Stats pred zápasom: LFC dal Man Utd v posledných 3 dueloch 13 gólov. Pozrite si aj ďalšie čísla

83
3520

Po pondelňajšej (15.8.) dohrávke 2. kola Premier League, v ktorom The Reds po utrápenom a hlavne neefektívnom výkone, remizovali na Anfielde 1:1 s Crystal Palace, čaká Merseydisers takisto v pondelok (22.8.) už 3. kolo najvyššej anglickej súťaže.

MUFC team info

ABSENCIE (5) Pellistri - členok, Lindelöf - noha (otázny štart), B. Williams - nešpecifikované, Greenwood - vyradený z kádra na dobu neurčitú

LFC team info

ABSENCIE (10) Thiago A. - stehno, Jota - stehno, Kelleher - noha, Oxlade-Chamberlain - sval, I. Konaté - koleno, . C. Jones - lýtko, Matip - triesla (otázny štart), J. Gomez - nešpecifikované (otázny štart), J. Henderson - noha (otázny štart), C. Ramsay - nešpecifikované (otázny štart), D. Núñez - trest, N.Keita - nešpecifikované

Kloppovci sa predstavia na Old Trafforde, kde nastúpia proti domácemu Manchestru United. „Červení diabli“ pod vedením nového manažéra Erika ten Haga vstúpili do novej sezóny dokonca ešte horšie. Obe prehry ich odsunuli na posledné miesto v tabuľke Premier League, čo sa im naposledy stalo pred 30 rokmi.

Kloppova éra:

Jürgen  Klopp sa stretol s Manchestrom United FC doteraz 13-krát.

2020/21   doma 19. kolo 0:0 (0:0,0:0) 0 – 0   remíza
2020/21  vonku 34. kolo 4:2 (2:1,2:1) Firmino 2, Salah, Jota – Rashford, B. Fernandes    výhra
2021/22  vonku  9. kolo 5:0 (4:0,1:0) Salah 3, Jota, N. Keïta    výhra
2021/22   doma 30. kolo 4:0 (2:0,2:0) Salah 2, Mané, L. Díaz    výhra

Zaujímavosti:

• Nemeckému manažérovi The Reds sa podarilo až v 6. zápase poraziť Man Utd a to hlavne zásluhou streleckého kumštu Xherdana Shaqiriho v zápase na Anfielde.
  • Až 6 remíz dosiahol Klopp v zápasoch s Red Devils, z toho až štyri skončili 0:0.
  • Polovicu gólov (4 z 8) LFC vedený Kloppom inkasoval od Marcusa Rashforda.
Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Bilancia celkovo:  13 zápasov, 5 výhier, 6 remíz, 2 prehry, skóre 21:8, úspešnosť 54%

• Bilancia doma: 7 zápasov, 3 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 9:2, úspešnosť 57%
  • Bilancia vonku: 6 zápasov, 2 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 12:6, úspešnosť 50%
  • Bilancia 1. polčasu: 13 zápasov, 5 výhry, 6 remíz, 2 prehry, skóre 11:5, úspešnosť 54%
  • Bilancia 2. polčasu: 13 zápasov, 7 výhier, 4 remízy, 2 prehry, skóre 10:3, úspešnosť 64%

Góly (21): Najviac – sedem úspešných striel má na konte Salah. Po 2 razy sa presadili Mané, Jota, Firmino a Shaqiri. Jeden presný zásah zaznamenali Luis Díaz, van Dijk, N. Keïta, Milner (jeden z penalty), Lallana  a jeden bol vlastný – od Baillyho.

Asistencie (16): 3 razy prihrával na gól Alexander-Arnold, 2-krát to boli Jota a Salah, po jednej asistencii majú L. Díaz, N. Keïta, J. Henderson, Mané, Robertson, Fabinho, C. Jones, N. Phillips a Alisson Becker.

Žlté karty (12): Dva razy videli ŽK Fabinho, Wijnaldum a Shaqiri, po jednej majú Salah, Firmino, Oxlade-Chamberlain, Milner, N. Keïta a Lovren.

Červená karta: na strane LFC bez karty, u červených diablov ju dostal Pogba.

Mohamed Salah (vľavo) a Naby Keïta. (foto: Twitter)

Strelecký skalp (najviac strelených gólov) hráčov The Reds proti súperom v PL pod Kloppom:

Klub Strelec LFC Góly celkom Góly doma Góly vonku
Fulham Mohamed Salah          2           1              1
Crystal Palace    Sadio Mané         10           6              4
Manchester United Mohamed Salah          7           3              4

Kloppova bilancia v 3. kole od sezóny 2015/16:

Nemec viedol Merseysiders v 6 zápasoch 3. kola sezóny PL. Postupne prišla najprv remíza vonku s Tottenhamom 1:1, a potom 4 domáce výhry, keď sme postupne porazili Arsenal 4:0, Brighton 1:0, znovu Arsenal 3:1 a do tretice sme v 20/21 zdolali The Gunners opäť 3:1. No a Klopp v minulej sezóne dosiahol doma remízu 1:1 s Chelsea.

