Blog: Liverpoolske prestupové leto je …

116
5931

Dajme si pár scenárov. Opierajúcich sa o skúsenosť, aj napriek tomu ale tento predpoklad nemusí byť správny. Preto ich je viac. Navyše ľudia si radi nechávajú otvorené pomyselné zadné dvierka. Lebo je to komfortné a obzvlášť v našej fanúšikovskej “vysoko odbornej” bubline poriadne IN.

Liverpoolske prestupové leto je …

… na svojom konci. Paradoxne hneď na jeho začiatku.

Síce prišiel Mac Allister, spooferom Romanovi a Schwakoffovi vyšla info (keď už nie tá s Judem Bellinghamom, tak aspoň táto), na ceste sú teda aj iné týždne omieľané mená (najmä záložník Nice K. Thuram, na ktorého prípadný transfer do Liverpoolu navyše Ibou Konaté na priamu novinársku otázku reagoval slovami “Dúfam, že príde”) a tak je všetko v najlepšom poriadku.

Alebo aj nie. Dúfať ale dúfame, veriť veríme.

Liverpool sa dohodol s majstrom sveta. Záloha očakáva príchodom Mac Allistera prebudenie

Liverpoolske prestupové leto je …

… alebo lepšie povedané, malo by byť o prestavbe záložnej rady. Lebo J. Henderson má už 33, Fabinho je síce mladší, ale jeho výkony nemali v ostatných mesiacoch ďaleko od tých, pre ktoré mám skippera v ráme nad posteľou, C. Jones a H. Elliott nás len ťažko potiahnu za úspechom.

V ideálnom svete by sne kúpili aspoň 3 záložníkov, v tom reálnom liverpoolskom to ale pokojne môže byť o tom, že sa tínedžer Bajčetić bude po návrate zo zranenia brať za novú tvár v kabíne a Trent Alexander-Arnold bude zasa v zálohe tiež dostávať priestor. Máme tu aj skúseného lazara zNo a pozor, z hosťovania sa ešte vrátil mladý Morton.

Plus za prítomnosti Mac Allistera sa to nejako vyskladá, aby sme na Vianoce pchali do seba jeden rezeň za druhým aspoň o čosi negujúc frustráciu pri pohľade na ligovú tabuľku, resp. prítomnú stratu na najlepších.

Trent Alexander-Arnold. (foto: Twitter)

Liverpoolske prestupové leto je …

… resp. malo vyriešiť aj backup za Trenta. Ako teraz čerstvo pre FourFourTwo povedal Diogo Jota, Liverpool si musí dávať len tie najvyššie ciele, a tak to Alexander-Arnold zvládne aj na pravej obrane, resp. za pomoci I. Konatého budeme pri Angličanových potulkách záložnou radou vo veľkej pohode.

A keby aj nie, je tu junior Conor Bradley, ktorý mal fakt výbornú sezónu v druhej lige a zasa, keď môže dívať mladým, neskúseným talentom šancu pravidelne hrávať Brighton, Crystal Palace či Southampton, prečo by nemohol aj Klopp, že.

Prestupové leto 2023: Szoboszlai druhou posilou, F. Carvalho do Nemecka, L. Díaz mení číslo

Liverpoolske prestupové leto je …

… je na svojom konci, ak sa naň teda pozrieme v kontexte minuloročného. Vtedy trojica Darwin Núñez, F. Carvalho, C. Ramsay (teda až na A. Mela všetky letné príchody) sa Liverpoolu upísal 1.7. Teda pred začiatkom prípravy, lebo nemecký manažér The Reds má rád, keď sú všetci hráči k dispozícii už v prvý deň pre-season.

Jasné beriem, do 1.7. je cca týždeň a pol, do 8., kedy sa začína príprava LFC ešte o čosi viac, je tu však to povestné ALE ..

Ale, ktoré neguje správy spred niekoľkých týždňov od Joycov, Bascombov, Pearcov, Maddockov a pod., že Merseysiders budú mať k dispozícii na transferu aspoň 200 mil. libier. Jimbo Pearce už najnovšie píše, že to tak celkom nie je, že príchody budú záležať na vhodnej alternatíve – toto sa dá pokojne tlmočiť tak, že Henry prachy (až na Mac Allistera) neuvoľnil a z Liverpoolu FC sa opäť raz stáva Monitoring FC s výsledkom, ktorý popisujem vyššie.

Daruj 4 €

Daruj 100 Kč

Liverpoolske prestupové leto je …

… plné príležitostí. K. Thuram, M. Koné, Lavia, Ward-Prowse, Maddison, H. Barnes, Pavard, van de Ven, C. Gallagher, Chukwuemeka, Pulisic, Barella, Kessié, Eze, Veiga, Ugarte, A. Silva, D. Rice, Caicedo, Palhinha, J. Ramsey, Gravenberch, A. Scott, Guimarães, Tchouameni, F. Valverde, F. de Jong, Varela, Hackney, Mount, M. Nunes, Merino, R. De Paul, Amrabat, Zieliński, McKennie, Rabiot,  Koopmeiners, atď., atď. sú podľa clickbait zdrojov v strede záujmu The Reds. Navyše, ako môžeme vidieť, Liverpool nemá len plán A či B, ale pokojne aj zet. Veľmi chytré len čo je pravda.

A tak sa tešme a ešte predtým dúfajme. Ten kto vie, si zostavu, akú len chce, môže zostaviť vo fife či Football Manageri.

Liverpoolske prestupové leto je …

… definitíve o prestavbe tímu. Dokonca sa to deje tak parádne, že v 23/24 celkom isto naskočíme do boja o ligový titul. Do klubu prichádzajú vhodné typy, Klopp si vyberá chytro. Síce nie najdrahšie možné alternatívy, ale vysoko funkční. Strašne pekne znie, že za sumu jedného Bellinghama máme hneď troch.