Talking points: Zatmenie v mozgu D. Núñeza, zakomplexovaný sudí a hlava dole. LFC opäť nepotešil

55
3092

Pozápasové body, ktoré asi aj stoja za to ich rozobrať. Emócie ešte sú, ale pomaly vyprchávajú, tak si dajme skôr konštruktívny ako pokec pre absolventov vysokej školy života. 😉

Premier League 22/23 (15.8.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Crystal Palace FC 1:1 (0:1)


góly: 61. L. Díaz (Milner) - 32. Zaha
ŽK: L. Díaz, Tsimikas - F. Andersen, J. Ward, Édouard, Guaita
ČK: 57. D. Núñez
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport
streams: livetv, totalsportek, vipleague

LFC team info

ABSENCIE (9) Thiago A. - stehno, Jota - stehno, Kelleher - triesla, Oxlade-Chamberlain - sval, I. Konaté - koleno, . C. Jones - lýtko (otázny štart), Matip - triesla (otázny štart), C. Ramsay - nešpecifikované (otázny štart), Firmino - nešpecifikované

CPFC team info

ABSENCIE (5) Butland - zápästie, J. McArthur - triesla, J. Tomkins - nešpecifikované, N. Ferguson - členok

Pokračovanie seriálu Máme najslabšiu zálohu v histórii futbalu nesie podtitul Keď to bude takto pokračovať, rozbije nás aj Man Utd.

S tým hráme už o týždeň (22.9. o 21 h na Old Trafforde) a buďme radi, že zápas nebude pískať Paul Tierney. Chalanisko jedno zakomplexované, ktoré vždy keď píska zápas LFC, ide si svoj meter, líniu i prazvláštnu kakofóniu.

Dobre ale, vyhrať nad Crystal Palace sme mali aj tak.

Vylúčenie Darwina znamenalo stratu bodov s Crystal Palace

Finálna fáza nie je nateraz fasa

Mali. Aj s Fulhamom a dnes by sme boli na špici ligovej tabuľky, bok po boku s Man City. A takto máme naň 4-bodovú stratu, ktorá bude o 10 zápasov 7-tisíc bodová a nie, že už nebudeme hrať o titul v Premier League, ale v boji o Ligu majstrov nás predbehne ešte aj Swansea.

Liverpool hral proti veľmi slušne organizovaným The Eagles dobre. Aj kombinačne, aj šance prišli. Len finálna fáza bola až na famózny gól Luisa Díaza žalostná. Tak, ako hráčom pred i v 16-ke odskakuje lopta od nôh, ako nedokážu v +/- sľubných situáciách lepšie, presnejšie zakončiť, tak presne tak by som si to predstavoval niekde v juniorke na úrovni 13, 14-ročných chalanov. A dalo by sa to aj ospravedlniť.

The Reds si po dvoch kolách novej sezóny Premier League musia pripadať ako na bench presse, tlak na hrudný kôš rastie. Paradoxné ale je, že si hráči (i realizačný tím), vlastne svojvoľne, ťažkú činku pritláčajú k telu. Okej, toto prirovnanie je dosť úbohé.

A tak sa plynule môžem dostať k rovnakej mozgovej výbave Darwina Núñeza. Je to horká hlava, ten klučina latinoamerický. V čase, kedy máme na maródke, a teraz poďme počítať spolu – Thiaha A., Matipa, Jotu, Oxlada-Chamberlaina, C. Ramsaya, Firmina, I. Konatého, C. Jonesa, Kellehera a plne fit nie sú ani J. Gomez a J. Henderson, sa najdrahší útočník liverpoolskej histórie rozhodol, že na provokácie bude reagovať hlavičkovaním do tváre súpera. Ešteže je späť železný muž Naby Lad (Keïta), sucho by poznamenal nejaký cynik.

Poďme ale späť k vylúčeniu uruguajského forwarda LFC. Okej, nedarí sa, túžiš po víťazstve, nejaký blonďatý pako ťa furt okopáva, štípe, ťahá (a sudí má prinajlepšom v tyči, reálne ale v tom druhom) a zrazu to už nevydržíš. Na obyčajné postrčenie sa ale dá reagovať rovnakým, povedzme v takýchto prípadoch skôr odstrčením. Dostaneš, milý Darwin, nanajvýš žltú kartu (ako J. Andersen) a here we go!

Ak si ale chcel podporiť teóriu svojho o dosť slávnejšieho menovca, tak okej. Vlastne nie, nabudúce by to chcelo trochu obmeniť scenár, aby sa nestalo, že zasa na 3 zápasy o teba prídeme.

Mimochodom, D. Núñez je len druhým hráčom v histórii klubu, ktorý bol vylúčený pri svojom domácom (na Anfielde) súťažnom debute. Prvým bol pred rokmi Joe Cole. Kto si pamätá, tak vtedajší liverpoolsky Cole bol fakt len na hviezdu Chelsea nápadne sa podobajúci chlapík. Darwin sa po Crystal Palace skôr podobá na Andyho Carrolla. Toto je ale len nevinná poznámka, ex-útočník Benficy je, samozrejme, lepší futbalista.

Luis Díaz. (foto: Twitter)

Luis Díaz konečne s gólom. A titulom najsnaživejší hráč v tíme

Dobre, niekto by mohol namietať, že Milnera v tomto ohľade len tak niekto nepreští, ale L. Díaz je naozaj sympaticky snaživý (aj po strate lopty smerom dozadu), neváha urobiť krok navyše, hrá pre tím.

Navyše parádnym gólom zariadil aspoň to, že van Dijk ako hráč Liverpoolu na Anfielde nikdy neprehral.

Na záver ešte rýchle zhodnotenie ďalších – Harvey Elliott bol fakt dobrý. A bude lepší, keď dostane viac zápasov v rade. Fabinhovi to až tak nešlo, niekto by si dokonca pomyslel, že na zadku toho proti Crystal Palace odohral viac ako na nohách. Tsimikas centroval žalostne, škoda, lebo prihrávky má lepšie ako Robertson, ale stále nie je lepším hráčom ako škótsky kapitán.

No a Fábio Carvalho bude asi potrebovať ešte nejaký ten piatok, aby si v drese tímu, kde je asi miliónkrát väčší tlak, aspoň dokázal spracovať loptu. Počkáme ale. Však sme počkali na Robertsona i Fabinha.

Harvey Elliott. (foto: Twitter)