Au revoir, Gini

3
1305

Možno trochu sentimentálny medailónik o hráčovi, ktorý si už za LFC nezahrá. Pár viet si však jednoznačne tento futbalista zaslúži.

Jeho odchod sme tak trochu tušili už takmer rok a preto nebol pre väčšinu fanúšikov veľkým prekvapením jeho júnový prestup. Teda až na to, že nakoniec nezakotvil u krajana Koemana v katalánskej Barcelone, ale jeho bankové konto bude nakoniec plniť bezodná pokladnica parížskeho PSG.

Ak ešte niektorým nedoplo o kom je tento brilantný článok, tak je to samozrejme Gini Wijnaldum, alebo ak chcete Georginio Gregion Emile Wijnaldum. Uff trochu dlhé meno, ale rovnako dlhá a úspešná kariéra to bola v drese nášho Liverpoolu FC.

Gini Wijnaldum v drese Liverpool FC

Aj z vyššie umiestneného videa je jasné, že Gini zanechal v LFC hlbokú stopu. Určite môžem súhlasiť s autorom videa a označiť ho za legendu Liverpoolu. Holandský strednopoliar totiž vyhral v drese s liverbirdom na prsiach ligový titul a triumfoval aj v Lige majstrov. Čo iné liverpoolske legendy o sebe tvrdiť nemôžu. Však Carra či Steve Gerrard.

A nebol iba štatistom alá Lucas Leiva. On sa na týchto úspechoch podieľal vrchovatou mierou. Ak mám vypichnúť iba tie najväčšie momenty,  tak si všetci určite spomínate na to, ako v odvete semifinále LM s Barcelonou nastúpil na druhý polčas v rozpätí dvoch minút v 54. a 56. minúte dvoma exportnými gólmi zrazil na kolená Barcelonu, ktorú potom dorazil „corner taken quickly“ Origi.

V majstrovskej ligovej sezóne 2019/20 nastúpil v tridsiatichsiedmich zápasoch a bol základným kameňom Kloppovej jedenástky. Gini nedával veľa gólov, ale väčšina z nich bola veľmi dôležitá. Ako by povedal klasik dával pekné góly ľavou, pravou a aj hlavou.

Za LFC odohral 5 kompletných sezón, nastúpil celkovo v 237 ligových a pohárových zápasoch. Skóroval v nich 22 gólov.

Do Liverpoolu prišiel tento odchovanec Sparty Rotterdam z Newcastlu ako jeden z prvých nákupov Jürgena Kloppa. Poviem otvorene, pre mňa ako nie veľmi známy hráč. Registroval som ho síce, ale to že by mal kvalitu, aby hrával u nás, tak to ani náhodou. Za 5 sezón ma však dokonale vyviedol z omylu. Skvelý strednopoliar, s úžasným držaním lopty a neskutočným prehľadom. Obrovský sympaťák, ktorý bude v Liverpoole neskutočne chýbať.

U nás si však odohral svoje, získal čo mohol a nastal čas sa posunúť ďalej. Čo sa mlelo okolo jeho zmluvy a to, či mohol, alebo nemohol zostať u nás, sa zrejme dozvieme niekedy v budúcnosti. Aj z posledných Giniho vyjadrení zaznievala určitá horkosť. Pocit, že Liverpool o neho nezabojoval dostatočne nemal asi len on…

Takže Au Revoir, Gini. Nech sa darí v Paríži, ale pre nás budeš vždy legendou iba v drese „The Reds“.