Prvý rozhovor Arneho Slota: Cieľom je lepšie postavenie ako 3. miesto v lige

7
1425
Arne Slot. (foto: liverpoolfc.com)

Arne Slot sa objavil v AXA Training Centre a liverpoolfc.com pri tejto príležitosti ponúka vstupné interview teraz už s novým hlavným trénerom LFC. Inak, čo sa tejto funkcie týka, prvým v klubovej histórii. Tu len pripomeniem, že The Reds doteraz vždy mali na lavičke manažéra, ktorý mal vyššie kompetencie. Aktuálne po reštrukturalizácii je teda všetko inak a pri transferoch či zmluvách budú mať rozhodovacie slovo Michael Edwards a Richard Hughes, ktorý je na Anfielde novým športovým riaditeľom.

Gratulujeme a vitajte v Liverpoole. Ako sa cítite?

Povedal by som, že som nabitý energiou a to hlavne kvôli dovolenke, ktorú som absolvoval. Som nadšený, naozaj sa teším na novú výzvu, ktorá je predo mnou. Pozerám sa, samozrejme, aj na tréningové centrum, ktoré je fantastické, takže sa je na čo tešiť. Tím sa vráti o niekoľko týždňov a áno po peknom období, ktoré som mal vo Feyenoorde, sa teším na nový začiatok.

Odvtedy, čo ste boli ohlásený do novej funkcie už uplynul nejaký čas, bol to zámer (že prvé intervioes a deje vlastne až teraz)?

Myslím, že áno, a to z niekoľkých dôvodov. V prvom rade možno rozlúčka s Jürgenom (Klopp), ktorá bola z toho, čo som videl, naozaj výnimočná. Bolo to v ten istý deň, keď som odišiel aj z Feyenoordu, ale videl som pár vecí a potom bolo ešte niekoľko rozlúčok z toho, čo som videl, takže si myslím, že bolo fér pre neho, pre klub a pre fanúšikov počkať a až potom (do procesu) vstúpiť.

Okrem toho som bol na dovolenke, ako asi vidíte! A áno, myslím si, že teraz je vhodná chvíľa prísť sem a porozprávať sa s vami, ale vyjasnime si to: nezačínam dnes, už som bol vo väčšom kontakte so zamestnancami – od ľudí, ktorí tu pracujú, cez nových členov personálu, ktorí prichádzajú – a, samozrejme, takmer každý deň si s Richardom (Hughes) voláme, pretože si toho máme čo povedať.

Toto je tiež veľmi dôležitá fáza pre novú sezónu, aby sme sa uistili, že tím je pripravený a navyše sa pomaly začína príprava na 24/25. Takže, veľa vecí sa urobilo, ale viac v pozadí a teraz tu sedím pred vami, myslím si, že je vhodná chvíľa to urobiť teraz z niekoľkých dôvodov, ktoré som vám práve uviedol.

Arne Slot. (foto: liverpoolfc.com)

Je pre vás ľahké počas dovolenky vypnúť?

Nie! Nemyslím si, že manažér, či už som to ja, alebo ktokoľvek iný, vypne, ale bolo to naozaj pár pekných  týždňov, pretože som sa mohol pozrieť späť na veľmi pekné obdobie v mojom bývalom klube Feyenoorde a skutočne sa tešiť na klub ako je Liverpool.

Takže mal som aj letá, kedy to nebolo také dobré, pretože aj taký je život bývalého futbalistu a manažéra, ale toto konkrétne bolo naozaj fajn, pretože som odišiel z Feyenoordu, zanechal som ho na dobrom mieste a prichádzam do klubu, ktorý Jürgen (Klopp) opustil rovnako (čo sa kvality týka) na dobrom mieste. Takže áno, dovolenku som si užil.

V Jürgenovi (Klopp) nahrádzate ikonickú postavu a je to niekto, koho jednoznačne veľmi obdivujete…

Áno, je to tak. Teraz mám 45 rokov a už dlho sledujem futbal a veľa ho sledujem a myslím si, že toto bola éra, keď sa všetci pozerali na barcelonský tím Xaviho (Hernández), Iniestu a Messiho a jeho rivalitu s Realom Madrid a Cristianom Ronaldom.

A myslím, že keď sa to skončilo, nová rivalita v európskom futbale prišla kvôli Jürgenovi – práve on pozdvihol Liverpool, a tak sme tu mali rivalitu s Pepom Guardiolom a samozrejme s Manchestrom City a myslím, že pre každého, kto miluje futbal, to bola fantastická éra, bolo skvelé sledovať ako obaja dostávajú zo seba to najlepšie.

Áno, videl som veľa zápasov Liverpoolu, tiež veľa zápasov Man City, a keď žijete v Európe, Premier League je pravdepodobne najkrajšia liga, ktorú môžete sledovať. Takže áno, odviedol (Klopp) tu obrovskú prácu a ja som s tým ako fanúšik naozaj spokojný, no a teraz ako jeho nástupca vidím, že tu zanechal naozaj kvalitný tím. K tomu výborní fanúšikovia, takže sa na to teším.

Arne Slot. (foto: liverpoolfc.com)

Bolo dôležité, že ste sa rozprávali priamo s Jürgenom?

Áno. Robil som to isté vo svojich bývalých kluboch, keď som tam začínal, ale myslím si, že ak niekto pracoval v klube deväť rokov a bol taký úspešný, chcete od neho vedieť všetko a chcete vedieť aj veci o hráčoch – aj keď si myslím, že je tiež dôležité získať na to vlastný názor.

Takže všetky tieto informácie, ktoré má, môžete využiť len preto, že sa mu darilo a nielen čo sa týka výsledkov. Myslím si, a všetci to videli počas jeho rozlúčky, čo pre LFC znamenal a aký bol populárny.

Dal mi viac ako len pár dobrých tipov, ale myslím si, že to, čo ma oslovilo, bolo, že bol zo mňa taký šťastný a že – a myslím si, že to povedal aj v médiách – bude odteraz mojím najväčším fanúšikom, pretože podporuje Liverpool tým najlepším možným spôsobom, a to sa veľmi často nevidí. Vypovedá to teda veľa o jeho povahe a spôsobe, akým túto situáciu riešil.

Je dôležité, aby ste boli sám sebou, lenže z toho, čo vieme, existuje niekoľko podobností medzi vaším a Kloppovým štýlom…

Myslím, že podobnosti existujú a myslím si, že to je tiež jeden z dôvodov, prečo som prišiel, pretože si myslím, že spôsob, akým ma Liverpool „vyhľadal“ – nie som si istý, či je to správne slovo – hľadal nie presne ten istý typ, ale myslím si, že keď sa niečo s istým spôsobom hry podarí, vedenie chcelo, aby sa v tom pokračovalo. To je asi jeden z dôvodov, prečo ma LFC oslovil.

Áno, je to môj štýl, ale myslím si, že je to v súčasnosti štýl mnohých moderných trénerov: všetci sme boli trochu inšpirovaní kvôli rivalite medzi Man City a Liverpoolom. Všetci sme sa inšpirovali Guardiolom a Kloppom a myslím si, že vo veľkom klube, v ktorom som pôsobil aj vo Feyenoorde, je to asi jediný štýl, ktorý môžete hrať – mať loptu často v držaní, mať veľa energie a myslím si, že aj teraz existujú porovnania medzi klubom, ktorý som opustil (Feyenoord), a klubom, pre ktorý budem teraz pracovať (Liverpool).

Fanúšikovia oboch celkov milujú vidieť tím, ktorý chce urobiť všetko pre to, aby vyhral zápas, a ak sú veci ťažké, snaží sa urobiť všetko pre to, aby zápas otočil a myslím, že to Liverpool urobil mnohokrát a myslím si, že to urobil aj môj bývalý Feyenoord mnohokrát.

Arne Slot. (foto: liverpoolfc.com)

Je to veľká zmena, lenže ako sa zvykne vravieť, zmena je tiež vzrušujúca, či?

Je, je to pravda. Obliekam si nový dres a, samozrejme, došlo k zmenám, ale veľa vecí je stále rovnakých. Myslím si, že hráči sú stále rovnakí, čo je asi najdôležitejšie, pretože, samozrejme, my ako manažéri máme niekedy tendenciu myslieť si, že máme veľký vplyv, ktorý môžeme mať, ale nakoniec je to o hráčoch.

Navyše si myslím, že fanúšikovia sú stále rovnakí, takže veľa vecí je stále rovnakých a áno, pokúsim sa popracovať na tom, čo tu Jürgen zanechal a uvidíme veľa podobností z jeho érou. Na „stôl ale položím aj pár svojich vecí a myslím, že sa to aj odo mňa očakáva.

Váš oficiálny titul je hlavný tréner. Čo to pre vás znamená?

Pre mňa je to normálne, pretože v Európe a v Holandsku je to tak. Nemyslím si, že medzi hlavným trénerom a manažérom je veľká zmena, len tým, že som hlavným trénerom, sa môžem naplno venovať veciam, ktoré by som chcel robiť.

Takže pracujete s tímom, pripravujete ho najlepším možným spôsobom a ja a Richard (Hughes) budeme spolupracovať, pokiaľ ide o prestupy, ale nielen my dvaja – v tom je zahrnutý aj veľký zákulisný personál.

Myslím si, že pre mňa je to spôsob, akým som vždy pracoval a je to pre mňa ideálny spôsob práce, pretože najviac času môžem využiť na prácu s tímom a čas, ktorý mi zostane, bude pravdepodobne venovaný rodine a trochu z neho, samozrejme, aj na rozhovory s Richardom o tom, ako môžeme posilniť tím. Už teraz však máme naozaj silný tím.

Arne Slot. (foto: liverpoolfc.com)

Môžete nám povedať niečo o tom, kedy o vás Liverpool skutočne prejavil záujem a kedy ste sa rozhodli, že ponuku príjmete?

Myslím si, že tieto momenty sú vždy súkromné, pretože o tom nikto nemusí vedieť. Takže keď prvýkrát počuješ, že sa Liverpool o teba zaujíma, musíš to držať medzi v rovine ty a tvoja manželka.

Vždy som vedel, že to musí byť fantastický klub, do ktorého by som odišiel z Feyenoordu a Liverpool ním je a tiež liga (Premier League), v ktorej hrá. Myslím, že to bolo pred rokom, čo sa o mňa zaujímalo niekoľko klubov práve z Premier League, ale rozhodol som sa predĺžiť pôsobenie vo Feyenoorde s myšlienkou zostať ešte dve sezóny.

Lenže po roku prišiel Liverpool a – ako som vám práve povedal o rivalite medzi Manchestrom City a Liverpoolom a mnohých vzájomných zápasoch, ktoré sme ako futbaloví fanúšikovia videli – nebolo ťažké urobiť rozhodnutie. Aj keď, ako som povedal, vo Feyenoorde som bol naozaj šťastný, spôsob, akým tam pracujem s fanúšikmi, s personálom, s hráčmi. Ale toto bola možnosť, ktorú som musel využiť.

Môžete nám o sebe niečo povedať? Ako by ste sa opísali ako hlavný tréner?

Keď prídem v prvých dňoch, prvý týždeň, čo som tu, budem sa naozaj sústrediť na tréningové ihrisko. Myslím si, že tam je miesto, kde môžete veci najviac ovplyvniť a musíte ich najviac ovplyvniť, pretože musíte ovplyvniť svojich hráčov, spoločne s herným modelom a vaším herným plánom.

A myslím si, že o tom to celé je – nájsť spôsob hry, ktorý hráčom najviac vyhovuje a potom sa možno trochu prispôsobiť hernému plánu, kde môžeme vyhrávať. Ale to je všetko taktické a myslím si, že na pozícii hlavného trénera alebo manažéra, alebo ako to chcete nazvať, je ešte niečo iné, a to sú vzťahy, ktoré máte s ľuďmi.

Vzťahy, ktoré mám s personálom, ale aj s hráčmi, ako spolu vychádzame, aké sú medzi realizačným tímom a hráčmi – toto je to najdôležitejšie. Myslím si, že toto bola jedna z vecí, keď sa na to pozriem zvonku, kde bol Jürgen proste skvelý a navyše doplnil pútavý aj herný štýl.

Je to pre mňa veľká výzva, pretože som si na 100 percent istý, že mnohí ľudia, ktorí sú stále v tomto klube, ho stále milujú. Musíme nájsť spôsob ako si ľudia na mňa zvyknú a na nový personál, ktorý prichádza, a dostať rovnakú energiu do tejto budovy (rozhovor sa odohráva v AXA Training Centre v Melwoode, pozn.) a nakoniec aj na štadión, pretože o to ide – musíme hrať počas hry. Ale myslím si, že je dôležité mať dobrú predstavu o tom, ako chceme hrať, a dobrú energiu v tíme a medzi ľuďmi, ktorí pracujú v Liverpoole.

