Blog: Ako vidíte Adriána?

2
462

Španielsky brankár Adrián dostal zmluvu od LFC. Ponúkam svoj pohľad na spomínaného brankára.

Celým menom Adrián San Miguel del Castillo prišiel do LFC v roku 2019. Odchytal 26 zápasov a posledné sezóny je tímovou trojkou. Poďme sa pozrieť na jeho pôsobenie v LFC.

Pred rokom 2018

LFC mal na brankárskom poste problémy. V roku 2018 Loris Karius doslova vybuchol vo finále Ligy majstrov a odpálil si kariéru. Prišiel Alisson Becker a dvojkou ostal Belgičan Simon Mignolet. V sezóne 2018/2019 sme vyhrali Ligu majstrov a z klubu odišiel práve Mignolet, a to späť do Belgicka. Dres LFC si obliekol Adrián.

Rok 2019

Majstrovská sezóna sa začala zápasom proti Norwichu City (LFC vyhral 4:1, pozn.) Alisson sa zranil a do brány putoval náhradník. Španiela čakala ešte ostrá skúška – Europsky Superpohár. Zápas s Chelsea sme vyhrali na penalty a Adrián chytil tú poslednú. Darmo, v Istanbule sa nám darí.

Titul po 30 rokoch

Liverpool v roku 2020 vyhral ligu po 30 rokoch a Adrián odchytal niekoľko zápasov, pretože Alisson bol zranený.

Prišiel však pamätný zápas proti Atléticu Madrid v marci 2020 a Adrián nešťastne prihral protihráčovi z čoho dali Los Colchoneros gól a v Champions League postúpili ďalej.

Ďalším nie úplne dobrým vysvedčením bol zápas vo Villa Parku (prekliata sezóna 2020/2021 pozn.), keď domáci jednoznačne zvíťazili (Aston Villa – LFC 7:2).

Stal sa brankárskou trojkou

V ďalších sezónach post dvojky zobral Caoimhín Kelleher a Adrián chytal len sporadicky.
Za mňa to bol dobrý brankár, ktorý nám vyhral Európsky Superpohár a pomohol pri majstrovskej sezóne.

Inak bol priemerný, občas mal celkom dobré zákroky, občas zazmätkoval. Mám však viac pozitívnych spomienok ako negatívnych.

LFC mu ponúkol kontrakt ešte na jednu sezónu. Ešte predtým sa Španiel vyjadril, že sa chce vrátiť domov. Ako ho vidíte vy?

Adrián. (foto: Twitter)