Bývalý zverenec Slota Dávid Hancko: Dúfam, že sa do pár rokov stane jedným z naj trénerov na svete

7
687
Opora Feyenoordu Dávid Hancko (vľavo) a Arne Slot. (foto: twitter.com)

Slovenský reprezentant Dávid Hancko, ktorý je aktuálne v Nemecku na majstrovstvách Európy, sa pochvalne vyjadril na adresu nového hlavného trénera Liverpoolu.

Defenzívny futbalista pôsobil po prestupe z pražskej Sparty pod Slotom vo Feyenoorde Rotterdam 2 sezóny a stal sa majstrom holandskej najvyššej súťaže i pohára.

Práve Hancko bol jedným z najdôležitejších mužov Holanďanovho kádra, na poste stopéra či ľavého beka odohral 93 zápasov, v ktorých zaznamenal 11 gólov. Liverpoolskym fans navyše celkom isto imponuje, že rodák (nar. 13.12. 1997) z Prievidze je dlhé roky fanúšikom The Reds.

Prvý rozhovor Arneho Slota: Cieľom je lepšie postavenie ako 3. miesto v lige

Priamo na európskom šampionáte odpovedal na tlačovke slovenského tímu aj na otázky súvisiace z teraz už jeho bývalým trénerom Slotom.

„Nie som prekvapený, že ho taký veľký klub ako je Liverpool podpísal. Dúfam, že sa v priebehu rokov stane jedným z najlepších trénerov na svete,“ začal Hancko výrazne pochvalne.

V Liverpoole sa presadí

„Mal som šťastie, že som s ním posledné dva roky mohol spolupracovať, výrazne mi pomohol napredovať, a to aj po taktickej stránke, aby som sa adaptoval na jeho herný štýl. Enormne mi to pomohlo.“

„Ide o veľmi dobrého trénera a prajem mu veľa šťastia. Mám pocit, že sa v Liverpoole presadí, pretože bude vedieť pracovať aj s lepšími hráčmi, ako mal vo Feyenoorde. Hoci sme spolu zažili dve skvelé sezóny vo Feyenoorde, je to pre neho skvelý posun a ako som už povedal, nie som prekvapený, že klub ako Liverpool po ňom siahol,“ dopĺňa.

Previous articleBlog: Ako vidíte Adriána?
Next articleZačína sa Copa América, na titul myslí Alisson i Mac Allister. V hre sú aj D. Núñez a L. Díaz
kwop
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net