Arne Slot. (foto: liverpoolfc.com)

Z toho, čo som čítal, sa zdá, že beriete veľa skúseností z iných športov. Nie je to len futbal, ktorý vás zaujíma a čo sa môžete naučiť ako tréner…

Nie takticky, samozrejme, pretože sú to rôzne športy, ale spôsob, akým niektoré športy zvládajú mentálnu stránku hry vám môže pomôcť. A niekedy som to použil na tímových stretnutiach pred zápasom, takže som sa pokúsil použiť príklady z cyklistiky alebo v súčasnosti sme videli Roland Garros a videli sme Djokovića vyhrávať v naozaj náročnom zápase, a myslím si, že to je jedna z jeho vlastností, že dokáže vyhrať aj vtedy, keď sa mu nedarí, stále vie nájsť spôsob, ako zápas vyhrať.

Myslím, že toto sú príklady, ktoré môžete použiť aj pri svojich zverencoch. Ale aby bolo jasné väčšinou hovoríme o futbale a nenastane situácia, že hráči budú sledovať všetky druhy iných športov. Niekedy to používam, ale iba ak si myslím, že je to potrebné.

V rámci klubu nastali veľké zmeny, už vieme, že si do LFC beriete svoj podporný personál, svojich trénerov. Môžete nám niečo o nich povedať, ich osobnostiach a čo ponúknu tomuto hráčskemu kádru a tejto fanúšikovskej základni?

Ako som už povedal, Jürgen opustil klub na skutočne dobrom mieste, nechal tím na skutočne dobrom mieste. Myslím si, že máme veľkú kvalitu a spôsob, akým LFC hral v minulej sezóne, bol pôsobivý, takže na tomto budeme stavať.

Samozrejme, chcete so sebou vziať aj niektorých ľudí, pretože vedia, kto ste, poznajú váš herný štýl a môžu to preložiť aj ostatným ľuďom v štábe. Ale ak idete do klubu ako Liverpool, môžete predpokladať – a už som si to všimol – že aj tu pracuje veľa kvalitných ľudí. Takže dúfame, že využijeme to najlepšie z oboch svetov na implementáciu niekoľkých vecí od nás a na využitie vedomostí, ktoré sú v tomto klube vďaka deviatim rokom, ktoré tu Jürgen a jeho zamestnanci pracovali.

Privádzam Sipkeho Hulshoffa, ktorý je už niekoľko rokov mojím asistentom vo Feyenoorde. Pracoval som s ním už dávno, pracoval som s ním aj v Cambuur Leeuwarden. Bol aj asistentom Ronalda Koemana v holandskom národnom tíme, ale teraz sa ku mne chystá od začiatku. Je trochu starší ako ja, myslím, nie však o toľko, len o niečo starší ako ja. Keďže pracujeme spolu tak dlho, myslím si, že obaja presne vieme, čo chceme, pokiaľ ide o herný model, herný štýl – a myslím si, že to pomáha.

Príde aj výkonnostný tréner (performance coach) Ruben Peeters, ktorý pomôže mne a klubu – ako by som to povedal anglickými slovami? – proste prinesie spôsob, akým pracujeme, budeme pracovať po fyzickej stránke. My sme traja boli vo Feyenoorde tri roky a vieme, ako chceme pracovať, čo je normálne. A potom je tu náhrada aj v brankárskom kádri – pribrali sme Fabiana Otteho, ktorý pôsobil v Borussii Mönchengladbach a stále je v tíme USA na Copa América.

Takže toto sú prvé pozície, ktoré sme obsadili a myslím si, že ešte hľadáme jednu alebo dve ďalšie. V úvode rozhovoru som len povedal, že si s Richardom (Hughesom) veľa voláme, nielen o tomto, ale aj o pozíciách, ktoré ešte musíme obsadiť.

Nábor nových ľudí do tímu je veľkou súčasťou vášho príchodu – bolo to súčasťou rozhovorov s Richardom Hughesom?

Áno, a tiež to bolo súčasťou môjho trávenia času v posledných týždňoch. Ak privediete Fabiana (Otte), ktorého som dovtedy nepoznal, vediete s ním – spolu s Richardom – rozhovory, stretnutia, aby sme priviedli najlepšieho možného človeka, akého sme mohli nájsť, a myslím, že v osobe Fabiana sa nám to aj podarilo. Je považovaný za jedného z najzaujímavejších trénerov brankárov súčasnosti a na stretnutiach, ktoré sme mali, som cítil, že je tiež potrebné obsadiť ešte jednu alebo dve pozície a aj o tom práve hovoríme a máme stretnutia.