sezóna štadión súper výsledok strelci LFC rezultát
2015/16       –                –        –                                –       –
2016/17    vonku     Tottenham 1:1 (1:0,0:1) Milner (11m)  remíza
2017/18    doma       Arsenal 4:0 (2:0,2:0) Firmino, Mané, Salah, Sturridge   výhra
2018/19    doma      Brighton 1:0 (1:0,0:0) Salah   výhra
2019/20    doma       Arsenal 3:1 (1:0,2:1) Salah 2 (1z11m), Matip   výhra
2020/21   doma       Arsenal 3:1 (2:1,1:0) Mané, Robertson, Jota   výhra
2021/22    doma       Chelsea 1:1 (1:1,0:0) Salah (11m)  remíza

Poznámka: Klopp viedol LFC v sezóne 2015/16 prvýkrát až v 8.kole.

1. Nemecký manažér LFC je v tretích zápasoch zatiaľ bez prehry.
  2. Až 3 penalty boli odpískané v prospech The Reds, 2-krát Salah a raz Milner ich premenili.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 4 výhier, 2 remízy, 0 prehier, skóre 13:4, úspešnosť 78%.

• Bilancia doma: 5 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 12:3, úspešnosť 87%
  • Bilancia vonku: 1 zápas, 1 remíza, skóre 1:1, úspešnosť 33%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 8:2, úspešnosť 89%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 5:2, úspešnosť 61%
Diogo Jota. (foto: Twitter)

Pod Kloppom dali hráči LFC v 3. kole 13 gólov. Najviac ich má na konte Salah – 5 (2 z 11m). Dva razy sa presadil Mané, po jednom góle zaznamenali Jota, Firmino, Robertson, Matip, Sturridge a Milner (z penalty).

Asistencie (7): Po dve prihrávky na gól majú na konte Firmino a Alexander-Arnold, po jednej Salah, Fabinho a J. Gomez.

Žlté karty (11): Dve inkasovali Alexander-Arnold, Mané a Lovren, po jednej Fabinho, J. Henderson, Matip, J. Gomez a Coutinho.

Červená karta: Pre hráčov LFC ani pre súperov nebola udelená ani jedna.

Bilancia LFC proti Manchestru United FC:

Celkovo sme sa stretli v 60 zápasoch, z toho bolo 18 výhier, 14 remíz, 28 prehier, skóre 76:79, úspešnosť 38%

• Bilancia doma: 30 zápasov, 11 výhier, 7 remíz, 12 prehier, skóre 41:33, úspešnosť 44%
  • Bilancia vonku: 30 zápasov, 7 výhry, 7 remíz, 16 prehier, skóre 35:46, úspešnosť 31%
  • Bilancia 1. polčasu: 60 zápasov, 15 výhier, 25 remíz, 20 prehier, skóre 35:35, úspešnosť 39%
V sivom Fernando Torres v súboji s Vidićom. (foto: Twitter)

Strelci 76 liverpoolskych gólov v ére PL proti Red Devils:

Najviac ich strelil Steven Gerrard – 8 (3 góly doma a 5 vonku).

Za ním je Salah so 7 gólmi (3+4) a Robbie Fowler so 6 gólmi (4+2).

Nasledujú trojgóloví Fernando Torres (1+2), Owen (2+1), Kuyt (3+0), D. Murphy (0+3) a Sturridge (2+1).

Ďalší strelci sú 2-góloví, a to Mané (2+0), Firmino (0+2), Jota (0+2), Shaqiri (2+0), L. Suárez (0+2), Patrik Berger (1+1), Ian Rush (1+1), Jamie Redknapp (2+0), Hyypiä (2+0) a Nigel Clough (2+0).

Po jednom góle strelili doma Luis Díaz, van Dijk, Babel, Kewell, N´Gog, J. A. Riise, P. Ince, J. Barnes a Ruddock.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami N. Keïta, Milner, Ch. Benteke, Lallana, Fabio Aurélio, Dossena a Hutchinson.

Vlastné góly boli 4, po dva na Anfielde a aj na Old Trafforde.

Ian Rush. (foto: Twitter)

Hetrik (3 góly) v jednom zápase sa podarilo streliť v ére PL proti „diablom“ Dirkovi Kuytovi (v sezóne 2010/11 na Anfielde), ktorým zabezpečil výhru 3:1 a v 21/22 na Old Trafforde aj Salahovi pri výhre 5:0.

Jamie Carragher si strelil v jednom zápase 2 vlastné góly pri prehre doma 2:3 v sezóne 1999/2000.

Strelecká šerpa hráča LFC (najviac strelených gólov) v ére Premier League proti tohtosezónnym súperom: