Výborný Brighton berie z Anfieldu bod, LFC pustil 2-gólové vedenie

40
2641

4 góly uznané a 3 neuznané sme videli v dueli 10. kola. Liverpool ale pyká po chybách, ktoré ho v domácom prostredí stáli body.

Premier League 21/22 (30.10.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Brighton & Hove Albion FC 2:2 (2:1)

góly: 4. J. Henderson (Salah), 24. Mané (Oxlade-Chamberlain) - 41. Mwepu, 65. Trossard
ŽK: Minamino, Robertson - Lamptey, Duffy
rozhodca: Mike Dean
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)

Alisson - Alexander.Arnold, I, Konaté, van Dijk, Robertson, J. Hednerson, N. Keïta (20. Oxlade-Chamberlain), C. Jones (87. Minamino), Salah, Firmino (78. Jota), Mané

lavička: Adrián - J. Gomez, Matip, Tsimikas, Oxlade-Chamberlain, Morton, Jota, Origi, Minamino

BHAFC zostava

R. Sánchez - Veltman, Duffy, Dunk, Cucurella, Moder (66. Lamptey), Lallana (76. Gross), March, Bissouma (60. Mac Allister), Mwepu, Trossard

lavička: Steele - Lamptey, Webster, Maupay, Mac Allister, Gross, Licadia, H. Roberts, Samiento

Keď dal Jordan Henderson v 4. minúte na 1:0 a o dvadsať minút neskôr Mané zvýšil na rozdiel dvoch gólov, asi nebolo veľa tých, čo si mysleli, že si Brighton z Anfieldu odnesie niečo iné, ako výprask. Napokon bolo ale všetko inak. The Seagulls sa skvele vrátili do hry a po nápaditých kombináciách, resp góloch Mwepuho a Trossarda dokázali vyrovnať na konečných 2:2.

LFC teraz čaká odvetný duel v rámci 4. kola Ligy majstrov, a to na domácej pôde proti Atléticu Madrid s výkopom o 21h.

1. polčas

Duelu predchádzala minúta ticha za padlých hrdinov z I. svetovej vojny, čo aj označuje makový kvet na dresoch aktérov konfrontácie.

Duel sa začal zostra, už v 3. minúte dobrá možnosť Marcha, ktorý si zbehol za I. Konatého, ale z ťažkého uhla Alissona neprestrelil.

The Reds okamžite odpovedali a na radosť zaplneného Anfieldu gólovo. Kombinácia zo 4. minúty, van Dijkova lopta na Salaha, ten na pravej hranici 16-ky posunul loptu za seba na nabiehajúceho J. Hendersona a domáci kapitán zo 16 m parádne trafil – 1:0.

Jordan Henderson oslavuje svoj gól. (foto: Facebook)

V 7. min N. Keïta  pekne za obranu súpera, Robertson ale na jeho center do 5-ky nedosiahol. V 11. min výborný pressing Marcha, ktgorý bol základom toho, že C. Jones v strede poľa stratil, brejk súpera ale nič zásadné nepriniesol.

15. min a strata The Reds v strede, Bissouma potiahol loptu až na 16-ku a jeho inak gólovú ranu končekmi prstov na žrď vyškriabal famózny Alisson!

17. min a veľká šanca po kombinácii Keïtu so Salahom, keď Egypťan posunul do čistej pozície Firminovi, ale Bobby z prvej lobom prestrelil!

V 20. min zišiel zranený Keïta a jeho zdravotné patálie sú ako telenovela – nikdy nekončia. Do hry sa dostal Oxlade-Chamberlain.

A bol to práve anglický futbalista, ktorý v 24. min skvele našiel centrom v 5-ke Maného, ktorý hlavou zvýšil na 2:0.

Oxlade-Chamberlain skvelý centrom našiel v 16-ke Maného a bol z toho gól. (foto: Facebook)

28. min ponúkla kombináciu hostí, Cucurella odcentroval zľava, Mwepu ale v záklone v 5-ke poslal loptu nad. 32. min a brejk Merseysiders, Mané posunul v 16-ke doprava Firminovi, ale Brazílčana obetavo vhodením sa do strely zblkoval Duffy.

Anfield si v 33. min zakričal po tretí raz “Gól!”, keď sa Brighton riskantne hral vo vlastnej 16-ke s loptou, aby ju gólman D. Sánchez nedokázal poslať preč, resp. ju len nastrelil do Maného a od neho sa šťastne odrazila do brány. Opakovaný záber, ktorý potvrdil aj VAR, ale ukázal, že lopta šla do siete od Senegalčanovej ruky , a gól tak neplatil.

V 40. min Bissouma v 16-ke, ale J, Henderson výborne zasiahol.

O pár sekúnd to už ale Brightonu vyšlo. Po kombinácii sa lopta dostala na 16-ku asi 20 m od brány k Mwepuovi, a ten z prvej precíznym technickým pokusom prekvapil o čosi vyššie stojaceho Alissona – 2:1.

2. polčas

48. min a Anfield opäť zaburácal. To po Maného peknej uličke Salah blafákom obišiel gólmana súpera a poslal loptu do siete. Gól ale pre ofsajd neplatil.

Krátko na to kombinácia Brightonu a na jej konci Lallanova šanca. Ex-futbalista LFC sa dostal do zakončenia 14 m pred bránou, jeho chytrá strela na bližšie žrď ale gólom neskončila.

53. min, akcia The Reds, Firmino ale zo 17 m vysoko nad. V 59. min akcia Trossarda, ale van Dijk ho ukážkovo v 16-ke zastavil. O pár sekúnd neskôr zasa roh domácich a volej Oxlada-Chamberlaina vedľa.

V 61. min Salaho pokus z 15 m po chybe hosťujúcej defenzívy, ale na Roberta Sáncheza v bráne BAHFC to nestačilo.

“Čajky” sa vyrovnania dočkali v 65. min, keď po rýchlej kombinačnej akcii posunul Lallana Trossardovi a technický Belgičan už v 16-ke do rozhodenej obrany presne vedel, čo má urobiť. Alisson nemal šancu – 2:1.

Leandro Trossard. (foto: Facebook)

Hosťom to dodalo maximálne množstvo psychických síl a na trávniku to aj bolo vidieť. Kombinácie boli nielen pekné na pohľad, ale hlavne nebezpečné pre obranu LFC.

V 68. min tvrdá rana Cucurellu z 18 m, ktorú Alisson vyboxoval. v 71. zasa na opačnej strane priamy kop LFC, po ňom signál a zakončenie Alexandra-Arnolda vysoko nad.

76. min ponúkla brejk Brightonu i gólové zakončenie Trossarda, ale to pre ofsajd neplatilo.

80. min, priamy kop hostí po faule C. Jonesa, ale nič z neho.

V závere udelil rozhodca Dean niekoľko žltých kariet na oboch stranách.