Wolverhampton – LFC 1:3, hodnotenie hráčov: Andy Robertson ako za starých dobrých čias, The Reds pomohli striedania

86
3543
Harvey Elliott. (foto: Twitter)

Liverpool má za sebou piate ligové kolo sezóny 2023/24 a po zápase s Wolves je čo hodnotiť.

Premier League 23/24 (16.9.), Molineux Stadium, Wolverhampton

Wolverhampton Wanderers FC - LIVERPOOL FC 1:3 (1:0)

góly: 7. Hwang - 55. Gakpo (Salah), 85. An. Robertson (Salah), 90.+1 H. Bueno vlastný (H. Elliott)
ŽK: Semedo - Mac Allister, H. Elliott
rozhodca: Michael Oliver
TV: Canal+Sport (CZ/SK)

WWFC zostava

J. Sá - Semedo, Kilman, C. Dawson, Aït-Nouri (66. H. Bueno), J. Gomes, Lemina (77. T. Doyle), Bellegarde (77. B. Traoré), Hwang (60. M. Doherty), Cunha (60. F. Silva), P. Neto

lavička: D. Bentley - M. Doherty, B. Traoré, F. Silva, H. Bueno, T. Doyle, Sarabia, T. Gomes, Kalajdžić

Alisson - J. Gomez, Matip, Quansah (83. I. Konaté), An. Robertson, Mac Allister (46. L. Díaz), C. Jones, Szoboszlai, Salah (90.+3 Gravenberch), Jota (56. H. Elliott,), Gakpo (56. D. Núñez)

lavička: Kelleher - Endō, I. Konaté, L. Díaz, D. Núñez, H. Elliott, Tsimikas, Gravenberch, Bajčetić

Alisson (7) – Spoľahlivý výkon Brazílčana, ktorý hral veľmi dobre aj nohou a pre LFC bol ako neraz istotou.

J. Gomez (6) – Na stopérovi je lepší, tentoraz pri absencii Alexandra-Arnolda nastúpil na pravej obrane. V I. polčase sa dokonca snažil hrať invertovaného pravého beka, ale rozdiel na lopte medzi ním a Trentom je zrejmý. Joe v postate loptu len posúval. Po zmene strán šiel, rovnako ako celkovo tímový, jeho výkon hore.

Matip (6) – Mal aj pár ľahkých strát, jednu prihrávku súperovi priamo na nohu, niekoľko súbojov zvládol, vo finále ale priemerný.

Quansah (7) – V prvom polčase pri obrovskej šanci Cunhu podbehol center, lopta teda spadla za neho. 20-ročný Angličan ale pri premiérovom štarte v najvyššej anglickej súťaži odohral naozaj slušný zápas. Postupom času si začal veriť a hrať to, čo zvykol aj na juniorských leveloch.

Jarell dokázal loptu vyviezť, pozične hral na to, že nemá na seniorskej úrovni takmer žiadne skúsenosti, veľmi dobre. V závere stretnutia šiel dole pre kŕče.

An. Robertson (8) – Hráč zápasu. Andy je prvým Škótom od začiatku 90. rokov minulého storočia, ktorý dosiahol v liverpoolskom drese 200. zápasov v najvyššej súťaži. Pri absencii van Dijka a Alexandra-Arnolda mal na ruke kapitánsku pásku a hlavne v 2. polčase šiel výkonom príkladom.

Energický, pohyblivý, navyše nielen urobil, ale aj dal víťazný gól. Výkonom pripomenul dobu, kedy to u neho bol štandard.

Mac Allister (4) – Na regeneráciu po repre povinnostiach mal len deň a jeho zaradenie do zostavy bolo skôr nutnosťou, ako želaním. Alexis veľmi skoro dostal po filme Cunhu nezaslúženú žltú kartu, kazil jednoduché lopty, nohy ho neposlúchali a Klopp ho cez prestávku správne stiahol.

Szoboslai (7) – V úvodnej 45-minútovke mu to nešlo, viac lôpt pokazil, dokonca aj jednoduché herné situácie Po pauze sa ale presunul na post rozohrávača a aj keď to nebolo stopercentné, viditeľný herný progres nastal.

Nešetril krokom, šiel do súbojov, snažil sa vo vhodných momentoch upokojiť rozohrávku, v 2. polčase výborný.

C. Jones (6) – Hral vôbec v prvej časti? Curtis bol snáď 40 minút času prvého polčasu neviditeľný. Po zmene rozostavenia v II. polčase sa viac dostával do hry, zdalo sa mi ale, že loptu neodovzdával dostatočne skoro, bol pri tejto činnosti pomalší.

Salah (7) – Nebyť toho, že match officials nezmenia Elliottov gól na vlastný v podaní Buena, má Egypťan na konte prihrávkový hetrik.

Jeho transformácia na  prihrávača je zrejmá od začiatku prípravy. V Premier League 23/24 má v piatich zápasoch na konte už 5 gólových prihrávok (+ 2 góly), v pre-season ich bolo 6.

Mo je tak, čo sa Premier League týka, Afričanom s najväčším počtom gólov i asistencií v nej. V rámcu Liverpollu je po legendárnom Gerrardovi druhým futbalistom, ktorý v Premier League dosiahol 200 „kanadských“ bodov (súčet gólov a asistencií).

V dueli nebol spočiatku vidieť, je to ale hráč, ktorý je pri väčšine dôležitého, čo sa udeje a tak tomu bolo aj na Molineux.

Mohamed Salah (vľavo) a Steven Gerrard. (Foto: premierleague.com)

Gakpo (6) – Keby nedal gól, a treba povedať, že veledôležitý, tak má známku o stupeň nižšiu. Holanďanovi to nešlo, s loptou sa príliš nekamarátil, pohyb mal tiež slabší než priemerný.

Zaujímavosťou je, že ho Klopp hneď po tom, ako vyrovnal na 1:1 stiahol, čo bol správny ťah.

Jota (5) – Slabý. Objavoval sa po odchode Mac Allistera na pravej strane, to ale vlastne bolo jedno, pretože nedostatočný bol všade, kde hral. Mal aj šancu, lenže jeho volej bol nepresný.

Zlepšený výkon v 2. polčase a skvelý An. Robertson priniesli ospalým The Reds vo Wolverhamptone 3 body

striedajúci:

L. Díaz (7) – Veľmi dobrý na lopte. Mohol hneď po príchode na trávnik skórovať, jeho hlavička zvnútra 16-ky ale skončila v 46. min tesne vedľa. Kolumbijčan mal aj druhú sľubnú šancu, tá rovnako skončila neúspešne. Nebolo mu dopriate ani asistencie, keď D. Núñez šancu nepremenil.

H. Elliott (7) – Harveymu post náhradníka sedí, lebo ho prístupom, bojovnosťou i rozvahu a futbalovým umom premieňa na naozaj kvalitné výkony.

V prvej minúte nastaveného času dokonca strelil gól ktorý ale, na jeho smolu, match officials zmenili na Buenov vlastný. Ak by taký gól strelil Harry Kane, celkom isto je jeho.

D. Núñez (7) – Tam, kde sa domáca obrana v I. polčase v podstate ani nezapotila, bola zásluhou Darwina v tom druhom ako na kolotoči.

Výborným pohybom robil Wolves veľké problémy, škoda šance, ktorú zoči-voči J. Sáovi nepremenil.