Je hotovo! Endō skompletizoval prestup zo Stuttgartu. „Skutočne ťa potrebujeme,“ víta Japonca Klopp

49
2917
Wataru Endō. (foto: Facebook)

30-ročný (nar. 9.2. 1993) kapitán Japonska Wataru Endō je treťou letnou akvizíciou v kádri The Reds. Po Mac Allisterovi a Szoboszlaiovi.

Skúsený univerzál, ktorý posledné roky hráva na poste defenzívneho záložníka, ale množstvo zápasov si „odkrútil“ aj v strede obrany a dokonca pôsobil aj na je pravom kraji, prešiel zdravotnou prehliadkou a podpísal 4-ročný kontrakt.

Jürgen Klopp privítal nového zverenca parádne, v tomto kontexte je prestup Caiceda i Laviu do Chelsea, dovolím si predpokladať, len a len o tučnej výplate.

„Akonáhle budeš k dispozícii, navyše v tom správnom drese, budeš sa cítiť čo najpohodlnejšie, vedz, že ťa potrebujeme. Skutočne ťa potrebujeme, tvoje srdce, tvoje nohy, tvoje futbalové schopnosti a tvoj futbalový mozog. Rovnako potrebujeme tvoju túžbu. Máme naozaj dobrý tím…,“ povedal nemecký manažér pri prvom stretnutí s Endōm.

Aktuálne už ex-skipper Stuttgartu, kde strávil 3 roky (viac som o ňom písal v prvom článku) bude v LFC nosiť dres s obľúbeným číslom 3 na chrbte, ktoré mal aj vo VfB.

Mimochodom, je tu aj info pre romantikov, nemecký manažér The Reds vyhral v živote 3 ligové tituly – 2 v Dortmunde a 1 v Liverpoole, vo všetkých prípadoch mal v tíme Japonca.

Disciplinovaný, obetavý, ale aj priemerný. LFC sa po čase vydáva japonskou cestou, chce podpísať Enda

Ako som už skôr informoval, Wataru Endō

Wataru Endō. (foto: Facebook)

Splnený sen

Nová tvár v kabíne, celkom pochopiteľne poskytla LFC TV rozhovor.

Wataru, vitaj v Liverpoole. Ako sa cítiš?

Ďakujem, aktuálne som veľmi šťastný a zároveň vzrušený, že som v takom veľkom klube.

Uvedomuješ si už, že si hráčom LFC?

Cítim sa úžasne, splnil sa mi sen. Vždy som sníval o tom hrať v Premier League, súperiť s najlepšími klubmi sveta. Je to ako sen, ktorý sa zmenil na skutočnosť.

Môžeš nám prezradiť, akých si mal pár posledných dní?

Jasné, boli veľmi hektické. Transfer sa ale udial pomerne rýchlo. Musel som sa rýchlo rozhodnúť, dokonca ani nie za 24 hodín. Rozhodol som sa ponuku akceptovať, rozlúčil som sa s rodinou a odletel do Liverpoolu, kde som absolvoval lekársku prehliadku…

Vravíš, že sa ti týmto prestupom splnil sen. Sledoval si Liverpool, keď si vyrastal v Japonsku?

Áno, áno. Keď som bol chlapec, tak som často sledoval Premier League, miloval som Stevena Gerrada a videl som množstvo zápasov, ktoré odohral. Takisto často som pozeral liverpoolske zápasy.

Čo na aktuálnu situáciu vraví rodina a blízki?

Rodičom som ešte esemsku neposlal, ale určite musia byť šťastní.

Vieš si predstaviť, aké je to po prvý raz hrať na Anfielde v liverpoolskom drese?

Na Anfielde som predtým nebol, toto je moja premiéra, po prvý raz tu budem hrať. A už sa toho nemôžem dočkať, teším sa na fans.

Aký si typ hráča?

Hrávam ako šestka, som defenzívnejší typ. Myslím, že práve po defenzívnej stránke môžem klubu pomôcť, rovnako tak mám dobrú organizáciu hry v strede poľa. Myslím, že práve to je gro mojej práce.

Vieme o tebe, že v zápasoch rád robíš tackles (sklzy, šmýkačky)…

Áno, mám ich rád, snažím sa, aby som mal s obrancami dobrú komunikáciu. Vždy sa snažím všímať, kde protihráči stoja a napr. práve sklzom im odobrať loptu.

Prestupové leto 2023: LFC podal ponuku na Caiceda a nič z toho, Chelsea mu vyfúkne aj Laviu

Už si sa stretol aj s Jürgenom Kloppom. Ako veľmi pri rozhodovaní sa o prestupe tento faktor zavážil?

Som veľmi šťastný, že s ním budem môcť pracovať. Keď som sa stal futbalistom, často som sledoval Dortmund, keď ho trénoval, keď tam hral Shinji Kagawa.

Bol si kapitánom Stuttgartu, si ním v japonskej reprezentácii. Chystáš sa líderstvo priniesť aj do liverpoolskej kabíny?

Dúfam, že áno. Veľa toho nenahovorím, snažím sa však ukázať, čo dokážem na trávniku svojmu tímu ponúknuť, čo preň urobiť. Deje sa tak v národnom tíme, rovnako tak tmu bolo aj v Stuttgarte. A urobím všetko preto, aby tomu tak bolo aj v Liverpoole.

Navyše sa už teším na futbalistov svetovej úrovne, ktorí tu sú. S niekoľkými som sa už stihol stretnúť.

Jedného už ale poznáš – Nathaniela Phillipsa, s ktorým ste spolu v 2019/20 pôsobili v Stuttgarte.

Presne. Hrali sme spolu v jednom tíme a doknona aj spolu chodili na nemčinu. Mali sme naozaj super vzťah, predtým, ako som sem prišiel, som mu poslal správu. Myslím, že mi pomôže, aby som sa v klube usadil čo najskôr.

Si len druhým Japoncom v histórii LFC, prvým bol Takumi Minamino. Povedal ti niečo o LFC?

Jasné, že áno. Písal, pogratuloval mi k transferu. Spýtal som sa, aby mi o Liverpoole čo to povedal, takže áno, bavili sme sa.

Vybral si si číslo 3, ktoré si obliekal aj v Stuttgarte. Je niečo špeciálne za tým, prečo práve trojka?

Je to číslo, s ktorým som hrával práve v Stuttgarte a predtým aj v Japonsku. Milujem ho.

V čo počas pôsobenia v Liverpoole dúfaš, že dosiahneš?

Rád by som sa stal majstrom Anglicka. V tejto sezóne ale hráme aj Európsku ligu, takže vyhrať zopár titulov je náplňou našej práce.

Aký je tvoj odkaz fanúšikom?

Som veľmi vzrušený, že som sa mohol pripojiť k tomu klubu a teším sa, ako vás uvidím na Anfielde!

Wataru Endō. (foto: Facebook)
Previous articleBlog: No čo s tým našim Darwinom?
Next articlePL (16.8.): LFC – Bournemouth (MATCH CENTRE)
kwop
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net