Stats pred zápasom: V 6. kole Ligy majstrov sa LFC pod Kloppom darí. Na rade je AC Milan

4
1425

Po sobotňajšom nervydrásajúcom ligovom zápase so zlatým gólom v nastavenom čase (Origi zariadil výhru 1:0 na trávniku Wolves, pozn.) čaká The Reds zakončenie tohtosezónnej púte v skupinovej fáze Ligy majstrov. Na San Sire čakajú Rossoneri, ktorí ešte bojujú o osemfinálovú miestenku do jarnej časti.

LFC team info

ABSENCIE (6) H. Elliott - členok, Firmino - stehno, N. Keïta - stehno, C. Jones - oko, J. Gomez - lýtko, Milner - trest (ŽK)

Kloppova bilancia v tohtosezónnej edícií Ligy majstrov:

Obavy po ťažkom augustovom žrebe a s realitou najťažšej skupiny mnohými označovanej ako skupina smrti sa šéf lavičky LFC so svojím tímom pustil do ťažkej, každodennej práce. Výsledkom čoho je fantastická vizitka pred posledným zápasom tejto hrozivo vyzerajúcej skupiny Champions League.

Bilancia celkom: 5 zápasov, 5 výhier, skóre 15:5, úspešnosť 100%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 3 výhry, skóre 7:2, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 2 výhry, skóre 8:3, úspešnosť 100%
  • Bilancia 1. polčasu: 5 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 1 prehra skóre 7:4, úspešnosť 53%
  • Bilancia 2. polčasu: 5 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 0 prehier skóre 8:1, úspešnosť 87%

Zaujímavosť: Bilancia po prestávke je omnoho lepšia ako v prvom polčase.

Mohamed Salah. (foto: Facebook)

15 gólov si rozdelilo 7 hráčov LFC. Najviac ich strelil Mohamed Salah – 6 (jeden z penalty). Firmino a Mané zaznamenali po 2 presné zásahy. Raz  sa presadili Jota, Thiago, Keïta a Jordan Henderson. Jeden gól bol vlastný – Tomoriho z AC Milan.

Zaujímavosti: Roberto Firmino strelil oba góly ako striedajúci hráč v 2. kole na ihrisku FC Porto pri výhre 5:1. Mohamed Salah v 1. kole proti AC Milan nepremenil penaltu, čo sa mu už dlho nestalo.

Asistencie: 3-krát prihrával na gól Alexander-Arnold, 2 razy C. Jones. Po jednej asistencii si pripísali Milner, Robertson, J. Henderson a Origi.

Žlté karty: Až 3 dostal James Milner, po jednej inkasovali Matip, I. Konaté, Alexander-Arnold, Mané a Jota.

Červené karty: Boli dve, dostali ich hráči Atlética Madrid v oboch zápasoch – najprv Griezmann a v odvete Felipe.

VAR: V 4. kole pri výhre LFC 2:0 nad Atléticom Madrid na Anfielde neuznali na oboch stranách po jednom góle (kvôli ofsajdu Jotovi resp. L. Suárezovi).

Niekdajší miláčik liverpoolskych fans Luis Suárez (v modrom) sa v dueli vôbec nepresadil. Na snímke v súboji s Matipom. (foto: Twitter)

Zápasové zaradenie do základnej zostavy

V bránke sa objavil vo všetkých 5 zápasoch Alisson Becker, pričom v jednom si udržal čisté konto.

Do obrany postavil Klopp do každého z 5 stretnutí Matipa, 3 duely odohrali van Dijk, Alexander-Arnold a Robertson. 2 súboje absolvovali Milner a Tsimikas, v jednom zápase sa objavili Joe Gomez, Konaté a Neco Williams.

Do zálohy poslal manažér LFC 4-krát J. Hendersona, 3 razy Fabinha. 2 zápasy má na konte Oxlade-Chamberlain a Keïta, v jednom stretnutí sa objavili Thiago Alcântara, C. Jones a Tyler Morton.

V útoku hral vo všetkých 5 zápasoch Salah, 4 razy Mané. V 3 dueloch to bol Jota, v jednom stretnutí Firmino, Minamino a Origi.

Ako striedajúci hráči sa dostali na ihrisko 15 futbalisti LFC. Najčastejšie menili spoluhráča Oxlade-Chamberlain a Origi 3-krát, po 2 razy to boli Thiago, Milner, Minamino, Fabinho, Firmino a J. Gomez. V jednom stretnutí sa objavili Mané, Jota, C. Jones, Robertson, J. Henderson, Neco Williams a Nat Phillips.

Rozhodcovia: V jednom zápase si zapískali Nemci Siebert, Zwayer, Rus Karasev, Poliak Marciniak a Makkelie z Holandska.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v 6. kole základnej skupiny LM od sezóny 2017/2018:

Šéf lavičky LFC viedol The Reds v 4 zápasoch 6. kola sezóny LM. Najprv to boli dva domáce zápasy – vysoká výhra 7:0 nad Spartakom Moskva a tesná 1:0 nad Neapolom. Potom v dvoch dueloch vonku výhra 2:0 v Salzburgu a následne remíza 1:1 v Midtjyllande.

