The Reds konečne kvalitne zahrali, cca 35 min v II. polčase však na 3 body nestačí. West Ham – Liverpool 2:2

78
1912
Luis Díaz (v bielozelenom) v súboji s obrancom West Hamu Kurtom Zoumom (vzadu) a záložníkomTomášom Součkom. (foto: twitter.com)

Liverpool po diametrálne lepšom výkone v druhej 45-minútovke síce otočil z 0:1 na 2:1, napokon ale z London Stadium berie len bod a mizéria z poslednej doby pokračuje.

PL 23/24 (27.4.), London Stadium, Londýn

West Ham FC - LIVERPOOL FC 2:2 (1:1)

góly: 44. Bowen, 77. Antonio - 48. An. Robertson (L. Díaz), 65. Areola vlastný (Gakpo)
ŽK: Endō, A. Mac Allister
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)

WHU zostava

Areola - Coufal, Zouma, Ogbonna, Emerson, T. Souček (74. Ward-Prowse), E. Álvarez, Kudus, Bowen, Paqueta, Antonio

lavička: Fabiański - B. Johnson, A. Cresswell, Ward-Prowse, Casey, Cornet, Ings, Mubama, K. Phillips,

Alisson - Alexander-Arnold (78. J. Gomez), Quansah (90.+1 Szoboszlai), van Dijk, An. Robertson, Endō (78. Salah), A. Mac Allister, Gravenberch, H. Elliott, Gakpo, L. Díaz (78. D. Núñez)

lavička: Kelleher - D. Núñez, Szoboszlai, I. Konaté, J. Gomez, Salah, C. Jones, Tsimikas, Bajčetić

Liverpool v prvom bol v druhom polčase úplne iným Liverpoolom. Po čase sme od našich hráčov videli kvalitný pohyb, chuť duel otočiť i vyhrať, pohyb i pressing. Čo sa ale nezmenilo je schopnosť premieňať vyložené šance, tentoraz v hlavnými adeptmi na ocenenie „hlava v dlaniach“ sú Gakpo, L. Díaz (2 šance nedal, navyše trafil aj tyčku), Gravenberch, H. Elliott (v 89. nastrelil brvno) a Alexander-Arnold.

The Reds v I. polčase dlho držali loptu, lenže pohyb mali veškerý žádný, a tak sa v jeho závere trafil miniatúrny Bowen, ktorý sa presadil po rohovom kope, keď sa Quansah i Gakpo len prizerali.

Hostia mali výborný vstup do druhej časti a Robertson už v 48. min strelou z zvnútra 16-ky vyrovnal. Nasledovalo psychické prebudenie a naozaj kvalitný výkon i pohľadný futbal, ktorý Merseysiders dokonmca pretavili do vedenia, keď po strele Gakpa z hranice „5-ky“ sa lopta superšťastne dostala po tečoch Ogbonnu, T. Součka i Areolu do brány.

Nebol by to ale Liverpool ostatných mesiacov, keby vzadu nevyrobil ďalšiu chybu. V 77. min po Coufalovom centru nechal Quansah v 16-ke nepokrytého Antonia a ten hlavou nedal Alissonovi šancu.

V závere zápasu gólman WHU Areola pri jednom z odkopov (po Gakpovom faule) hodil loptu pred seba, čím podľa pravidiel zahájil hru, následne si však začal upravovať „výstroj“, Gakpo pribehol k lopte, lenže namieto toho, aby loptu poslal do brány len rozhadzoval neveriacky rukami, pretože nepočul hvizd. A ten, podľa mňa ani nezaznel (nemal prečo, keďže gólman WHU reálne začal po prerušení hru), keďže Taylor vedomý si svojej chyby bežal k na nohách stojacemu Areolovi, navyše zavolal pre neho lekársku pomoc, lenže domáci brankár v hre pokračoval bez ošetrenia. Riadny mindfuck.

Stiahnutie Luisa Díaza, ktorý ako jediný z našich vedel pravidelne preniknúť v súbojoch 1 na 1 je zvláštne, najmä keď na trávniku zostal podľa papierového rozostavenia pre tento zápas útočník H. Elliott.

Klopp sa v 78. min hádal pri lavičkách so Salahom, čo len ukazuje, že v kabíne to vôbec nie je dobré, ako aj potvrdzujú posledné výsledky, výkony i celkovo prístup.

Nemecký manažér: „Vyrozprávali sme si to v šatni, z môjho pohľadu je vec vybavená.“

Salah: „Ak by som dnes verejne niečo povedal, bol by oheň na streche!“

The Reds hrajú najbližšie doma. 5.5. od 17.30 hostia Tottenham.