Anfield nebude v úvode sezóny 23/24 v plnej paráde. Rekonštrukcia sa natiahne o niekoľko týždňov

16
2391
Rekonštrukcia Anifeldu. (foto: Twitter)

Rekonštrukcia Anfieldu týkajúca sa navýšenia celkovej kapacity štadióna sa do štartu ligovej sezóny nestihne.

Už niekoľko týždňov trvajú práce na Anfield Road Stand, ktorými sa má dosiahnuť príjemný cieľ – legendárny stánok The Reds bude mať kapacitu na úrovni 61-tisíc miest.

V librách 80-miliónový projekt sa ale aktuálne potýka s prekážkou, ktorou je čas. A práve ten ukazuje, že Anfield v plnej kráse s navýšenou kapacitou bude kompletne hotový až v októbri tohto roku. Bavíme sa teda o oddialení cieľa o približne 2 mesiace.

Ak by sa niekto spýtal, kde zatiaľ bude LFC hrávať domáce zápasy, tak sa nič nemení. Bude to, samozrejme, na Anfielde, len horná časť Anfield Road Stand jednoducho nebude k dispozícii.

Proti The Cherries po starom

Dolná časť tejto tribúny, ktorej sa rekonštrukcia nijako nedotkla, bude divákom k dispozícii už na prvý domáci zápas sezóny 2023/24, teda 19.8., kedy od 16.00 hostíme Bournemouth. Kapacitu Anfieldu tak v úvode nového ročníka bude okolo 51-tisíc miest.

Ako informuje oficiálna stránka klubu od rieky Mersey, Liverpool sa na rekonštrukčných prácach dohodol so spoločnosťou Buckingham Group Contracting (BGT), ktorá je tak aktuálne zodpovedná, aby boli splnené podmienky tzv. Licenčnej rady mesta Liverpool. Spoločnosť s ručením obmedzeným z hrabstva Buckinghamshire´už ale informovala, že práce na spomínanej tribúne sa do polovice augusta jednoducho nestihnú.

Je tu ale prítomný predpoklad, že kapacita sa bude do stopercentnej podoby postupne dostávať počas sezóny. Teda vyhliadkovo bude ukončená najneskôr v októbri.

Na B´mouth teda očakávajme 51-tisícovú kapacitu, nasledujúce domáce duely proti Aston Ville (3.9.) a West Hamu (24.9.) by už mali poňať vyššiu.

Výkonný riaditeľ: Vo veľkom projekte sa objavujú aj premenné 

K prípadu sa vyjadril aj výkonný riaditeľ LFC Andy Hughes. “Ide o nesmierne ambiciózny a komplexný stavebný projekt.”

“Žiaľ, horná časť Anfield Road Stand nie je na duel s Bournemouthom pripravená na 100%. Hlavný dodávateľ – spoločnosť BGT bude preto na konečnom otvorení celej tribúny spolupracovať s licenčným tímom mestskej rady mesta Liverpool,” hovorí.

“Ako pri každom komplexnom a veľkom stavebnom projekte tohto rozsahu zasahuje do procesu množstvo premenných a tiež výziev,” pripomína Hughes.

“Naozaj oceňujeme trpezlivosť a pochopenie všetkých, vec sa ale má tak, že počas niekoľkých nasledujúcich týždňov budeme v zastúpení Buckingham Group Contracting pracovať na dokončení tohto programu. Už teraz sa nevieme dočkať, kedy bude Anfield plne otvorený pre priaznivcov,” dodáva.

Výzvou pre konštruktérov i samotné vedenie klubu je mať štadión plne funkčný na víkend 21.-22.10., kedy je na programe liverpoolske derby s Evertonom.