LFC na záver prípravy preverí bundesligový nováčik, na Darmstadt sa očakáva ligová zostava

66
2564

Generálka na sezónu 2023/24 zastihne Merseysiders v Prestone.

Príprava 23/24 (7.8.), Deepdale, Preston

LIVERPOOL FC - Darmstadt 98, 20.15


kto s kým: účastník Premier League vs účastník Bundesligy
rozhodca:
TV: LFC TV (ENG), Nova Sport 1 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC absencie

(7) Morton - noha (otázny štart), Thiago A. - bok (otázny štart), Bajčetić - noha (otázny štart), Mac Allister - koleno (otázny štart), N. Phillips, Pitaluga, C. Bradley - všetci nešpecifikované

D98 absencie

(1) Ronstadt - sval

Daruj 4 €Daruj 100 Kč

Čaká sa silná zostava

Liverpool sa so Singapurom rozlúčil bilanciou 1 výhra – 1 prehra, a to pri skóre 7:4, z čoho jasne plynie, že dopredu to Kloppovcom ide, zatiaľčo defenzívna činnosť hapruje. A to, samozrejme, nie je krátko pred štartom Premier League ideálny stav.

The Reds, keďže Anfield sa stále rekonštruuje, neodohrajú posledný prípravák, ako je to zvykom, doma, ale v približne hodinu vzdialenom Prestone, ktorý leží na sever od Liverpoolu v hrabstve Lancashire.

Zvedaví sme, ako to manažér Jürgen Klopp postaví, očakáva sa totiž zostava veľmi podobná tej, ktorá sa v nedeľu 13.8. predstaví na úvod najvyššej anglickej súťaže na Stamford Bridge v dueli s domácou Chelsea.

LFC – Bayern 3:4, hodnotenie hráčov: Defenzíva naďalej stráda, slabý rozhodca i L. Díaz a Doak

Tiež bude zaujímavé sledovať zdravotný stav niektorých hráčov. Mac Allister, ktorý pre narazené koleno nedohral duel s Bayernom, by mal byť fit. Thiago A., Bajčetić, Morton a C. Bradley neboli v Singapure, namiesto toho so doliečovali zranenia, ich štart je ale otázny.

Nevedno, čo je s N. Phillipsom, ktorý prípravu s prvým tímom neabsolvuje.

Tréner Darmstadtu Torsten Lieberknecht. (foto: Facebook)

Len nevypadnúť …

Pre Darmstadt je tento duel takisto generálkou na novú sezónu, zverenci trénera Lieberknechta do nej vstupujú zápasom 1. kola DFB-Pokalu (Nemecký pohár) na trávniku Homburgu, a to 14.8.

Die Lilien odohrali v pre-season 4 stretnutia, v ktorých ale ani raz nezvíťazili. Postupne prehrali s Norwichom 0:1, s oberligovým Giessenom 0:2, aby následne prišli 2 bezgólové remízy – s Karlsruhe (s ktorým hral aj LFC – 4:2, pozn.) a Sandhausenom.

Jednoznačným cieľom D98 je udržať sa v Bundeslige, čo by bol historický úspech. Klub ale do síce kádra veľkého tímového ducha doposiaľ príliš nezainvestoval a je tak jasným adeptom na zostup.