Zmeny v tíme síce čakáme iné, Luis Díaz si ale voľbou sedmičky plní sen. Budú aj ďalšie zmeny čísel?

123
5452

Luis Díaz mení číslo dresu. Dvadsaťtrojku strieda sedmička, ktorú nosí aj v národnom tíme Kolumbie.

Po odchode Jamesa Milnera z klubu siahol na ikonické číslo, ktoré v Liverpoole v minulosti nosili viacerí významní futbalisti vrátane legendárneho Kennyho Dalglisha.

26-ročný útočník z kolumbijského približne 40-tisícového mesta Barrancas prišiel do Liverpoolu v januári 2022 z FC Porto a v 23/24 sa očakáva, že bude jedným z ťahúňov Kloppovho tímu, ktorý má ambíciu vrátiť sa do Ligy majstrov.

Luis Díaz. (foto: Twitter)

V histórii klubu z Anfieldu nosilo sedmičku na drese viacero významných osobností. Medzi nimi aj Billy Liddell, s 228 gólmi na konte štvrtý najlepší strelec LFC.

V tejto dobe sa ale čísla dresov prideľovali podľa toho, na akom poste hráč nastúpil, garanciu svojho čísla pri futbalistoch vnímame od 90. rokov 20. storočia, konkrétne od sezóny 1993/94.

Ian Callaghan. (foto: Twitter)

Podobným tipom ako Liddell je aj rekordér v počte štartov za klub z Anfieldu Ian Callaghan, ktorý za The Reds nastúpil 857x a okrem iných nosil aj spomínanú sedmičku.

Šesť rokov pri rieke Mersey strávil v 70. rokoch minulého storočia aj ďalší skvelý hráč Kevin Keegan, jeho nástupca v červených farbách Kenny Dalglish, ak nie úplne naj, tak jeden z najlepších hráčov, akí kedy v klube pôsobili, rovnako tak obliekal dres s č. 7.

Kenny Dalglish. (foto: Twitter)

Ďalším do partie „sedmičkárov“ je Peter Beardsley, ktorý na konci 80. rokov výraznou mierou prispel k dvom ligovým titulom. Angličan je zaujímavý aj tým, že okrem Liverpoolu hrával aj za Everton a Manchester United.

Magické číslo nosil aj Nigel Clough, ktorý bol vôbec prvým hráčom LFC, ktorý ho nosil po tom, ako do platnosti vstúpilo pravidlo o tom, že každý hráč bude počas sezóny disponovať len njedným číslom na drese.

V 1996 si ho vybral odchovanec The Reds Steve McManaman, ktorý neskôr vyhral Ligu majstrov s Realom Madrid. Jeho nástupca a jeden z hrdinov istanbulského finále Champions League 2005 Vladimír Šmicer je ďalším nositeľom sedmičky, po príchode Harryho Kewella v 2003 ju ale Austrálčanovi prenechal.

Prvá polovica 2008/09 videla v liverpoolskych farbách so sedmičkou na chrbte Robbieho Keana, ten sa ale v tíme nepresadil, keďže ho vtedajší manažér LFC Rafael Benítez zdarne ignoroval.

Luis Suárez. (foto: Twitter)

V januári 2011 prišiel do klubu z Ajaxu Luis Suárez a sedmička na drese mu náramne svedčila. Produktívny Uruguajčan dokázal výkonmi a prístupom strhnúť celý tím, žiaľ, na vysnívaný ligový titul to nestačilo.

Pred Luisom Díazom posledný futbalista so spomínaným číslom je James Milner, ktorý dopomohol k 7 trofejam a v lete 2023 odišiel po vypršaní zmluvy do Brightonu.

Budú aj ďalšie výmeny čísel?

V lete nás opustili traja hráči, ktorí nosili ikonické čísla 7, 8 a 9. Sedmička je zadaná, ale číslo 9 a hlavne číslo 8, ktorému urobil dobrú hanbu N. Keïta, je opäť voľné.

Už dlhšie sa hovorí, že na 9-ku má veľký zálusk Darwin Núñez, ktorý toto číslo obliekal v Benfice. Po príchode do LFC si musel na dres „nažehliť“ číslo 27, čo je vlastné súčet, ktorý dáva výsledok 9, a tak je každému jasné, že extrémne túži po Firminovej ikonickej devine.

Čo by bola ešte väčšia bomba je otázka, kto si na seba navlečie „Gerradovu 8-ku“. Vidíme tu iba jedného kandidáta, ktorý aktuálne v anglickej reprezentácii vymenil svoju 66-ku za 10-ku. Jasné, je to Trent Alexander-Arnold. Kto iný by si toto číslo zaslúžil, ak nie odchovanec a dúfajme budúci kapitán LFC. Aj Gerrard začínal v A-tíme s číslom 28 neskôr 17 a potom si v pravej chvíli zmenil číslo na osmičku. Takže u Trenta je táto možnosť viac ako pravdepodobná.

Čo si myslíte vy, budeme si už v tejto sezóne kupovať dresy 9 Darwin a 8 Alexander-Arnold?