Ženy skončily čtvrté, Matt Beard manažerem sezony WSL

7
589

Pátý titul v řadě ve Women Super League získaly hráčky Chelsea, o skóre před Manchestrem City. Na výborném čtvrtém místě však skončily hráčky Reds.

V covidové sezoně 2019/2020 získali fotbalisté Liverpoolu po dlouhých letech mistrovský titul v Premier League. Ženská liga se však nedohrála a právě hráčky Reds na to doplatily. V neúplné tabulce byly na poslední příčce a po předčasném ukončení soutěže sestoupily do Championship.

Tam strávily následující dvě sezony a před ročníkem 22/23 se vrátily nazpět mezi elitu. V úvodní sezoně skončily na sedmé příčce, letos své umístění ještě vylepšily. V tabulce skončily osmnáct bodů před ženami Evertonu a o šest před Manchestrem United.

Bohužel umístění nestačí na kvalifikaci do Ligy Mistryň, tam patří pouze první tři místa, které obsadily týmy Chelsea, Cityzens a Arsenalu. Přesto jde u nově budovaného týmu, který zatím nemá takové možnosti jako výše zmíněné velký úspěch a to ocenilo i vedení ligy.

Manažer Matt Beard se totiž stal nejlepším manažerem tohoto ročníku Women Super League. Ke čtvrtému místu mu pomohly výhry v posledních kolech proti Manchesteru United a také v šílené přestřelce proti nakonec vítězné Chelsea. Utkání skončilo 4:3 a hned čtyři branky padly po osmdesáté minutě.

Manažer Beard pro klubový web hodnotí uplynulou sezonu: “ Jsme velmi potěšeni s výsledkem sezony. Jsem pokorný k tomuto ocenění a opravdu velmi, velmi vděčný všem, kteří pro mě hlasovali. Toto ocenění není jen pro mě, ale hlavně o týmu a lidech, kteří se o něj starají. 

Myslím, že na týmových výkonech z posledních týdnů můžete vidět práci, kterou jsme během sezony odvedli. Měli jsme dobré zápasy i na začátku sezony, ale nebyli jsme dost konzistentní, v tom jsme  předvedli velký progres. Je krásné vidět, kam se tento tým posouvá a těším se na to, co předvedeme příští sezonu.“

V týmu končí čtveřice hráček

Po konci smluv končí čtyři hráčky. Zatímco Miri Taylor již na jaře hostovala v Aston Ville a Shanice van de Sanden nepatřila k základním pilířům, to nejde říct o zbývajících dvou jménech. Zkušené hráčky Emma Koivisto a Miri Taylor nastupovaly do zápasů pravidelně a jejich ztráta bude určitě mrzet.

Nové posily zatím oznámeny nebyly, nicméně dají se očekávat četné příchody, aby klub mohl v příští sezoně bojovat o místenku v Lize Mistryň.

Do nové sezony s novým domovem

Ženy doposud hrály své domácí zápasy na stadionu Prenton Park v Birkenheadu, domácím stadionu Tranmere Rovers, tomu bude od nové sezony jinak.

Novým domovem žen bude The Totally Wicked Stadium v St. Helens s kapacitou 18,000 diváků. Ambicí klubu je odehrát několik utkání také přímo na Anfieldu. Ve skončené sezoně se tam hrálo pouze Merseyside derby (0:1), které navštívilo něco málo přes 23 tisícovek diváků.

Stadion v St.Helens je v majetku rugbyového klubu St.Helens R.F.C, nicméně pro domácí žen bude poskytovat maximální komfort. Hráčky konečně budou mít připravenou vlastní šatnu na míru. Stadion je vyveden v červených barvách což je plus, přidají se také různá loga klubu a podobně.

St. Helens to be the home of Liverpool FC Women | St.Helens R.F.C.

Klub s vlastníky stadionu podepsal desetiletou smlouvu a je to závazek, jak posunout ženský tým vpřed. Nový stadion byl vybrán po konzultaci s hráčkami, zaměstnanci klubu a také fanoušky prostřednictvím jejich rady.

Stadion v St.Helens hráčkám přinese mnohonásobně vyšší komfort v přípravě na zápas a podobně také fanouškům, pro které bude připraveno mnoho novinek.

Tento přesun je dalším krokem po vybudování AXA Meldwood tréninkového centra, díky němuž mají ženy jedno z nejlepších zázemí pro trénink v celé WSL. Pokračují také další mohutné investice do týmu, zázemí a širší infrastruktury ženského týmu a také Pro Game Academy.