Hľadá sa nástupca Kloppa. Majitelia najali najlepšieho lídra za rok 2017 podľa magazínu Fortune

16
2788
Zľava Theo Epstein a John Henry. (foto: twitter.com)

 

Jürgen Klopp končí na lavičke The Reds po sezóne 23/24, hľadanie jeho nástupcu je aktuálne jednou z agend Fenway Sports Group (FSG), navyše, keďže The Reds aktuálne nemajú športového riaditeľa, o to ťažšou.

Táto úloha padla na plecia Mikea Gordona, prezidenta FSG, ktorý preto začal spolupracovať s Williamom Spearmanom, ktorý je v klube hlavou výskumu, takže po lopate povedané, čísla, dáta, štatistiky sú tým, s čim sa budí i zaspáva.

Po novom je ale tretím do partie Theo Epstein, ktorý bude na celý proces dohliadať. Pre našinca je to úplne neznáme meno, preto sa viacerí správne pýtajú, o koho vlastne ide.

Epstein má skúsenosti s prácou pod FSG, konkrétne v bejzbalovom Bostone Red Sox, kde zastával funkciu prezidenta i generálneho manažéra. Priamo bol v kontakte so spomenutým Gordonom (spolupracovali niekoľko rokov). Neskôr pôsobil aj v tíme iného účastníka MLB – v Chicagu Cubs, kde bol riaditeľom bejzbalových operácií.

Poradca

Epstein, ako v podstate čerstvý päťdesiatnik (nar. 29.12. 1973), ktorý navyše vlastní časť akcií FSG, bude v celom procese poradným hlasom.

Jeho úlohy sa ale pod značkou Fenway Sports Group nelimitujú len pri téme hľadanie náhrady za Kloppa, resp. Liverpoolom ako takým, ale bude radiť aj Bostone Red Sox, hokejovému Pittsburghu Penguins, automobilovej RFK Racing a Bostonu Common Golf, ktorý je nováčikom v golfovej sérii TGL spolupracujúcej pod renomovanou PGA Tour.

Zľava Theo Epstein a John Henry. (foto: twitter.com)

V 2017 ho renomovaný magazín Fortune zaradil na špicu poradia tzv. The World’s 50 Greatest Leaders.

“Ak sa našim klubom nedarí víťaziť, nie je lepším človek ako je Theo, ktorý by sa mal k tomu vyjadriť, nie je nikto lepší, kto vie, ako vyhrávať,” cituje The Athletic Sama Kennedyho, ktorý je v štruktúrach FSG šéfom exekutívy.

Okrem iného majoritný vlastník LFC John Henry pre Boston Globe povedal, že “nie je pochybností o tom, že Theo u nás odviedol skvelú prácu, ktorá reprezentuje našu éru.”

“A to všetko za pomoci jeho strategického myslenia, vedenia a zrejmej vášne pre šport. Theo prináša neoceniteľný prínos, ktorý nás naprieč našim záujmom posúva vpred,” dodáva Henry.

Nie, že by na tom nejako príliš záležalo, ale The Athletic prichádza s info, že Epstein je vášnivým fanúšikom futbalu i Premier League.

Zaujímavou náhodou je potom aj to, že meno Epstein nieslo aj ešte v 2023 činné divadlo priamo v Liverpoole.

Lijnders bude manažérom: V LFC sme to vždy robili tak, aby fans zostali nezabudnuteľné spomienky