Trefa (vyhodnotenie č. 8): Saty7 drží vedenie, súťaž je vyrovnaná

12
2175

Tipovacia súťaž Trefa má za sebou 30 odohraných kôl (i keď neúplných). Nastal čas vyhodnotiť marec – 2021/22. Táto súťaž je zameraná na tipovanie umiestnenia klubov v tabuľke anglickej Premier League a aj najlepších strelcov PL.

Zaujímavosti z uplynulého mesiaca:

  • Marec tipovalo 12 tipujúcich. Vytúženú desiatku v jednom mesiaci (maximum je 10 bodov) sa podarilo trafiť ďalším 7 tipérom.
  • TOP 6 – najviac tipov bolo na Liverpool FC (12), Chelsea (12), Manchester City (12), Arsenal (12), Tottenham (12), Manchester United (11), ktoré tipérom získali body. Tip na Wolves (1) body nepriniesol. West Hamu oproti minulým mesiacom neveril nikto a urobil dobre. Všetkých šesť klubov trafilo až 11 tipujúcich.
  • OUT 3 – tipovalo sa 5 klubov, ktoré môžu skončiť na posledných 3 miestach. Najviac tipov bolo na Norwich (12), Watford (11) a Burnley (8). Tieto tipy priniesli účastníkom body. Naopak, pripísané neboli za tipy na Brentford (4) a Everton (1). Všetky tri kluby trafilo 7 tipérov.
  • STR 1 – tipoval sa iba Mohamed Salah, určilo ho všetkých 12 aktérov, ktorí si zapísali po bode.
  • Po 8. mesiaci sa na čele ostal Saty7 so 66 bodmi.

Priebežné poradie Trefy

Poznámka č.1: V prípade rovnosti bodov tipujúcich na konci každého mesiaca rozhoduje o poradí včasnosť, t.j. kto skôr zaslal svoje  tipy.

Až do začiatku pokračovania (2.4. 2022) prebiehajúcej sezóny je potrebné natipovať kluby za apríl – I. v TOP 6 a aj 3 kluby – OUT3 na vypadávajúcich priečkach. A k tomu aj najlepšieho strelca – STR1. Ak budú viacerí s rovnakým počtom gólov, tak za každého dostane tipujúci odmenu. Rozhoduje poradie po 35. kole PL, ktoré sa dohrá 2.5. 2022, lebo nasleduje ďalšia reprepauza.

Vzor tipov:

TOP6sept – Brentford, Watford, Brighton, Leeds, Newcastle, Norwich

OUT3sept – Chelsea, Arsenal, Everton

STR1sept – Origi.

Poznámka č.2: Tipujeme anglické kluby a strelcov z anglických klubov Premier League.

Mohamed Salah (v červenom) v súboji s obrancom Interu Bastonim. (foto: Twitter)

Mesačné bodovanie:

Na konci každého mesiaca (od augusta 2021 do apríla 2022) za každé uhádnutie hocijakého klubu v tabuľke TOP 6 klubov (nezáleží na presnom poradí) je po 1 bode.

Ďalej za uhádnutie OUT3 – klubov na posledných 3 miestach (neberie sa do úvahy poradie) je po 1 bode.

Za najlepšieho strelca na konci každého mesiaca je tiež 1 bod.

Maximum za každý mesiac je 10 bodov.

Poznámka č.3: v prípade rovnosti bodov klubov v tabuľke na konci mesiaca rozhoduje rozdiel v skóre, potom  viac nastrieľaných gólov. Len keby body a skóre boli rovnaké, vtedy by sa bod súťažiacim dával za oba kluby.

Poznámka č.4: priebežné vyhodnotenie mesiaca sa urobí až po odohraní posledného zápasu kola, ak by sa nejaký zápas/y/  preložil až do ďalšieho mesiaca (o 2 týždne, alebo pokojne aj o 1 -2 mesiace), tak sa vyhodnotí daný mesiac bez tohto zápasu/ov.

Trefa (vyhodnotenie č. 7): Na čele poradia sa osamostatnil Saty7

Ďalšie mesačné vyhodnotenie za apríl bude po 35. kole najvyššej anglickej súťaže, ktoré sa dohrá 2. mája 2022.

Uzávierka tipovania:

Tipy na apríl treba „podať“ do 2. 4. 22 do 13.00 hod., teda pred 31. kolom Premier League.

Prípadní ďalší záujemcovia sa môžu pripojiť, stačí ak do komentára dajú svoje tipy na marec. Hrá sa ešte o 20 bodov pri tipovaní každý mesiac do konca apríla 2022.

Ceny:

  1. miesto:

2. miesto:

3. miesto:

P.S.: Zopakujme si, tipy dávajte do komentárov. Ak chcete nejaký svoj tip upraviť, zmeniť, tak ho upravte v rámci svojho komentára. Nezabudnite, že uzávierka je v sobotu 2. 4. 22 do 13.00 hod..