Po 12 rokoch s náručím plným trofejí sa Jordan Henderson lúči s LFC

28
2431

Jordan Henderson už nie je súčasťou Liverpoolu. Histórie, samozrejme, úplne jednoznačne, aktuálne sa ale jeho kariéra pobrala smer Arabský polostrov. (AKTUALIZOVANÉ!!!)

Po tom, ako 33-ročný záložník opustil v samom úvode prípravy na 23/24 nemecký prípravný kemp The Reds, predpokladalo sa, že nebude trvať dlho a potvrdí prestup do siedmeho tímu saudskoarabskej Pro League Al-Ettifaq FC.

Dlhoročný kapitán Merseysiders neodolal finančne lukratívnej ponuke, ani vábeniu ex-spoluhráča z Liverpoolu legendárneho Stevena Gerrarda, ktorý je v menovanom klube trénerom, a tak je aktuálne hotovo. Henderson sa už stihol pripojiť k novému zamestnávateľovi (rovnako tak je čerstvou posilou aj francúzsky ex-útočník Celticu a Lyonu Moussa Dembélé, pozn.), ktorý sezónu štartuje 14. 8. duelom s vicemajstrom Al-Nassr, kde pôsobia napr. C. Ronaldo, Ospina, Brozovíć, A. Telles či Talisca.

Futbalista, ktorý roky polarizoval liverpoolsku komunitu po celom svete odchádza s nasledujúcou vizitkou, treba teda povedať, že kariéru v Európe mal fakt parádnu:

🔴 492 zápasov
⚽ 33 gólov
🎯 61 asistencií
🏆 Premier League
🏆 Champions League
🏆 FA Cup
🏆 2x League Cup
🏆 Club World Cup
🏆 Super Cup
🏆 Community Shield
🏅 Hráč sezóny podľa hlasovania fans – POTY
🏅 Hráč sezóny podľa novinárov – FOTY

Hendo sa s Liverpoolom lúči po 12 rokoch, mnohí sme si mysleli, že sa mu dostane riadnej rozlúčky. Nateraz teda len pár jeho viet a rozlúčkové video a aj v mene tých, ktorí nad ním práve neslintali a nemajú jeho plagát nad posteľou, aspoň jedno úprimné ĎAKUJEME, pretože rodák zo Sunderlandu stopu v Liverpoole zanechal a nie je malá.

„Nebudem klamať, boli to náročné časy. Naozaj náročné. Keď sa ale obliadnem za mojou liverpoolskou kariérou, budem si pamätať, že s Liverpoolom to boli vždy dobré obdobie. A kde začať pri ich menovaní? Menovanie ma kapitánom bolo jedným z najväčších ocenení v mojom živote, robil som všetko, čo som vedel, správal so msa tak, ako by sa kapitán LFC mal.“

„Je ťažké vložiť 12 rokov ktoré som v klube strávil do slov, ešte o dosť ťažšie je sa rozlúčiť. The Red budem ale navždy. Až do smrti. Ďakujem a You’ll never walk alone.“

Viac už som ale písal pred pár dňami, tak keď tak mrknite.

Kapitán na odchode z LFC? J. Henderson rozmýšľa o Gerrardovej ponuke i S. Arábii

LGBT+ komunitu sklamal Gerrard, J. Hendersona vyzýva, aby dodržal sľub