Talking points: Vitajte späť, Trent a Robbo!

21
1521

LFC vyhral nad mestským rivalom, ale má aj 3 body zo St. James’ Parku. Poďme na talking points.

Premier League 22/23 (18.2.), St. James´ Park, Newcastle

Newcastle United FC - LIVERPOOL FC 0:2 (0:2)


góly: 10. D. Núñez (Alexander-Arnold), 17. Gakpo (Salah)
ŽK: Almirón - Fabinho
ČK: 21. Pope
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague

NUFC zostava

Pope - Trippier (64. J. Murphy), Schär, Botman, Burn, S. Longstaff, Joelinton (71. Ritchie), E. Anderson (24. Dúbravka), Almirón (64. C. Wilson), Isak (44. A. Gordon), Saint-Maximin

lavička: Dúbravka - Dummett, J. Murphy, Manquillo, J. Murphy, C. Wilson, Lascelles, Richie, A. Gordon

LFC zostava

Alisson - Alexandee-Arnold, J. Gomez, van Dijk, An. Robertson, Fabinho, J. Henderson (59. H. Elliott), Bajčetić (59. Milner), Salah, Gakpo (59. Firmino), D. Núñez (59. Jota)

lavička: Kelleher - Matip, Tsimikas, Jota, Firmino, N. Phillips, N. Keïta, H. Elliott, Milner

1. When you walk….

Slová, ktoré potešia každého fanúšika za riekou Mersey. Ako sme sa mohli presvedčiť, Liverpool je červený. Posledné dva zápasy sa dali pozerať, fanúšikovia boli nadšení a sú pre nás potrebné aj body. Šesť bodov za dva zápasy!

Keď kráčaš búrkou….. a končí to: Nikdy nebudeš kráčať sám! Úprimne neviem, či je búrka zažehnaná, ale oveľa viac ma teší, že hráči nekráčajú sami a rád by som ich pochválil za veľmi dobrý kolektívny výkon.

Myslím si, že by sme si mohli od nich vziať príklad a konečne uvedomiť spomínané slová a nie donekonečna vyťahovať YNWA skratku a vzápätí Klopp out. On o Liverpoole vie skutočne viac ako my. (A po každej búrke prichádza slnko.)

Po karamelkách, sme ošklbali aj straky. Newcastle Utd – Liverpool FC 0:2

2. Vitajte späť Trent a Robbo!

Možno sa v sezóne nedarí, pretože obranná činnosť nie je taká, na akú sme si zvykli. Záloha tiež nemá najlepšie časy. Potešilo ma však, že Trent Alexander-Arnold a Andy Robertson sú späť!

Obaja krajní obrancovia nemajú najlepšiu sezónu. Horšie na tom bol asi Trent, jeho škótsky kolega sa aspoň neflákal.

Útoky rozohrávali práve krajní obrancovia. Obaja majú vášeň, chuť zobrať si loptu a veľmi dobré „futbalové oko“. Tj. vycítiť moment, kedy kopnúť do lopty, aby sa presunula hra.

Teším sa na to, keď sa opäť budú pretekať, kto dal viac prihrávok. Ukážte nám chlapci, že sa viete pobiť o výsledok a bojovať!

3. Stefan Bajčetić a Thiago A. v zálohe ukazujú potenciál

V roku 1996 hrali spoločne dvaja futbalisti za Celtu Vigo. Srđan Bajčetić a Mazinho. Srb a Brazílčan. Mazinho hral finále MS v roku 1994, keď Roberto Baggio nedal penaltu. (Brazília získala štvrtý titul majstrov sveta.)

Mazinho je otec Thiaga Alcântaru a Srđan Bajčetić otec Stefana. Obaja synovia  sa našli v Liverpoole a Thiago A. si vzal pod svoje krídla Stefana. Obaja záložníci ukazujú obrovskú známku kvality.

V zálohe už dlhšiu dobu chýba niekto, kto vie, kedy si má pokryť loptu, prihrať, ale najmä vystreliť. Budeme mať španielsku zálohu v Liverpoole s rodinnou tradíciou? Obaja Španieli sú veľmi dobrým základným kameňom na budovanie novej zálohy, ktorá môže byť silnejšia. Stefan odohral veľmi slušné zápasy, len tak ďalej!

4. Gakpo strelil gól Evertonu!

V poslednom bode som načrtol španielsku tradíciu (resp. španielsko-brazílsko-srbskú) Poďme na holandskú tradíciu! Písal sa rok 2018, keď Coutinho prestúpil do Barcelony. Príbeh Liverpoolu neskončil, naopak prišiel Virgil van Dijk. Jeho debut bol proti Evertonu a bol to debut ako z rozprávky, Virgil strelil dva góly.

Cody Gakpo strelil svoj prvý gól Evertonu. Odohral veľmi dobrý zápas a ukazuje sa, že šlo o dobrú posilu. (Ešte nech sa zo zranenia vráti Luis Díaz!)

Cody Gakpo a Virgil van Dijk strelili svoj prvý liverpoolsky gól Evertonu. Pekná holandská tradícia. Dúfam však, že sa neinšpiruje Jordan Pickford a nebude skákať po Gakpovi ako svojho času po Virgilovi.

Merseyside derby pre zarputilejší a lepší LFC! Gakpo konečne s prvým gólom