Kvíz (05): Koľko hráčov The Reds, ktorým sa priezvisko začína na písmená „E“ a „F“, poznáš?

16
1794

Piata časť preverovania vedomostí o LFC je tu. Priprav závity i pamäť, aby si na konci vstal z popola ako bájny Fénix, veď aktuálne nezakryješ, že v predošlých kvízoch to nebola žiadna sláva. 😉

„E“ je fakt ťažké písmeno. Aj napriek tomu, že nevyzerá. K nemu teda autori z webu TIA pridali aj „F“. To, aby sme pri kvíze nekrvácali z uší.

Vrhni sa teda do toho s vervou. Začni naplno a postupne pridávaj, ako zvyknú vravieť niektorí tréneri – buď čudne vtipne, alebo len čudne. Každopádne ťa čaká fakt náročná úloha.

Pre menej znalých technológií a anglického jazyka, stačí kliknúť na zelený gombík PLAY QUIZ, spustí sa časomiera a následne do príslušných riadkov píšeš odpovede. Hneď vedľa tohto buttonu je info koľko hráčov si zadal správne a za lomítkom, koľko ich je dohromady.

Otázka preložená z angličtiny znie Vymenuj všetkých hráčov pôsobiacich v prvom tíme Liverpoolu od roku 1960, ktorým priezvisko (last name) sa začína na písmená E a F.

Vo všeobecnosti stačí priezvisko (niekedy sa však stane, že ho zoberie až po zadaní prvého mena;), pričom ono musí začínať na príslušné písmeno, v tomto prípade C. Ešte upozornenie, angličtina nepozná CH, ani Č či Ć, všetko berie ako C.

(všeobecný príklad: Kingsley Coman – píšeš Coman; Vedran Ćorluka – píšeš Corluka; pozor!! Nigel Reo-Coker – ma prvé písmeno priezviska R; Marco van Basten píšeš ako van Basten, teda V je prvé písmeno; a Ederson Moraes zasa ako Moraes)

PS: Kvíz pripravili chalani z This is Anfield, ja ho sem len vkladám.

PS2: O výsledky, ideálne print screenom, sa podeľ v diskusii 😉