Bilancia celkovo: 4 zápasy, 3 výhry, 1 remíza, 0 prehier  skóre 11:1, úspešnosť 83%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 2 výhry skóre 8:0, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 0 prehier, skóre 3:1, úspešnosť 67%
  • Bilancia 1. polčasu: 4 zápasy, 3 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 5:0, úspešnosť 83%
  • Bilancia 2. polčasu: 4 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 6:1, úspešnosť 58%

Z vyššie uvedeného vyplýva, že Kloppovým hráčom sa darilo hlavne doma a v 1. polčase.

Hráči LFC zaznamenali v 6. kole 11 gólov. Najviac dal Mohamed Salah – 4, hneď za ním je Coutinho

s 3 zásahmi (jeden z penalty). 2-krát sa presadil Mané, po jednom góle zaznamenali Firmino a N. Keïta.

Philippe Coutinho ešte v liverpoolskom drese. (foto: Facebook)

Zaujímavosti:

• Mohamed Salah sa presadil v každom zo štyroch zápasoch rovnako jedným gólom.
  • Phillipe Coutinho strelil všetky tri góly v jednom zápase, čiže dosiahol hattrick.
  • V tom istom stretnutí (7.0 doma so Spartakom M.) dosiahol James Milner hattrick v asistenciách na gól.

Asistencie: Najviac prihrávok na gól má Milner – 4. Jednu nahrávku si pripísali Firmino, Mané a Sturridge.

Žlté karty: 2 majú na konte Mané. Po jednej inkasovali van Dijk, Robertson, Salah, Emre Can a brankár Kelleher.

Červená karta: U LFC ani u súperov ju nikto nedostal.

Rozhodcovia:  Po jednom zápase si zapískali Poliak Marciniak, Slovinec Skomina, Francúz Letexier a Makkelie z Holandska.

VAR: Neuznaný gól Minamina (LFC) kvôli hre rukou a Scholza z Midtjyllandu pre ofsajd.

Alisson Becker. (foto: Twitter)

Zaradenie hráčov

Nemecký manažér The Reds postavil v 6. kole celkom v 4 stretnutiach až 3 brankárov. Alisson Becker chytal

v 2 dueloch a v oboch si udržal čisté konto. Po jednom zápase majú na svojom konte Karius (tiež bez inkasovaného gólu) a Kelleher (jediný gól dostal z penalty).

V obrane sa na 3 zápasy objavil Alexander-Arnold, 2 razy to boli van Dijk, Robertson a Lovren, jedno stretnutie absolvovali Matip, J. Gomez, Tsimikas, R. Williams, Klavan  a Alberto Moreno.

V strede poľa využil Klopp v 3 zápasoch Wijnalduma, dve stretnutia má na konte J. Henderson a Keïta. V jednom súboji sa objavili Fabinho, Milner, Clarkson, Coutinho  a Emre Can.

Do útoku nasadil väčšinou náš hviezdny útok Salah – Firmino – Mané. Mohamed Salah nastúpil vo všetkých 4 dueloch, Firmino a Mané v 3 stretnutiach. Jeden zápas hrali Jota, Origi a Minamino.

Pri striedaniach bolo v 6. kole sezóny použitých 13 hráčov. 2-krát naskočil do zápasu Milner.

V jednom zápase boli nasadení Fabinho, J. Henderson, Mané, Keïta, J. Gomez, Robertson, Origi, Alexander-Arnold, Koumetio, Firmino, Sturridge a Lovren.

Liverpool FC v ére Champions League (od sezóny 1992/93):

Bilancia LFC proti AC Milan:

Celkovo sme sa stretli v 3 zápasoch,  z toho 1 výhra, 1 remíza, 1 prehra, skóre 7:7, úspešnosť 67%.

1. zápas: finále LM 2004/05 remíza 3:3 (v Istanbule, výhra LFC po penaltovom rozstrele
  2. zápas: finále LM 2006/07 prehra 1:2 (v Aténach).
  3.  zápas: 1. kolo LM 2021/22 výhra 3:2 (doma na Anfielde).
  • Bilancia 1. polčasu: 3 zápasy, 3 prehry, skóre 1:6, úspešnosť 0%.
  • Bilancia 2. polčasu: 3 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 6:1, úspešnosť 78%.

Zaujímavosť: Hrozivá bilancia v 1. polčase (Benítez 2x a Klopp raz to nezvládli). Ešteže prišla po prestávke náprava.

Strelci LFC 7 gólov proti ACM: Mo Salah, J. Henderson, Steven Gerrard, V. Šmicer, Xabi Alonso, Dirk Kuyt.

Jeden gól bol vlastný – Tomori.

Jürgen Klopp  má v 6. kole  skupinovej fázy Champions League úspešnosť na úrovni 83% a je lepšia ako bilancia The Reds proti AC Milan v ére Champions League – 67%.

Nemecký manažér má bilanciu proti „Rossoneri“ zatiaľ 100% a je totožná s tohtosezónnou bilanciou v základnej skupine.

Bolo by fantastické, tieto maximálne úspešnosti udržať aj po utorkovom (7.12.) zakončení skupinovej fázy tohtoročnej edície Ligy majstrov.