Kvíz (06): Koľko hráčov The Reds, ktorým sa priezvisko začína na písmeno “G”, poznáš?

30
1430

Ako plynie šampionát v Katare, ako sme mnohí čoraz viac a viac premáhaní chtíčom mať v tíme toho či onoho, kto na MS aspoň na štvrťhodinu vyskočil meter do výšky, je tu aj možnosť sa trochu vrátiť do reality. Aktuálne 6. časťou kvízu.

Písmeno “G” by mohlo patriť medzi jednoduchšie, teda za predpokladu, že nezačneš slovami ako Guatemala, Gruzínsko, Grónsko či Ghana.

Pre menej znalých technológií a anglického jazyka, stačí kliknúť na zelený gombík PLAY QUIZ, spustí sa časomiera a následne do príslušných riadkov píšeš odpovede. Hneď vedľa tohto buttonu je info koľko hráčov si zadal správne a za lomítkom, koľko ich je dohromady.

Otázka preložená z angličtiny znie Vymenuj všetkých hráčov pôsobiacich v prvom tíme Liverpoolu od roku 1960, ktorým priezvisko (last name) sa začína na písmeno G.

Vo všeobecnosti stačí priezvisko (niekedy sa však stane, že ho zoberie až po zadaní prvého mena;), pričom ono musí začínať na príslušné písmeno, v tomto prípade C. Ešte upozornenie, angličtina nepozná CH, ani Č či Ć, všetko berie ako C.

(všeobecný príklad: Kingsley Coman – píšeš Coman; Vedran Ćorluka – píšeš Corluka; pozor!! Nigel Reo-Coker – ma prvé písmeno priezviska R; Marco van Basten píšeš ako van Basten, teda V je prvé písmeno; a Ederson Moraes zasa ako Moraes)

PS: Kvíz pripravili chalani z This is Anfield, ja ho sem len vkladám.

PS2: O výsledky, ideálne print screenom, sa podeľ v diskusii 😉