Trefa (vyhodnotenie č. 7): Roman9YNWA zvýšil náskok na čele poradia

18
582

Tipovacia súťaž Trefa má za sebou siedmy mesiac a 25 odohraných (i keď neúplných) kôl sezóny 2022/23 v PL. Je čas si vyhodnotiť „Február“ #7 – 2022/23.

Táto súťaž je zameraná na tipovanie úspešnosti, aj neúspechu klubov v tabuľke Premier League, aj v ďalších kategóriách, doplnené o efektívnosť jednotlivých hráčov.

Zaujímavosti z uplynulého mesiaca:

 • „Február“ tipovalo 27 tipérov, pričom 11 spresnili svoj mesačný tip.
 • TOP 6 – tipy na Arsenal (26),Manchester City (27), Newcastle (15), Manchester United (24) a Tottenham (24) účastníkom priniesli. Objavili sa tipy aj na Chelsea (13), Liverpool FC (21), Brighton (7), West Ham (2), Aston Villa (2) a Everton (1). Najviac 6 bodov v tejto kategórii získali 9 tipujúci.
 • OUT 3 – až 10 klubov sa tipovalo, že môžu skončiť na konci februára na posledných troch miestach v tabuľke PL. Úspešné trefy boli na Southampton (20), Bournemouth (20) a Everton (13). No u aktérov sa vyskytli aj kluby Wolverhampton (2), Nottingham (10), Fulham (6), Leeds (2), Brentford (4), Brighton (3) a Leicester (1). Maximum 6 bodov tu získali Pedro8, Eddy Hunter, Dodes a Roman9YNWA.
Mohamed Salah sa teší z gólu. (foto: Twitter)
 • STR 3 – celkom sa tipovalo 9 strelcov. Tipy na Haalanda (15), Harryho Kanea (21) a Toneyho (10) priniesli body. Tipovali sa aj strelci ako Salah (14), G. Jesus (7), Heung-min Son (6), Darwin Núñez (5), Mitrović (2) a Saka (1). Maximum 6 bodov v tejto kategórii získalo až 10 tipérov.
 • ASIST 3 – až 14 hráčov sa ocitlo v tipoch. Body priniesli K. De Bruyne (24), Saka (14) a Ch. Eriksen (3). Triafali sa aj Alexander-Arnold (13), Salah (7), Andy Robertson (5), Odegaard (3), Bernardo Silva (3), Heung-min Son (2), L. Díaz (2), Bruno Fernandes (2), H. Kane (1), Perišić (1) a Foden (1). Maximum 6 bodov v tejto kategórii získali Eddy Hunter a WaterEngel.
 • REMIZY 1 – za kráľa remíz v PL v februári bolo tipovaných 8 klubov. Tipy na Brentford (4) a Newcastle (9) body priniesli. V tipoch sa ocitli aj Brighton (4), Leeds (3), Leicester (2), Crystal Palace (2), Manchester United (2) a Everton (1). Správne uhádlo remízový klub 13 účastníkov súťaže.
Súboj Bajčetića (v červenom) s M. Nunesom z Wolves. (foto: Twitter)
 • STR 1 – za najlepšiu streleckú formu boli tipované iba 3 kluby. Najviac tipov bolo na Manchester City (14), v tipoch sa vyskytli aj Liverpool FC (10) a Arsenal (3). Až 14 tipérov získalo body za tip na Cityzens.
 • STR 1 – za najmenej efektívne v streľbe bolo vybraných 7 klubov. Tipy na Wolverhampton (11), Nottingham (6), Bournemouth (4), Fulham (2), Brighton (2) a Crystal Palace (1) body nepriniesli. Iba wasco správne uhádol Everton.
 • INK 1 – za najderavejšiu obranu bolo vybraných 5 klubov PL. Tipy na Bournemouth (18) priniesli body. Ďalšie prišli na Nottingham (3), Fulham (3), Southampton (2) a Everton (1), no za ne body neboli pripísané.
 • INK 1 – za najmenej priepustnú obranu v PL boli určené 4 kluby. Tipy na Liverpool (9), Manchester City (6) a Arsenal (1) body nepriniesli. Naopak správny tip na Newcastle sa našiel u 11 tipérov.

Najviac 30 bodov vo februári získali WaterEngel, Eddy Hunter, Pedro8 a líder Roman9YNWA.

Vyhodnotenie Trefy za Február (v tabuľke sú celkové a body za jednotlivé kategórie):

Poznámka: V prípade rovnosti bodov tipujúcich na konci každého mesiaca rozhoduje o poradí včasnosť, t.j. kto skôr zaslal svoje  tipy.

Legenda: M – miesto, N – nick, B – body spolu, TOP – body za top6, OUT – body za out, NS – najviac strelených gólov, MS – najmenej strelených gólov, NI – najviac inkasovaných gólov, MI – najmenej inkasovaných gólov.

Lídrom Trefy ostáva Roman9YNWA, ktorý zvýšil svoj náskok už na 7 bodov. 

Priebežné poradie po 7 mesiacoch (v tabuľke sú celkové a body za jednotlivé kategórie):

Poznámka č.1: V prípade rovnosti bodov tipujúcich na konci každého mesiaca rozhoduje o poradí včasnosť, t.j. kto skôr zaslal svoje  tipy.

