Tipovačka 23/24 #57: Aston Villa – LFC (PL)

30
365

V tipovačke si už dlhšiu dobu drží líderskú pozíciu Lukyo, avšak dve kolá pred koncom ešte o ničom nie je rozhodnuté a ide do tuhého. Liverpool FC hrá na pôde Aston Villy FC.

PL 23/24 (13.5.), Villa Park, Birmingham

Aston Villa FC - LIVERPOOL FC; 21.00


kto s kým 4. vs 3.
rozhodca: Simon Hooper
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

AVFC absencie

(8) B. Kamara - koleno, Buendia - koleno, J. Ramsey - členok, Mings - koleno, Tielemans - triesla (otázny štart), Zaniolo - nešpecifikované (otázny štart), Alex Moreno - nešpecifikované (otázny štart), M. Rogers - stehno

LFC absencie

(6) Matip - koleno, Doak - koleno, Thiago A. - stehno, Jota - bedro, B. Clark - chrbát, An. Robertson - nešpecifikované (otázny štart)

Zaujímavosti a priebežné poradie

 • V uplynulom kole tipovalo 35 tipérov, z nich výhru Liverpoolu FC správne tipovalo 31 ľudí, remízu skúsili 3 tipéri a Robbie66Fowler neúspešne skúsil víťazstvo hostí.
 • Presný výsledok zápasu proti Tottenhamu (4:2) uhádol iba kirips, ďalších 5 tipérov bolo blízko k presnému výsledku.
 • Strelca v zápase uhádlo 20 tipérov, z nich najviac ľudí (14) tipovalo Salaha. Body za asistenta v zápase získalo 9 tipérov, z ktorých opäť najviac bol tipovaný Salah (8x).
 • Zostávajú dva zápasy LFC do konca sezóny. Pred predposledným kolom tipovačky je Lukyo (2020 bodov) stále na vedúcej pozícii a dobiehajú ho Pedro8 (1990 bodov) a Dodes (1930 bodov).

4 góly v sieti Tottenhamu, kvalitný výkon Liverpoolu priniesol 3 body i Elliottov luxusný zásah

Priebežné poradie a ďalšie štatistiky nájdete prostredníctvom jedného z nasledovných odkazov: TABUĽKA (www.lfc1892.net)

Pravidlá tipovačky

 • Pred každým zápasom bude na stránke www.lfc1892.net vydaný článok s nadpisom
  „Tipovačka 2023/24…“.
 • Do komentárov je nutné napísať svoj tip obsahujúci skóre, strelca a asistenta v znení:
  „LFC – NUFC 2:0 Nunez (Alexander-Arnold)“ (ak Liverpool hrá doma) alebo
  „NUFC – LFC 1:3 Salah (Robertson)“ (ak Liverpool hrá vonku).
  Vzor pridaného tipu nájdete nižšie (Pedro8 tipoval víťazstvo Liverpoolu 2:1, za strelca
  zvolil Salaha a ako asistenta tipoval Robertsona).
  Tu považujem za potrebné zdôrazniť, že je nutné tipovať podľa priloženého vzoru a každý nejasný tip (napr. ak nebude jasné, kto sa tipuje za strelca a kto za asistenta) bude považovaný za neplatný!
 • Tipuje sa výsledok po 90 minútach zápasu, v prípade predĺženia (nebavíme sa o Premier League a skupinovej fáze európskej súťaže) sa počíta stav po 90 minútach. Taktiež platí, že pri tipovaní výsledku 0:0 nič nebráni tomu, aby tipér zvolil v zápase aj strelca a asistenta.
 • Pri tipovaní strelca/asistenta sa do úvahy berie akýkoľvek hráč LFC aj hráč súpera, ktorý v danom zápase strelí gól (okrem penaltového rozstrelu), prípadne prihrá na gól (nemusí ísť o ten istý gól!). Zároveň podotýkam, že je možné v jednom kole tipovať rovnakého hráča za strelca aj asistenta. Pre bodovanie je rozhodujúce, na akej pozícii daný hráč nastúpil!
 • Pokračujem v osvedčenom systéme deadline pre tipovanie. Posledné tipy, ktoré sa berú do úvahy, sú tie, ktoré budú natipované najneskôr 2 hodiny (120 minút!) pred výkopom, t.j. do zverejnenia zostáv pre daný zápas (ak teda napr. zápas Chelsea – LFC začína o 21:00 hod, je potrebné odovzdať tip najneskôr o 19:00 hod.). Zároveň platí, že tipér môže svoj tip akokoľvek upravovať a meniť v rámci komentáru kedykoľvek až do uplynutia deadlinu pre tipovanie.
 • V záujme eliminácie neaktívnych zaregistrovaných tipérov sa zavádza nové pravidlo:
  V prípade neaktivity registrovaného tipéra v trvaní 10 zápasov bez zaslaného tipu bude daný neaktívny tipér vyradený z evidencie a štatistík tipovačky!
 • Priebežné výsledky spolu so zaujímavými štatistikami nájdete vždy v nasledujúcom článku tipovačky. V ďalšom článku, ktorý možno očakávať niekoľko dní pred prvým zápasom LFC, budú môcť registrovaní tipéri odovzdať svoj prvý tip v sezóne 2023/2024.

Bodovanie

Body budú udeľované nasledovne:

 • správny výsledok (skóre) zápasu + 60 bodov (ak tipér uhádne presný výsledok zápasu, už sa mu nepripočítava 20 bodov za správny tip),
 • správny tip na víťaza (prípadne remízu) + 20 bodov,
 • správny strelec gólu v zápase (brankár / obranca) + 40 bodov
  správny strelec gólu v zápase (záložník / útočník) + 20 bodov
  (nemusí ísť o víťazný, prvý ani posledný gól),
 • správny asistent na gól v zápase (brankár / obranca) + 30 bodov
  správny asistent na gól v zápase (záložník / útočník) + 20 bodov
  (asistent = ktorýkoľvek hráč, ktorému sa podarí prihrať na gól),
 • tip výsledku, ktorý ušiel o gól + 10 bodov (napr. duel skončí 3:1 a tipér zvolil výsledok 2:1, získava 20 bodov za správny tip a 10 bodov za to, že bol veľmi blízko
  k správnemu výsledku).

V jednom kole teda môže tipér získať maximálny počet bodov v rozmedzí 100 – 130 bodov.

Ceny pre víťazov

V našej tipovačke nejde o ceny, tipujeme pre zábavu. Napriek tomu v nasledujúcej sezóne opäť ponúkame zaujímavé ceny pre troch najlepších tipérov. O čo teda budeme súťažiť?

  • 1.miesto = lopta LFC s podpismi
  • 2.miesto = peňaženka LFC
  • 3.miesto = puzzle LFC 100