Talking points: Alexis Mac Allister je potrebný v zálohe ako soľ

213
4148

Máme za sebou prvé kolo Premier League. LFC si berie z Londýna bod. Tu je niekoľko talking points.

Premier League 23/24 (13.8.), Stamford Bridge, Londýn

Chelsea FC - LIVERPOOL FC 1:1 (1:1)


góly: 37. Disasi - 18. L. Díaz (Salah)
ŽK: Chukwuemeka, E. Fernández, N. Jackson - Jota, Alexander-Arnold, Mac Allister
ČK:
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport 1 (CZ), Canal+ Sport 3 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

CFC zostava

R. Sánchez - Disasi, T. Silva, Colwill, R. James (76. Gusto), Chillwell (90. Ugochukwu), E. Fernández, C. Gallagher, Chukwuemeka (79. Mudryk), Sterling (79. Maatsen), N. Jackson

lavička: Bergström - Gusto, Cucurella, Maatsen, A. Santos, Ugochukwu, Mudryk, Madueke, Burstow

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, An. Robertson, Mac Allister, Szoboszlai, Gakpo (66. C. Jones), Salah (76. Doak), Jota (66. D. Núñez), L. Díaz 76. H. Elliott)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Matip, D. Núñez, C. Jones, H. Elliott, Tsimikas, Doak, McConnell

1. Virgil van Dijk pripomenul, že vie byť najlepší stopér na svete

Liverpool má problém s bránením už nejaký čas. Chýba nám defenzívny z najlepších čias Fabinha. Kraje obrany už nie sú, čo bývali. Robertson si musí zvyknúť na nový systém bránenia a Trentovi Alexandrovi-Arnoldovi sa viac páči v zálohe.
Hoci LFC dostal na Stamford Bridge gól, mne osobne sa Virgil van Dijk páčil. Holanďan vedel súperov odzbrojiť. Bol silný aj vo vzduchu a mal dobrú rozohrávku. Mal zákroky, kedy vedel zobrať loptu útočníkom elegantne bez faulu. Pre mňa odohral výkon, v ktorom ukázal, že vie hrať ako najlepší stopér na svete.
Virgil van Dijk si nevie posledné mesiace dobre dirigovať obranu. Možno to bude jeho nová výzva.

Miestami bezradný Liverpool berie zo Stamford Bridge bod, Salah bez rekordu, zato vytočený. Chelsea – LFC 1:1

2. Luis Díaz chce hrať futbal s úžasným entuziazmom

Kolumbijčan to s loptou vie. Má skvelý dribling, rýchlosť, vie vystreliť oboma nohami a je nebezpečný. Proti The Blues ukázal chuť futbalu. Ukazuje, že chce hrať futbal s úžasným entuziazmom. Vie byť všade, má rýchly nábeh, a keď má loptu, je nebezpečný. Presne to, čo nám minulú sezónu neskutočne chýbalo.
Veľmi sa mi páčila akcia pri úvodnom góle. Salahova prihrávka a strela Luisa Díaza prakticky, keď bol skoro na zemi. (Podobný gól strelil v minulej sezóne Tottenhamu. Pozn.)

Luis Díaz. (foto: Twitter)

3. Alexis Mac Allister je potrebný v zálohe ako soľ

Argentínčan ukázal svoju pracovitosť od začiatku. Trochu mi pripomenul Giniho Wijnalduma v pokrytí loptu. Vedel aj kedy môže prihrať, kedy počkať. Tvoril, mal prehľad a hlavne si vedel podržať loptu. Teším sa, keď sa zohrá s útočníkmi a môžu vytvoriť parádnu hrozbu pre súperov.
Hoci párkrát zle prihral, ukázal mi, s čím má LFC problém už nejakú dobu. Podľa mňa nám strašne robia problémy prihrávky. Na Stamford Bridge sme nemali až také ťažké prihrávky smerom dopredu. Ok, nevyhrali sme, zápas bol miestami v réžií domácich, ale boli v ňom svetle momenty. Jedným z nich boli aj prihrávky Alexisa Mac Allistera.

Daruj 4 €Daruj 100 Kč