Preberáte tím, ktorý skončil v Premier League 23/24 na 82 bodoch. Už ste spomenuli, že to Klopp klub zanechal na dobrom mieste, takže musíte cítiť, že je to tu o tom, že sa tlačí na najvyššie méty znova a znova…

Áno, určite. Myslím si, že 82 bodov je výsledkom štýlu hry. Body, ktoré získate, sú vždy výsledkom spôsobu, akým hráte. Videl som už veľa zápasov, videl som aj veľa tréningov. Fanúšikovia samozrejme tiež môžu vidieť zápasy, takže vedia, že máme veľmi dobrých hráčov.

Ale tiež som už videl veľa tréningov a myslím si, že práve sem prinášate kultúru a hráči vždy tvrdo pracujú – ako to fanúšikovia vidia počas zápasu, ide o skutočne dobrý tím. Skutočne dobrí hráči dokážu byť na vrchole veľmi dlho, ale myslím si, že nakoniec by sme všetci radi videli Liverpool o niečo vyššie ako na 3. mieste ligovej tabuľky a toto je výzva, ktorej teraz čelíme – stavať na tom, čo máme.

Mám v to všetku dôveru kvôli hráčom, že môžeme pridať pár vecí, kde, dúfajme, môžeme získať o niečo viac bodov ako 82, čo je aktuálne  pri tímoch ako Arsenal a Man City potrebné, potrebné na to, aby sme skončili, dúfajme, o niečo vyššie ako sa nám podarilo naposledy.

Je fascinujúce počuť vás hovoriť nielen o tom, že ste videli toľko zápasov LFC, ale dokonca ste si pozreli ajtréningy. Ponorili ste sa poriadne hlboko do histórie toho, ako vyzeralo zákulisie minulej sezóny…

Sú dve veci, prečo to robiť. Samozrejme, aby ste sa o hráčoch dozvedeli viac, pretože ich väčšinou vidíte počas zápasov. A tiež chcete vedieť, aká je kultúra, ako trénujú a na čo sú zvyknutí.

Myslím si, že je vždy zaujímavé, ak ste nástupcom Jürgena Kloppa a tiež Pepijna Lijndersa, ktorý robí na tréningovom ihrisku dosť práce, aby ste videli, aké boli ich predstavy na tréningovom ihrisku. Povedal som to, všetci sa snažíme jeden od druhého trochu ukradnúť – väčšinou sa to robí pozeraním zápasov, ak však vidíte, ako trénujú, môže vám to len pomôcť. Jedna vec je jasná: hráči už nebudú mať rovnaké cvičenia – budeme implementovať svoje vlastné veci. Ale je zaujímavé vidieť, čo robili doteraz.

Arne Slot. (foto: liverpoolfc.com)

Aké bolo toto doterajšie obdobie pre vás ako hlavného trénera? Alebo inak, hovorili ste s nimi, ale tých, čo aktuálne reprezentujú nechávate tak?

Oslovil som niekoľko z nich – všetkých po Jürgenovom odchode, pretože som si myslel, že je naozaj dôležité byť férový k Jürgenovi a férový k hráčom. Pretože museli ukončiť sezónu a nemyslím si, že by som bol veľmi šťastný, keby môj nástupca povolal hráčov ešte pred mojím odchodom z klubu. Potom si myslím, že je normálne začať s kapitánom, ktorým je Virgil (van Dijk), čo je pre mňa ľahké, pretože obaja vieme po holandsky!

A odtiaľ som zavolal niekoľkým ďalším, ale nie mnohým, pretože väčšina z nich je v príprave alebo momentálne hrá na ME 2024 a niektorí ďalší sú v príprave na Copa América. Takže si myslím, že najlepší spôsob je udržiavať si určitý odstup, ale zároveň sa o nich zaujímať. A dúfam, že väčšina z nich – najmä Holanďania! – budú ešte čo najdlhšie preč, aby sa dostali do finále. Potom sa s nimi stretnem a myslím si, že je to lepší spôsob, ako sa navzájom spoznať, ako cez telefón alebo zoom stretnutia.

Ročník 24/25 začne družina Arneho Slota na hřišti Ipswiche

Rozpis novej ligovej sezóny je čerstvo vonku, zostáva osem týždňov, kým sa to všetko rozbehne. Pôjde to veľmi rýchlo, takže aké sú vaše priority  na najbližšie obdobie?

