Zápas, ktorý mal všetko, rozhodol kapitán Henderson. LFC porazil AC Milan 3:2

19
2610

Liverpool odštartoval svoju cestu Ligou majstrov 2021/22 vysoko prestížnym duelom s milánskym AC.

Champions League 21/22 (15.9.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - AC Milan 3:2 (1:2)

góly: 9. Tomori vlastný (Alexander-Arnold), 49. Salah (Origi), 69. J. Henderson - 42. Rebić, 44. B. Díaz
ŽK: Milner - Bennacer, B. Díaz
ČK:
rozhodca: Szymon Marciniak (POL)
TV: Nova Sport 3 (CZ)
streams: livetv, totalsportek

LFC zostava

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, J. Gomez, Robertson, Fabinho, J. Henderson (84. Milner), N. Keïta (71. Thiago), Jota (71. C. Jones), Salah (84. Oxlade-Chamberlain), Origi (63. Mané)

lavička: Adrián, Kelleher - van Dijk, I. Konaté, Thiago, Milner, Mané, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Minamino, Tsimikas, N. Phillips

ACM zostava

Maignan - Calabria, Tomori, Kjær, T. Hernandez, Kessié, Bennacer (72. Tonali), Saelemaekers (62. Giroud ), B. Díaz, Rebić (83. D. Maldini), Leão (62. Florenzi)

lavička: Jungdal, Tătărușanu - Romagnoli, Kalulu, Ballo, Florenzi, Gabbia, Tonali, D. Maldini, Giroud

Kloppov tím ponúk v zápase, ktorý ponúkol skvelú atmosféru, šance, 5 gólov, nepremenenú penaltu, napokon berie 3 body a do novej edície Champions League tak vstupuje podľa predstáv. Veľký prvopolčasový tlak Merseysiders sa paradoxne skončil skóre 1:2, keďže na Tomoriho vlastňák odpovedali v závere 2 gólmi v priebehu 3 minút.

Liverpool ale hneď skraja druhej 45-minútovky vyrovnal zásluhou Salaha, aby v 69. min Jordan Henderson parádnym halfvolejom rozhodol.

V druhom zápase B-skupiny sa v Madride na štadióne Atlética zrodila remíza Los Colchoneros s FC Porto 0:0.

The Reds pokračujú v nabitom programe, už v sobotu (18.9.) sa od 16 h postavia proti Crystal Palace. Hrá sa na Anfielde.

I. polčas

Liverpool začal zápas veľkým náporom a milánsky klub v prvej štvrtine nevedel, kde mu hlava stojí.

V 3. min brejk domácich, Robertson zľava pred 5-ku na Origiho, ale prekvapujúci hráč v základe The Reds netrafil dobre loptu. O necelých 100 sekúnd neskôr Robertson výborne predskočil Saelemaekersa, posunul loptu Jotovi, ktorý sa v 16-ke pekne uvoľnil, ale jeho rana v šanci bola zrazená na roh

V 8. min Origi vybojoval loptu na H. Fernandezovo, a to priamo pred 16-ku, domáci napokon kopali roh. A z neho nebezpečne hlavičkoval Matip.

Anfield si gól zakričal o pár chvíľ na to, v 9. min pekná kombinácia LFC, Salah vrátil loptu Alexandrovi-Arnoldovi, ktorý vnikol do 16-ky a jeho strelu/prihrávku si do brány vrazil Tomori – 1:0.

Trent Alexander-Arnold sa teší z gólu. (foto: Facebook)

12. min a Jota Salahovi, ktorý sa kľučkou zbavil protihráča, Tomori ho však v šanci zblokoval na roh. 13. min a pekná kombinácia Fabinha s Robertsonom, Škótov halfvolej v dobrej príležitosti z 12 mi ale skončil nad. Rozhodca Marciniak ale videl ruku Bennacera a odpískal pokutový kop.

K nemu sa postavil tradičný exekútor Salah, ale situáciu nezvládol a v 14. min len nastrelil nohy brankára Maignana, ešte dorážka Jotu, ale milánske AC si poradilo.

Po štvrťhodine hry brejk Jotu, Salah ale z prvej zbrklo nad. 29. min priniesla tlak talianskeho celku, J. Gomez ale pri centri do 16-ky pozorný. 30. min a na opačnej strane Salahova rana zo 17 m, ale Maignan skvele vytlačil spod brvna loptu na roh. O pár sekúnd center Alexandra-Arnolda sprava, Jota ale v dobrej pozícii nespracoval.

31. min a Keïtova snaha, záložník LFC sa pekne uvoľnil na 16-ke, jeho strela ale bola zblokovaná na roh.

Keď sa zdalo, že dominantní The Reds dotiahnu polčas do zdarného konca, prišla od 42. minúty úplne tragická chvíľa. V spomínanej 42. min prišiel brejk súpera a po ukážkovej kombinácii, kedy hráči Rossoneri vyšachovali obranu Liverpoolu Rebić vyrovnal na 1:1.

To ale nebolo zo strany hostí všetko. Ďalší protiútok a v 44. min síce Robertson loptu smerujúcu do brány zachránil na bránkovej čiare, ale B. Díaz pohodlne poslal ACM do vedenia – 1:2.

Fabinho (vľavo) a Ruben Díaz. (foto: Twitter)

II. polčas

Druhá časť začala tak, ako skončila prvá – teda šokom pre Kloppov tím, gól hostí ale našťastie neplatil pre ofsajd.

Liverpool sa veľmi rýchlo oklepal a už v 49. min to bolo 2:2. Peknú kombináciu LFC v 16-ke podčiarkol Origi skvostnou asistenciou a Salah tesne pred bránou dokázal prekonať Maignana.

Tribúny opäť zahučali a The Reds našli v závere prvej 45-minútovky stratenú pohodu. 51. min zrazený roh LFC na 16-ku, ale Alexander-Arnold z prvej minul bránu.

V 61. min Robertsonova rana z 19 m, ale Maignan nemal žiadny problém. Krátko na to hostia striedali, Klopp naopak poslal do hry namiesto Origiho (ktorého chytali kŕče) Maného.

A práve Senegalčan sa v 66 m pekne uvoľnil v 15-ke, ale jeho pokus skončil na tribúne. V 68. min prekvapujúci Matipov prienik až pred 16-ku súpera, loptu posunul Jotovi, ktorý sa parádne uvoľnil, ale jeho šancu zo 14 m zrazil Kjær na roh.

Liverpoolska radosť po góle Jordana Hendersona (druhý zľava), ktorý bol napokon víťazný. (foto: Twitter)

Z neho center Alexandra-Arnolda, ktorý obrana Rossoneri odvrátila pred 16-ku, kde ale stál J. Henderson a halfvolejom parádne poslal loptu do siete – 3:2.

V 70. min sa do hry dostali C. Jones a Thiago, v 74. min pohotová rana spoza 16-ky v podaní C. Jonesa, ale bránu netrafila. 87. min ponúkla akrobatické zakončenie Kjæra, Alisson si ale dal pozor.

Prvá minúta nadstavenia a dlhá lopta do šance na Maného, ale liverpoolska 10-ka zamotala, o 120 sekúnd na to brejk 3 proti 2, lenže C. Jones situáciu nezvládol. V samom závere ešte pokus B. Díaza meter nad.

[rtbs name=”lm-21-22-15-9-lfc-ac-milan-review”]

Previous articleLM (15.9): LFC – AC Milan (MATCH CENTRE)
Next articleTalking points: LFC v plnej kráse. Proti Rossoneri to ukázal z oboch strán
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net