Talking points: Darwin Núñez utvrdil fanúšikov LFC, že môžu veriť na rozprávky

93
3575

LFC vyhral tretie kolo Premier League na pôde Newcastle United. Prinášam niekoľko talking points.

1. Ach, drahí rozhodcovia

Pozrime sa na karty:

Diváci sa prvej žltej karty dočkali už v šiestej minúte. Dostal ju Trent Alexander-Arnold za zdržiavanie hry. Ďalšiu kartu mohol dostať o pár minút po faule. Prišla 28. minúta a Virgil van Dijk dostal kartu za podkopnutie. (Ako dlho bude off?) Newcastle dostal žltú kartu v 51. minúte a neskôr, v 85. minúte, Darwin Núñez za zdržiavanie hry. (Odkopol loptu.)

Rozhodcovia pomohli domácim a v 28. minúte si fanúšikovia na St. James’s Parku veselo fotili frustrovaného van Dijka. Prišlo mi, že fauly domácich zaváňali žltou kartou, ale John Brooks kartu nevytiahol. Ako vidíte váš pohľad na rozdávanie kariet a samotný výkon rozhodcov?

Emotívny zápas v Newcastli pre LFC! Fantastický D. Núñez zariadil výhru, rozhodcovia s maximálne čudným výkonom

2. Diogo Jota a Harvey Elliott výrazne otočili hernú mentalitu

Diogo Jota prišiel na ihrisko a začal svoju hru. Vôbec sa nešetril, vzal si loptu a nakopol celý tím. Veľmi sa mi páčil jeho prístup, ktorý ukazuje odkedy začal za LFC hrať. Chce drieť, hrať a vyhrávať. V zápase na St. James’s Parku ukázal, že vie vyhrávať.

Nestretlil gól, ale jeho prístup výrazne otočil mentalitu LFC výrazným spôsobom.

Mladý Angličan Harvey Elliott priniesol bojovnosť a dravosť. Získaval stratené lopty, zakladal protiútoky a bol veľmi platný. Mal so sebou čerstvé nohy a chuť vyhrať. Mal obrovský podiel na zmene hry.

Harvey Elliott (Zdroj: Twitter)

3. Darwin Núñez utvrdil fanúšikov LFC, že môžu veriť na rozprávky

Liverpool nehral v prvom polčase vôbec dobre. Ešte za stavu 0-0 bola hra červených nemastná-neslaná. Robili problémy prihrávky, absolútne nesústredený Trent Alexander-Arnold a vylúčenie lídra obrany. Keď odchádzal z ihriska Luis Díaz, nejeden fanúšik sa chytal za hlavu. Prečo on?

Druhý polčas bol iný. V 77. minúte prišiel na ihrisko D. Núñez a jeho prvý dotyk s loptou nebol veľmi vydarený. Nevedel poriadne spracovať loptu. V 81. minúte bol Uruguajčan v správnom čase na správnom mieste. Dostal prihrávku od Jotu, vystrelil a vyrovnal.

V nadstavenom čase dostal prihrávku od Salaha a zvýšil na 1:2. Neuveriteľný záver, keď Liverpool otočil bránenie, mentalitu a hlavne výsledok. (Liverpool už na St. James’s Parku vyhral gólom na konci stretnutia. 4.5.2019 2:3 víťazným gólom Divocka Origiho.)