Dovidenia, Flaco! Fabinho ide tituly zbierať do Saudskej Arábie

22
2099

Za spoluhráčov bude mať držiteľa Zlatej lopty Benzemu i jeho francúzskeho krajana a zároveň majstra sveta Kantého. Fábio Henrique Tavares si to namieril do tímu posledného saudskoarabského majstra Al-Ittihad Club.

Je tak v krátkej dobe po Jordanovi Hendersonovi druhým hráčom, ktorý The Reds vymenil za pôsobenie v saudskoarabskej Pro League.

Po 12 rokoch s náručím plným trofejí sa Jordan Henderson lúči s LFC

Brazílsky defenzívny stredopoliar Fabinho opúšťa Liverpool po piatich sezónach so štatistikou 219 zápasov – 11 gólov a 9 asistencií a k nim titul v Champions League, Premier League, FA Cupe, League Cupe, MS klubov, Európskom Superpohári a Community Shield.

29-ročný reprezentant Seleçãa mal síce po príchode z Monaca v Liverpoole +/- dlhší rozbeh, napokon sa ale z neho stal jeden zo základov všetkých úspechov, ktoré tím v aktuálnej Kloppovej ére dosiahol.

Pokojne sa dá povedať, že Fabinho pred sezónou 22/23 patril k absolútnej svetovej špičke na poste defenzívneho záložníka, pričom ho zdobili atribúty ako veľmi dobré čítanie hry, schopnosť zabrániť akcii súpera i vyviezť loptu z vlastnej polovice, obetavosť, predvídavosť, vysoké percento vyhratých súbojov, atď.

Aj keď bol Fabs (či Flaco, ako ho oslovovali spoluhráči) počas päťročnice pri rieke Mersey skôr neospevovaný, hrdinom patriaci pod jednu veľmi úspešnú éru rozhodne je. ĎAKUJEME a veľa zdaru v ďalšej kariére.