Poznámka č. 2: Zvýraznenie v kolónke znamená u tipéra najviac bodov v príslušnej kategórii.

Legenda: M – miesto, N – nick, B – body spolu, TOP – body za top6, OUT – body za out, NS – najviac strelených gólov, MS – najmenej strelených gólov, NI – najviac inkasovaných gólov, MI – najmenej inkasovaných gólov.

Mesačné tipovanie:

Oproti prvej sezóne „TREFY“ je viac možností na priebežné mesačné tipovanie:

 1. Poslať celkom nový tip na mesiac „Marec“ vo všetkých 9 kategóriách.
 2. Ak chce tipujúci zmeniť svoj tip iba v niektorej kategórií alebo kategóriách, stačí mu natipovať všetky tipy v príslušnej kategórii.
 3. Keď tipér nestihol, alebo vôbec nechce meniť svoj mesačný tip, ktorý poslal na „August“, „September“, „Október“, „November“, „December“, „Január“ a „Február“, tak mu bude platiť jeho posledný zaslaný mesačný tip aj na „Marec“.

V sobotu 4.3. 2023 o 13.00 hod. je uzávierka zaMarec“ – IX. v kategóriách: TOP6, OUT3, STR3, ASIST3, REMIZY1, NAJ.STR1, MEN.STR1, NAJ.INK1 a MEN.INK1.

Fabinho (dole) fauluje Evana Fergusona z Brightonu. (foto: Twitter)

Vzor tipov:

TOP6mes (prvých 6 klubov v priebežnej tabuľke PL) –1. Brighton, 2. Leeds, 3. Nottingham, 4. Arsenal, 5. Crystal Palace, 6. Southampton.

OUT3mes (tri kluby na posledných miestach) – 18. Brentford, 19. Tottenham, 20. Everton.

STR3mes (3 naj strelcov gólov) – 1. Ings, 2. Bowen, 3. Woods.

ASIST3mes (3 naj asistentov na gól)– 1. Ward-Prowse, 2. Klich, 3. Saka.

REMIZY1mes (1 naj klub – najviac remízových zápasov) – Crystal Palace.

NAJ.STR1mes (1 naj klub – najviac strelených gólov) – Arsenal.

MEN.STR1mes (1 naj klub – najmenej strelených gólov) – Fulham.

NAJ.INK1mes (1 naj klub – najviac inkasovaných gólov) – Chelsea.

MEN.INK1mes (1 naj klub – najmenej inkasovaných gólov) – Aston Villa.

Andrew Robertson v dueli s Brentfordom. (foto: Twitter)

Priebežné mesačné bodovanie:

Na konci každého mesiaca (od augusta 2022 do apríla 2023) sa budú udeľovať za presné umiestnenie klubov, hráčov v jednotlivých kategóriách, čo je podstatná novinka oproti minulej Trefy, nasledovné body:

TOP6: 1. miesto – 1 b., 2. miesto – 2 b., 3. miesto -3 b, 4. miesto – 4 b., 5. miesto – 5 b., 6. miesto – 6 bodov.

OUT3: 18. miesto – 3 b., 19. miesto – 2 b., 20. miesto – 1 bod.

STR3: 1. miesto – 1 b., 2. miesto – 2 b., 3. miesto – 3 body.

ASIST3: 1. miesto – 1 b., 2. miesto – 2 b., 3. miesto – 3 body.

REMIZY1: 3 body.

NAJ.STR1: 2 body.

MEN.STR1: 2 body.

NAJ.INK1: 2 body.

MEN.INK1: 2 body.

Maximum za každý mesiac je 50 bodov.

Poznámka č.1: V prípade rovnosti bodov klubov v tabuľke na konci mesiaca rozhoduje rozdiel v skóre, potom  viac nastrieľaných gólov. Len keby body a skóre boli rovnaké, vtedy by sa bod súťažiacim dával za oba kluby.

Poznámka č.2: V prípade rovnakého počtu gólov a asistencií hráčov na konci mesiaca sa dávajú body za oboch, alebo viacerých hráčov. Platí to aj v prípade zhody strelených a inkasovaných gólov klubov v jednotlivých kategóriách.

Poznámka č.3: Priebežné vyhodnotenie mesiaca sa urobí až po odohraní posledného zápasu kola, ak by sa nejaký zápas/y/  preložil až do ďalšieho mesiaca / o 2 týždne, alebo 1 -2 mesiace /, tak sa vyhodnotí daný mesiac bez tohto zápasu /ov/.

Ôsme priebežné vyhodnotenie za mesiac „Marec“ bude po 28. kole PL po 20.3. 2023. Tipovanie na „Apríl“ pre súťažiacich bude pred 29. kolom Premier League.

Klopp a Bajčetić po výhre na Aston Ville (foto:Twitter)

Uzávierka tipovania:

„Mesačné tipy“ za marec treba podať do soboty 4.3. 2023 do 13.00 hod pred 26. kolom Premier League.

Prípadní ďalší záujemcovia sa môžu v pohode pripojiť, stačí ak do komentára dajú svoje „mesačné tipy“ na marec.

Ceny

Sú pripravené pre tipujúcich, ktorí na konci sezóny PL obsadia prvé 3. miesta.

 1. miesto – obliečky LFC:

2. miesto – vak na obuv LFC:

3. miesto – cestovný hrnček LFC: