Trpký víťazný obrat vo Villa Parku, LFC prišiel o Fabinha i N. Keïtu!

127
3784

Liverpool bol v II. polčase vo veľmi vysokom tempe a napokon jasnú prevahu premenil na víťazný gól.

Premier League 21/22 (10.5.), Villa Park, Birmingham

Aston Villa FC - LIVERPOOL FC 1:2 (1:1)

góly: 3. D. Luiz - 6. Matip (van Dijk), 65. Mané (L. Díaz)
ŽK:
ČK:
rozhodca: Jonathan Moss
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, totalsportek, vipleague

AVFC zostava

E. Martínez - Cash, Konsa, Mings, Digne, Nakamba (61. Chukwuemeka), D. Luiz, McGinn, Watkins (81. B. Traoré), Coutinho (70. Buendía), Ings

lavička: R. Olsen - C. Chambers, Chrisene, Chukwuemeka, Sanson, B. Traoré, A. Young, Iroegbunam, Buendía

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas, Fabinho (30. J. Henderson), N. Keïta, C. Jones (62. Thiago A.), Jota, Mané, L. Díaz (71. Salah)

lavička: Kelleher - Milner, Thiago A., J. Gomez, Firmino, Salah, J. Henderson, Origi, I. Konaté

Liverpool vo Villa Parku prehrával už v 3. minúty, ale o ďalšie tri bolo vďaka pohotovému a dobre zorientovanému Matipovi vyrovnané, aby Mané v 2. polčase ukážkovou hlavičkou zariadil The Reds výhru. Tí sa tak bodovo dotiahli na lídra Premier League Man City, ktorý v závere ligy o 3 góly lepšie skóre i zápas k dobru.

Negatívom a nie malým je zranenie dvojica Fabinho – N. Keïta, pričom tak zadný stehenný sval ako aj slabiny si zvyknú vyžiadať niekoľko týždňov bez futbalu. Pred dvomi finále je to naozaj veľmi zlá správa.

Už o 4 dni je na programe vyvrcholenie FA Cupu 21/22. Duel Chelsea vs LFC hostí štadión Wembley, a to v sobotu 14.5. s netradičným výkopom o 17.45 h.

Zľava Fabinho, Mané a Matip. (foto: Twitter)

1. polčas

Divoký úvod vo Villa Parku priniesol za necelých 7 minút 2 góly i tému do debaty. Už v 3. minúte sa Watkins (stojaci v ofsajdovom postavení???) otočil okolo Matipa a Alisson jeho ranu z 13 m vyrazil!

Domáci zostali pri lopte, Digne nacentroval z ľavej hranice 16-ky na zadnú tyč, kde sa síce zrazili 2 domáci hráči (Tsimikas tým zostal mimo hry) a Douglas Luiz na 2x (jeho hlavičku najprv Alisson na bránkovej čiare vyrazil) poslal loptu do siete – 1:0!

Liverpool odpovedal takmer okamžite. V 6. minúte štandardka hostí, po nej závar v 16-ke The Villans, van Dijk na zadnej tyči pohotovo poslal loptu do 5-ky, kde svoj dlhý pahýl natiahol Matip a netradičný strelec i asistent zariadili rýchle vyrovnanie – 1:1.

Tsimikas (vo výskoku) a Matip (vpravo vedľa neho) sa tešia z gólu. (foto: Twitter)

9. min a Tsimikasov center do pokutového územia, ktorý napokon spod brvna musel vyťahovať gólman E. Martínez. V 12. min rýchla akcia domácich, D. Luiz pekným oblúčikom vyzval Casha k nábehu do 16-ky, jeho center ale zrazil Matip.

19. min a skvelý center Tsimikasa do 16-ky, kde Mané v šanci hlavou minul!

O 120 sekúnd na to obrovská chyba Alissona, ktorý vybehol až na 16-ku, Brazílčan pri odkope len nakopol Watkins,a lopta sa našťastie odrazil k nemu a aj keď sa pošmykol, stihol ju napokon odkopnúť preč!

24. min ponúkla ukážkový center McGinna do 16-ky, ale ex-Liverpoolčan Ings v šanci hlavou mieril nad.

26. min a chyba Fabinha, ktorému vzápätí rupol zadný stehenný sval a Brazílčan predčasne dohral. Pred 2 pohárovými finále je to brutal zlá správa, keďže zadný stehenný sval sa lieči niekoľko týždňov. Tipol by som si, že Fabinho už v 21/22 dohral.

Fabinho sedí na trávniku. Práve si poranil zadný stehenný sval. (foto: Twitter)

32. min a krásna akcia The Reds, ale gól Maného pre jasný ofsajd L. Díaza neplatil. Krátko na to pokus ďalšieho bývalého hráča LFC Coutinha z 19 m nad.

34. min a kombinácia The Reds, Alexander-Arnold poslal do 16-ky center z pravej strany a N. Keïta osamotaný 8 m pred bránou netrafil v čistej šanci dobre loptu!!!

43. min a strata Nakambu na 16-ke, strela C. Jonesa z 19 m ale bola príliš slabá. V nadstavenom čase ďalší pokus liverpoolskej 17-ky, zo 16 m tentoraz prestrelila.

2. polčas

V 46. min faul Konsu na C. Jonesa a Alexander-Arnild 23 m od brány mal možnosť priameho kopu. A kopol ho veľmi dobre, veď lopta len tesne minula pravý horný roh Martínezovej brány!

V 49. min brejk Coutinha, ktorý sa na chvíľu dostal cez van Dijka, ale Holanďana napokon situáciu vyriešil k spokojnosti hostí.

53. min a brejk AVFC, Ings posúval Watkinsovi, šanca, ale Tsimikas sa príkladne vrátil a sklzom zabránil domácemu útočníkovi k zakončeniu!

56. min priniesla faul na Maného a Alexander-Arnold mal druhú možnosť v podstate z rovnakého miesta z priameho kopu ohroziť E. Martíneza. Lenže jeho pokus bol tentoraz veľmi nepresný.

The Reds sa dočkali v 65. min, keď striedajúci Thiago A., zapressoval v strede poľa D. Luiza, nasledoval brejk LFC, L. Díaz z ľavého kraja 16-ky poslal loptu pred 5-ku, kde ju Mané exkluzívnou hlavičkou poslal za E. Martíneza – 1:2.

Zľava Sadio Mané, J. Henderson a Diogo Jota. (foto: Twitter)

V 69. min Watkinsova ukážková ulička na Ingsa, te nšiel sám na Alissona, ktorý ale včasne vybehol a superšancu domáceho futbalistu zmaril!

O 180 sekúnd neskôr dlhý nákop na práve vystriedaného Salaha, ten sa predral cez obrancu súpera, ale lopta mu napokon odskočila priamo k pripravenému E. Martínezovi. V 75. min skvelý pressing Salaha v 16-ke súpera, aut pre LFC. V 79. zasa brejk Aston Villy, Ings dával v 16-ke pod seba, ale dobre sa vrátil Alexander-Arnold.

83. min a Keïtov halfvolej z 22 m tesne minul bránu! Na opačnej strane o pár sekúnd šanca agilného Ingsa, ktorý z uhla páli, ale Alisson pohotovo vyrazil.

Ddanny Ings napokon gól streli, ale ten z 85. min nemohol platiť pre jasný ofsajd. V 87. min ďalšia aktivita Ingsa, ktorého ale v 16-ke zastavil van Dijk.

No a v závere pri jednom zo súbojov si triesla poranil N. Keïta, ktorý síce zápas dohral, ale tak, že si držal bolestivé miesto.