Blog frustrovaného fanouška: TOP 4 nebo 8. místo? Jak skončí tato sezóna?

1
914

Je 22.5. 2022. Liverpool prožívá další výtečnou sezónu. Již vyhrál 2 domácí poháry. Navíc může vyhrát titul v Premier League a v Lize mistrů. Bájný quadraple je ve hře.

K tomu, aby se The Reds stali ligovými šampiony je nutná jediná věc. Bodová ztráta Manchesteru City. Jedno známé rčení říká: “Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky”. Liverpool do ní vstoupil. Stejně jako v 2018/19 nám i tentokrát uniknul titul o jediný bod. V minulosti by nám tento bodový zisk stačil na jasný titul. Ne však v současné éře Manchesteru City.

Šanci na reparát dostalo naše mužstvo o týden později. Ve finále Ligy mistrů byl naším soupeřem Real Madrid. Ani tentokrát to nevyšlo. Soupeř potrestal naší hrubku v defenzivě, bylo vymalováno.

Znovu jsme padli těsně pod vrcholem. Zvládnout tyto zápasy bylo extrémně důležité. Důkazem jsou poslední měsíce. Smolný závěr té minulé měl na naše mužstvo značně negativní vliv. Není se co divit. Pro náš klub to byla jedna z nejpovedenějších sezón v historii, možná úplně ta nejlepší. Přesto jsme z ní vytěžili jen 2 domácí poháry, které téměř nemají žádnou relevanci. To zklamání muselo být obrovské.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Horší období změněno na extrém

Dalo se očekávat, že 22/23 nebude tak úspěšná jako ta předchozí. Špatné psychické rozpoložení. Zranění klíčových hráčů. Špatná výkonnost celého mužstva. Výbuch defenzivy, neproduktivní útok. Bylo otázkou času než si tento tým vybere nějaké horší období. Tohle je však extrém.

Na aktuální ročník v kontextu LFC existuje několik názorů. Jeden říká, že jsme namlsaní z předchozích úspěchů a až přehnaně kritičtí. Z první částí souhlasím, pak už vůbec ne. Copak nám nedává aktuální umístění týmu a špatný herní projev dostatečný důvod k tomu abychom projevili svou nespokojenost? Na to ať si každý odpoví sám.

Ten další je snad ještě radikálnější. Hovoří o tom jak máme tuto sezónu zabalit a co nejrychleji na ni zapomenout. Je vlastně jedno jak tento ročník zakončíme. Prosím? To jako vážně? Mám veškerý respekt k Brightonu nebo Brentfordu. To jsme však klesli na úroveň těchto týmů abychom byli šťastní za umístění v TOP8?

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Brzy může být hotovo

Tato sezóna se vyvíjí fakt špatně. Hrozí, že už brzy můžeme mít ní. Bez šance na jakoukoli nápravu. Já stále věřím v nějaké zázračné probuzení mužstva. Z marodky se vrací / vrátili I. Konaté, van Dijk, Jota či Firmino. Výkon týmu by měl jít nahoru. V 2020/21 byla naše situace podobná. Hráči se vzchopili, LFC se až zázračně dostal do TOP4, účast v Lize mistrů byla zachráněna.

Proč by něco podobného nebylo možné i tentokrát? TOP4 je stále ve hře. Naše ztráta na 4. místo není zas tak hrozivá. Hraje nám do karet i to, že Chelsea a Tottenham se také trápí. Pokud teď zvládneme dohrávku, bude to hratelné.

Já si přeji jediné. Ve zbytku sezóny chci vidět nějaký progres. Neexistuje abychom se vzdali už nyní, stále je o co hrát. Tento tým má rozhodně na víc než na 8. místo. Nevěřím tomu, že takhle špatně budeme hrát celý ročník. To prostě není možné. V minulé jsme patřili mezi absolutní špičku, kvalita týmu je stále na vysoké úrovni. Tak pojďme zabojovat a zkusme tuto utrapenou sezónu ještě nějak zachránit. Pokud to teda ještě vůbec jde.

Házím otázky do pléna. Jak LFC zakončí letošní ročník? Dokážeme uskutečnit stejný comeback jako v 2020/21?