V predsezónnom období ide o to, aby sa hráči dostali do kondície a aby sa do hráčov dostal váš herný nápad, váš herný model. S niekoľkými z nich máme dosť veľa tréningového času; a závisí to od toho, ako ďaleko hráči pôjdu do turnajov, ktoré hrajú, koľko času máme na prácu s týmito hráčmi. Ale ako ste už spomínali, štýl nebude úplne odlišný. Bolo by však zvláštne, keby sme robili presne podobné veci, pretože hoci som náhradou za Jürgena Kloppa, nie som mu úplne podobný.

Takže s futbalistami, ktorí nastúpia na začiatku, ktorých je už dosť veľa, sa pokúsime čo najskôr zrealizovať našu predstavu o futbale. A keď ostatní prídu o niečo neskôr, dúfam, že tí, ktorí tam už sú, nám ako trénerom pomôžu, aby vedeli, čo sa očakáva. Pravdepodobne to pôjde čo najrýchlejšie, pretože musíme byť pripravení na prvý zápas s Ipswichom vonku.

Predtým prichádza turné po USA. Prvýkrát povediete svoj tím v júli v Pittsburghu. Musíš byť z toho nadšený?

Áno, myslím si, že je vždy zvláštne mať zápasy v Spojených štátoch. Podľa toho, čo mi bolo povedané, štadióny sú dosť plné alebo úplne plné. Je to špeciálny spôsob, ako začať svoju kariéru v Liverpoole. Ale najmä ak idete do nového klubu, prvýkrát je to vždy špeciálne. Prvýkrát, keď sem prídete na prvý tréning, prvýkrát budete viesť tréning a prvýkrát budete koučovať zápas, bude to špeciálne. Ale najviac sa samozrejme teším na vedenie zápasu na Anfielde. Lenže kým sa tak stane, musíme si ešte chvíľu počkať.

Na začiatku sme sa trochu porozprávali o Feyenoorde. Teraz musíte byť vnútorne spokojný, že ste ho opäť nechali medzi európskou elitou. Navyše, vždy je dosť smutné opustiť klub, ktorý má takú veľkú rolu vo vašom živote…

Áno, myslím, že to bolo počas rozhovoru, keď som povedal, že minulú sezónu som mal šancu ísť aj do Premier League. Rozhodol som sa zostať, pretože som cítil, že veci ešte nie sú hotové. Keď som tam začínal, klub bol na dosť zložitom mieste, nemal veľa peňazí, skončil podľa piaty. A mohli sme to zmeniť.

Teraz, s dvoma po sebe nasledujúcimi sezónami v Lige majstrov, raz sme vyhrali titul, raz Holandský pohár a hodnota tímu je teraz úplne iná ako pred tromi rokmi – myslím, že je fér povedať, že som z Feyenoordu odišiel na dobrom mieste. Pevne verím, že aj tam nový hlavný tréner odvedie skvelú prácu, pretože zdedí dobrú kultúru a tiež veľmi dobrý tím.

Arne Slot. (foto: liverpoolfc.com)

Jeho fans rovnako ako liverpoolski spievajú You’ll Never Walk Alone

Už som povedal, že medzi Feyenoordom a Liverpoolom je niekoľko podobností. Obe sú mestá pri rieke, ľudia pracujú v dokoch, je to tvrdo pracujúca trieda, fanúšikovia, ktorí oceňujú, že vidia tím. Myslím si, že tieto kluby ako Feyenoord a Liverpool, z toho, čo som videl, to znamená o niečo viac pre fanúšikov, znamená to o niečo viac, ak sa tímu darí dobre ako na niektorých iných miestach po celom svete. Toto som cítil vo Feyenoorde a očakávam, že to isté budem cítiť aj tu na Anfielde.

Aj my sa tešíme. Dobrým spôsobom, ako to ukončiť, je správa od vás fanúšikom…

V tomto ste ma trochu prekvapili! Je tu zmena, ale dúfam, že zmena nie je taká veľká, pretože stále máme tých istých hráčov, stále máme tých istých fanúšikov – a ak obe tieto zložky budú robiť rovnakú prácu, bude to pre mňa oveľa jednoduchšie! Očakávam, že sa v nadchádzajúcej sezóne opäť ukážu a to isté platí pre hráčov. Urobím všetko, čo bude v mojich silách a záujme, aby som tím viedol čo najlepšie.

Previous articleGakpo hvězdou úvodních zápasů na EURO 2024
Next articleBlog: Ako vidíte Adriána?
kwop
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net