Tipovačka 21/22 #19: LFC – FC Porto (LM)

Tipovačka pokračuje zápasom Ligy majstrov, v ktorom LFC privíta doma FC Porto.

kto s kým: 1. vs 2.
rozhodca: Felix Zwayer (GER)
TV:

LFC team info

ABSENCIE (10) H. Elliott - členok, Firmino - stehno, Milner - stehno, N. Keïta - stehno, C. Jones - oko, J. Gomez - lýtko, Robertson - stehno (otázny štart), Origi - noha (otázny štart), Jota - koleno (otázny štart), Gordon - nespĺňa podmienky pre štart v LM

FCP team info

ABSENCIE (1) Sanusi - noha (otázny štart)

Zaujímavosti z uplynulého kola

• Na tipovačku po repre pauze nezabudlo 60 tipérov, ktorým vysoká výhra s Arsenalom (4:0) priniesla aj vysoké bodové zisky.
  • Výhru LFC tipovala väčšina ľudí, remízu zvolili 2 tipéri a Burton skúsil tipnúť výhru hostí.
  • Presný výsledok trafili 2 tipéri – Popbob a wasco, pričom druhý menovaný sa stal najlepším tipérom uplynulého kola a pripísal si maximum (90) bodov do tabuľky.
  • Strelca v zápase uhádlo až 57 tipérov, čiže rekordných 95 % zapojených tipérov. Z nich väčšina ľudí tipovala Salaha (43), ďalší tipovali Maného (4) alebo Jotu (10).
  • Asistenta v zápase uhádlo 36 tipérov, z ktorých drvivá väčšina tipovala TAA (34).
  • Lídrom tipovačky je i naďalej jirka1618 (880 b), pričom už 8 tipérov prekročilo hranicu 800 bodov.

The Reds zdemolovali Arsenal, v II. polčase hrali parádny futbal

Priebežné poradie

Históriu tipovania, rôzne štatistiky a samozrejme priebežné poradie nájdete po kliknutí
na nasledovný odkaz: TABULKA

Pravidlá

• Pred každým zápasom bude na www.lfc1892.net vydaný článok s nadpisom “Tipovačka 21/22…”. Do tipovačky sa môžu zapojiť len registrovaní tipéri, avšak registrácia je už uzavretá.
  • Do komentárov je potrebné napísať svoj tip vrátane skóre, strelca a asistenta v znení:
    “LFC – NUFC 3:0 Salah (Alexander-Arnold)” (ak Liverpool hrá doma) alebo
    “NUFC – LFC 1:5 Mané (Robertson)” (ak Liverpool hrá vonku).
    Vzor pridaného tipu nájdete nižšie (Pedro8 tipoval víťazstvo Liverpoolu 1:0, za strelca
    zvolil Salaha a ako asistenta tipoval Firmina).
  • Tipuje sa výsledok po 90 minútach zápasu, v prípade predĺženia sa počíta stále stav po 90 minútach. Taktiež platí, že pri tipovaní výsledku 0:0 nič nebráni tomu, aby tipér zvolil aj strelca a asistenta v zápase.
  • Pri tipovaní strelca/asistenta sa do úvahy berie akýkoľvek hráč LFC aj hráč súpera, ktorý v danom zápase strelí gól (okrem penaltového rozstrelu), príp. nahrá
    na gól (nemusí ísť o ten istý gól!). Zároveň podotýkam, že je možné v jednom kole tipovať rovnakého hráča za strelca aj asistenta.
  • Ďalšou zmenou je deadline pre tipovanie. Platí, že posledné tipy, ktoré sa berú
    do úvahy sú tie, ktoré budú natipované najneskôr hodinu pred výkopom,
    t.j. do zverejnenia zostáv pre daný zápas (ak teda napr. zápas LFC – Everton začína
    o 21:00 hod, je potrebné odovzdať tip najneskôr o 19:59 hod.).
  • Zároveň platí, že tipér môže svoj tip akokoľvek upravovať a meniť v rámci komentáru kedykoľvek až do uplynutia deadline-u pre tipovanie.

Bodovanie

Body budú udeľované nasledovne:

• správny výsledok (skóre) zápasu + 50 bodov (ak tipér uhádne presný výsledok zápasu, už sa mu nepripočítava 20 bodov za správny tip),
  • správny strelec gólu v zápase + 30 bodov (nemusí ísť o víťazný, prvý ani posledný gól),
  • správny tip na víťaza (prípadne remízu) + 20 bodov,
  • správny asistent na gól v zápase + 10 bodov (asistent = ktorýkoľvek hráč, ktorému sa podarí prihrať na gól),
  • tip výsledku, ktorý ušiel o gól + 10 bodov (napr. duel skončí 3:1 a tipér zvolil výsledok 2:1, získava 20 bodov za správny tip a 10 bodov za to, že bol veľmi blízko