West Ham – LFC 2:2, hodnotenie hráčov: Viditeľný herný progres nám na výhru nestačil. Díaz, Robertson, Gakpo, Gravenberch a Alisson medzi najlepšími

94
3473
Zľava van Dijk, An. Robertson a Alisson. (foto: twitter.com)

Prvý polčas reálna tragédia (teda až na nič neriešiace vysoké percento v kolonke držanie lopty), v tom druhom naproti tomu Liverpool, aký si prajeme, samozrejme bez chyby, ktorá viedla v vyrovnávajúcemu gólu Antonia. Poďme na hodnotenie hráčov.

PL 23/24 (27.4.), London Stadium, Londýn

West Ham FC - LIVERPOOL FC 2:2 (1:1)

góly: 44. Bowen, 77. Antonio - 48. An. Robertson (L. Díaz), 65. Areola vlastný (Gakpo)
ŽK: Endō, A. Mac Allister
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)

WHU zostava

Areola - Coufal, Zouma, Ogbonna, Emerson, T. Souček (74. Ward-Prowse), E. Álvarez, Kudus, Bowen, Paqueta, Antonio

lavička: Fabiański - B. Johnson, A. Cresswell, Ward-Prowse, Casey, Cornet, Ings, Mubama, K. Phillips,

Alisson - Alexander-Arnold (78. J. Gomez), Quansah (90.+1 Szoboszlai), van Dijk, An. Robertson, Endō (78. Salah), A. Mac Allister, Gravenberch, H. Elliott, Gakpo, L. Díaz (78. D. Núñez)

lavička: Kelleher - D. Núñez, Szoboszlai, I. Konaté, J. Gomez, Salah, C. Jones, Tsimikas, Bajčetić

Alisson (8) – Spoľahlivý a kvalitný. Za góly nemohol.

V 14. min nemal problém s Bowenovým zakončením, po polhodine hry vytiahol svetový zákrok pri tečovanej strele opäť v podaní Bowena.

Alexander-Arnold (6) – Priemerný. Často s poslabším pohybom.

V 6. min pekne za obranou našiel van Dijka, jeho zakončenie noho ale bránu minulo. V 20. min strieľal z priameho kopu zo 17 m nad, v 29. min jeho rana zvnútra pokutového územia po brejku Arelou preverila, ale neprekvapila.

Šancu na gól mal aj v 52. min, lenže z 13 m bol zblokovaný, v 58. min to skúsil zaujímavým pokusom z 22 m, Areola aj tentoraz vyrazil na roh.

V 67. min cez neho prešiel Kudus, našťastie slabo zakončil.

The Reds konečne kvalitne zahrali, cca 35 min v II. polčase však na 3 body nestačí. West Ham – Liverpool 2:2

Quansah (6) – Miestami veľmi dobrý, s fyzicky veľmi silným Antoniom niekoľko súbojov povyhrával, lenže mladík bol pri oboch góloch, čo sme inkasovali a to sa počíta.

V 23. min výborne v šanci pozične „vybavil“ Paquetu.

van Dijk (7) – Líder obrany, spoľahlivý v množstve akcií súpera.

An. Robertson (8) – Takto si ho pamätáme z jeho najlepších dôb. Energický, pohyblivý, zarputilý, bojovný. Jeho gól zo 48. min naštartoval LFC k obratu. Škoda len, že sme duel nedotiahli do trojbodového konca.

Andy Robertson (tvárou do kamery) sa teší z gólu. (foto: twitter.com)

Endō (7) – Už v 3. min prihral priamo súperovi a v I. polčase bol naozaj biedny. Po zmene strán ako keby našiel chýbajúce fyzické sily, nohy už za sebou neťahal, naopak, väčšinou kvalitne pristupoval k protihráčom, bol platný aj pri výstavbe akcií a konečne prihrával aj smerom dopredu, nielen dozadu a strán, ako tomu bolo v posledných dueloch.

V 40. min výborne čítal hru a po tom, ako predskočil Antonia, sme mali zaujímavý protiútok, naopak v 43. min nedokázal odvrátiť loptu z nebezpečného územia po hrúbke Quansaha

A. Mac Allister (7) – Bojovný Argentínčan urobil dva fauly (za jeden z nich dostal žltú kartu), ktoré sú také taylorovské. Jeden z najhorších rozhodcov histórie Anthony Taylor veľmi dobre vie, ako „ku*viť“ futbal. Okrem toho mu Paqueta v 6. min takmer zlomil členok a hlavný sudí nič. Ani len žltá karta. (Van Dijkov faul pri brejku The Hammers bol tiež jasne žltý.)

Okej, idem ale ďalej. Alexis dostal v 12. min „jasle“ a domáci mali výhodu zaujímavého brejku. V 47. min pekne zakombinoval s Alexandrom-Arnoldom a bola z toho šanca Gravenbercha, v 52. min prihral opäť Alexnadrovi-Arnoldovi, lenže skóre sa po jeho strele z 13 m nemenilo.

V 70. min mal veľmi dobrú možnosť ale po nábehu na „päťku“ loptu hlavou len šuchol.

Gravenberch (8) – 7x sa pokúsil o dribling, vyhral 9 súbojov, 7x odobral loptu protihráčovi a jeho výkon bol rozhodne jeden z tých lepších na trávniku, navyše hlavne v II. polčase sa jeho dlhé nohy výrazne hodili pri ofenzívnych akciách.

V 47. min ma výbornú príležitosť, ale po akcii L. Díaza pálil zo 14 m výrazne nad. O 4 minúty neskôr nespracoval dobrý Gakpov center pred 5-ku a ten skončil cca meter vedľa. V 64. min pálil z 20 m, ale Areola jeho pokus vyrazil na roh.

H. Elliott (6) – Snaživý mladík sa snažil kombinovať, diktovať tempo hry, ako pravé krídlo si často zbiehal do stredu poľa.

V 11. min centroval Robertson zľava a po tom, ako Gakpo loptu len „lízol“, sa dostala na zadnú tyč k Harveymu, lenže Angličan ju z uhla poslal len do bočnej siete. V 14. zasa prihral priamo Bowenovi, Alisson ale jeho strelu zo 17 m do brány nepustil. V 33. min po peknej kombinácii The Reds pálil z dobrej pozície len do stredu Areolovej brány. 39. min ho vidí na začiatku akcie, ktorá sa skončila Gakpovou šancou 11 m od bránou.

V 89. min po brejku svojho tímu nastrelil brvno!

Zľava Ryan Gravenberch a Cody Gakpo. (foto: twitter.com)

Gakpo (8) – Agilný, pohyblivý, v ostatných týždňoch jeden z tých futbalistov The Reds, ktorí majú chuť zabojovať a aj tak robia.

V 20. min bol zastavený faulom 17 m od brány a Alexander-Arnold mal možnosť zaujímavej štandardky. 55. min a po brejku, resp. Díazovom pase nevyužil veľmi dobrú možnosť – jeho strela z 13 m bola zblkovaná.

Hviezdnou pre Codyho bola 65. minúta, kedy po Robertsonovom rohu a jeho strele z hranice 5-ky sa lopta 3x odrazila, aby napokon skončila za Areolom.

V 85. min hlavičkoval po centri Robertsona, domáci brankár nemal problém.

L. Díaz (8) – Jediný z našich (a vlastne aj na trávniku celkovo), ktorý vedel pravidelne obísť protihráča. Lucho má v ostatnej dobe dobrú formu i očividne dostatok chuti i fyzických síl.

Na štadióne WHU vytvoril množstvo zaujímavých príležitostí, v 18. min si v 16-ke súpera poľahky poradil s Bowenom, v 40. zasa po dobrej práci Enda potiahol na stred pokutového územia a trafil tyčku!

V 48. min po peknej akcii hostí prihral na 16-ke Robertsonovi a stav bol na chvíľu vyrovnaný.

Kolumbijčan sa o gól pokúšal v 69. min, keď po prihrávke Gravenbercha Arealo jeho strelu vyrazil. Díaz v 74. min potiahol až do 16-ky, lenže Robertson jeho snahu na gól nepremenil.

Luis Díaz. (foto: twitter.com)