Zlepšený výkon v 2. polčase a skvelý An. Robertson priniesli ospalým The Reds vo Wolverhamptone 3 body

34
2535
Andy Robertson (vpravo) a Harvey Elliott. (zdroj: Twitter)

Dôležité tri body si odnášame z Molineux Stadium po herne dvoch rozdielnych polčasoch.

Premier League 23/24 (16.9.), Molineux Stadium, Wolverhampton

Wolverhampton Wanderers FC - LIVERPOOL FC 1:3 (1:0)

góly: 7. Hwang - 55. Gakpo (Salah), 85. An. Robertson (Salah), 90.+1 H. Bueno vlastný (H. Elliott)
ŽK: Semedo - Mac Allister, H. Elliott
rozhodca: Michael Oliver
TV: Canal+Sport (CZ/SK)

WWFC zostava

J. Sá - Semedo, Kilman, C. Dawson, Aït-Nouri (66. H. Bueno), J. Gomes, Lemina (77. T. Doyle), Bellegarde (77. B. Traoré), Hwang (60. M. Doherty), Cunha (60. F. Silva), P. Neto

lavička: D. Bentley - M. Doherty, B. Traoré, F. Silva, H. Bueno, T. Doyle, Sarabia, T. Gomes, Kalajdžić

Alisson - J. Gomez, Matip, Quansah (83. I. Konaté), An. Robertson, Mac Allister (46. L. Díaz), C. Jones, Szoboszlai, Salah (90.+3 Gravenberch), Jota (56. H. Elliott,), Gakpo (56. D. Núñez)

lavička: Kelleher - Endō, I. Konaté, L. Díaz, D. Núñez, H. Elliott, Tsimikas, Gravenberch, Bajčetić

Po reprezentačnej prestávke nebýva Liverpool FC v ligových zápasoch veľmi úspešný, tým skôr ak sa hrá hneď v sobotu napoludnie anglického času. Navyše Kloppovi chýbali dvaja „starter“ obrancovia van Dijk a Alexander-Arnold, plus Konaté začal po zranení iba na lavičke. K mínusom môžeme smelo pripočítať, že naši Juhoameričania L. Díaz, Alisson Becker, Darwin Núñez, Mac Allister hrali ešte v stredu zápasy za reprezentáciu, po ktorých nasledoval dlhý let.

Z vyššie spomínaných príčin sme nastupovali do zápasu s miernymi obavami. Tie sa v prvom polčase naplnili. Hrali sme veľmi ospalo, pomaly a komplikovane. Inkasovali sme už v 7.minúte, keď cez Joea Gomeza ľahko prešiel Neto a jeho center cez celú našu obranu, doklepol do brány Hwang Hee-Chan. Nefungovalo nám nič a domáci si z nás robili v prvom polčase trhací kalendár.

Do druhého polčasu sme však prišli v lepšom móde. Klopp už cez prestávku stiahol Alexisa Mac Allistera a po vyrovnávajúcom góle na 1:1 aj strelca Gakpa s Diogom Jotom. Hra sa diametrálne zmenila. Darwin Núñez s Lusiom Díazom a rovnako aj Harvey Elliott priniesli do našej hry pohyb a veľké zlepšenie. Domácim pomaly dochádzali sily a tak sme dvoma krásnymi gólmi zápas dokázali otočiť. Excelentný víťazný gól vsietil skvelý Andy Robertson, ktorý využil chybný výkop domáceho brankára a po skvelej akcii aj sám popri brankárovi zakončil.

Víťazstvo sa nerodilo ľahko, pretože domáci boli v prvom polčase výborní, ale nakoniec sme to strhli na svoju stranu a tím ukazuje, že sa len tak ľahko v tejto sezóne vzdávať nebude.

• tretí gól, ktorý vstrelil po Salahovej nahrávke Harvey Elliott bol nakoniec klasifikovaný ako vlastný
  • do zápasu sa napriek absencii viacerých defenzívnych hráčov nepozrel Wataru Endō

Najbližšie sa LFC predstaví v Europa League, v úvode skupinovej fázy hrá na pôde rakúskeho zástupcu LASK-u. Zápas je tu 21.9. o 18.45 h.