67%
Mohamed Salah (vľavo) a Naby Keïta. (foto: Twitter)

Góly (14): Najviac dal Mohamed Salah – 6 (jeden z penalty).  Dva razy sa presadili Origi a Lallana, po jednom góle zaznamenali N. Keïta, J. Henderson a Oxlade-Chamberlain. Jeden gól bol vlastný, strelil si ho S. Cook z Bournemouthu.

Asistencie (10): Najviac dve prihrávky na gól majú na konte J. Henderson a Lallana, po jednej si pripísali Salah, Firmino, Origi, N. Keïta, Clyne a J. Gomez.

Žlté karty (7): Dve inkasoval Fabinho, jednu majú van Dijk, Milner, J. Gomez, N. Phillips a Lovren.

Červená karta (0): Pre hráčov LFC, ani u súperov nebola udelená ani jedna.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League:

kolo zápasy výhry remízy prehry skóre             úspešnosť
1. 7 5 2 0 24:12 Po remíze s Fulhamom je 81%.
 2. 7 5 1 1 10:4 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
 3. 7 4 2 1 14:6 Po zápase s Man Utd činí 67%.
4.  7 5 0 2 23:14 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0 15:7 Po zápase s Newcastle  je 81%.
6. 7 5 2 0 18:8 Po dueli s Evertonom je 81%.
9. 8 4 3 1 16:9 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1  19:11 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1  23:8 Po dueli s Man City je 79%
12. 8 5 2 1 15:4 Po súboji s West Ham je 71%.
13. 8 6 1 1  18:5 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0 2  22:8 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 8 5 2 1  19:10 Po súboji s Tottenhamom  je 71%.
16. 7 4 3 0  14:3 Pred zápasom so Sotonom je 71%.

Zaujímavosť: V nadchádzajúcom 16. kole inkasoval Nemec v službách LFC s tímom doteraz najmenej gólov.

16. Mohamed Salah 6 2 4

Zaujímavosť: V 16. kole sa najviac strelecky presadil egyptský kanonier Salah a to už 9-krát.

Robbie Fowler. (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Southamptonu:

Celkom 46 zápasov, z toho 25 víťazných, 10 remíz, 11 prehier, skóre 82:46, úspešnosť 62%.

• Bilancia doma: 23 zápasov, 14 výhier, 6 remíz, 3 prehry, skóre 48:17, úspešnosť 70%
  • Bilancia vonku: 23 zápasov, 11 výhier, 4 remízy, 8 prehier, skóre 34:29, úspešnosť 54%
  • Bilancia 1. polčasu: 46 zápasov, 21 výhier, 18 remíz, 7 prehier, skóre 39:19, úspešnosť 59%

Strelci 82 liverpoolskych gólov v ére PL proti The Saints:

Najviac ich strelil Robbie Fowler – 8 (7 doma + 1 vonku). Hneď za ním sú so 7 úspešnými zásahmi Salah (5+2) a Owen (4+3).

Nasledujú  4-góloví Coutinho (2+2) a Rush (3+1). Potom sú strelci s 3 gólmi Sterling (1+2) a S. McManaman (1+2).

Ďalší strelci sú 2-góloví, a to Firmino (0+2), Mané (1+1), Jota (2+0), J. Henderson (1+1), Thiago Alcãntara (2+0), Matip (1+1), Sturridge (1+1), Heskey (1+1), J. Barnes (0+2), Steven Gerrard (1+1), Diouf (2+0), Collymore (2+0) a Riedle (0+2).

Po jednom góle strelili doma van Dijk, Oxlade-Chamberlain, Ch. Benteke, Agger, D. Murphy, Babel, D. Thompson, Matteo, Carragher, Wright a Sinama-Pongolle.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami – Minamino, Keïta, Luis Suárez, Jamie Redknapp, Dicks, Hutchison, T. Camara a Hyypiä. Vlastný gól na Anfielde iba jeden, a to od hráča Sotonu.

Danny Murphy. (foto: Twitter)

Strelecká šerpa hráča LFC (najviac strelených gólov) v ére Premier League proti tohtosezónnym súperom: