LFC v neskutočnej atmosfére otočil duel s Leicestrom a je v semifinále League Cupu

11
2518

Ak si niekto neznalý veci zapol štvrťfinále Liverpool – Leicester v jeho priebehu, myslel by si, že sa hrá minimálne semifinále Ligy majstrov či veľké futbalové derby, alebo zápas o majstra domácej súťaže. Prípadne, že domácim, resp. Kloppovi na Carabao Cupe maximálne záleží. Famózna atmosféra a miestami vyšpičkovaný tlak The Reds a viac než viditeľná snaha uspieť boli highlightom večera. Samozrejme popri postupe.

League Cup 21/22 (22.12.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Leicester City FC 4:3 (3:3 /1:3/; 5:4 na 11 m)

góly: 19. Oxlade-Chamberlain (Firmino), 68. Jota (Minamino), 90.+5 Minamino (Milner), rozhodujúca penalta Jota - 9. Vardy, 13. Vardy, 33. Maddison
ŽK: Morton - Maddison, L. Thomas
rozhodca: Andy Madley
TV: Voyo/Nova (CZ)

Kelleher - C. Bradley (36. Jota), Koumetio (46. I. Konaté), J. Gomez, Tsimikas (80. Beck), Morton (46. Milner), J. Henderson (59. N. Keïta), Oxlade-Chamberlain, N. Williams, Firmino, Minamino

lavička: Pitaluga - I. Konaté, Milner, N. Keïta, Jota, Gordon, Beck, Quansah, Woltman

LCFC zostava

K. Schmeichel - R. Pereira (42. Albrighton), Söyüncü (60. Vestergaard), Ndidi, L. Thomas, Soumaré, Tielemans, Dewsbury-Hall (60. Bertrand), Maddison, Daka (56. Iheanacho), Vardy

lavička: Stolarczyk - Bertrand, Vestergaard, B. Nelson, N. Mendy, Albrighton, Lookman, A. Pérez, Iheanacho

Stred obrany J. Gomez  Koumetio, ďalší tínedžer C. Bradley na pravej obrane, N. Williams dokonca v útoku, dávali tušiť, že to Klopp so štvrťfinále Ligového pohára nemyslí až tak vážne. A tak aj naoko bolo. V 13 minúte sme prehrávali 0:2 a vyzeralo to, že medzi posledné štyri tímy súťaže jednoznačne smeruje tím ex-manažéra LFC Brendana Rodgersa.

Oxlade-Chamberlain ale v 19. min peknou strelou znížil a domáci vycítili šancu. Tú im však v 33. min parádnym gólom z 26 m do horného rohu na chvíľu zobral Maddison.

Hráči ale asi Kloppovi v kabíne cez polčas povedali, že by radi v Ligovom pohári až do finále, či k celkovému úspechu, a tak trojicu tínedžerov Koumetio, Bradley, Morton nahradili I. Konaté, Milner a Jota a začala sa naháňačka za vyrovnaním, resp. postupom.

Diogo Jota V 68. min znížil na 2:3 a keď sa zdalo, že síce enormný, ale tlak s nevyužitými šancami nebude stačiť, oprel sa v piatej minúte nastavenia do lopty Minamino a náramne trafil. Šlo sa do penált, ktoré napokon rozhodol strelecky potentný Jota.

Liverpool je tak v spoločnosti Arsenalu, Chelsea a Tottenhamu jediným mimolondýnskym tímom v semifinále Carabao Cupu.

Kloppov tím sa v boji o finále stretne v dvojzápase s Arsenalom. Prvý duel sa odohrá na Emirates. Termínovo oba zápasy spadajú pod január 2022, dátumy a časy sa ešte upresnia.

Caoimhín Kelleher chytil v rozstrele dva pokusy súpera. (foto: Twitter)

The Reds hrajú najbližšie v lige doma proti Leedsu. Duel je naplánovaný na 26.12. o 13.30 h.

1. polčas

V 5. min veľká hrúbka J. Gomeza, ktorý prihral priamo súperovi, Daka sa dostal do šance, ale Kelleher bol pozorný.

9. min a Foxes už udreli. Po rýchlej kombinácii po osi Soumaré – Maddison sa dostal do šance Vardy a isto prekonal Kellehera – 0:1.

Jamie Vardy sa opäť proti Liverpoolu strelecky presadil. (foto: Twitter)

V 11. min tvrdý zákrok Mortona na Ricarda Pereiru ocenený žltou kartou.

13. minúta ponúkla brejk Leicestru, Daka sal do čistej šance Vardymu a keďže si Tsimikas nesplnil defenzívne povinnosti, mohol anglický strelec pridať svoj druhý gól večera, keď zblízka prekonal liverpoolskeho gólmana – 0:2.

Jamie Vardy sa raduje z druhého gólu v sieti The Reds. (foto: Twitter)

V 19. min sa ale Liverpool postavil a po peknej individuálnej akcii Tsimikasa na ľavej strane síce prišiel pretiahnutý center v podaní Gréka, ale k lopte sa napokon dostal Firmino, podržal ju, resp. posnul späť na nabiehajúceho Oxlada-Chamberlaina a ten trafil – 1:2.

26. min a chyba The Reds, ale Kelleher si s Dakovým pokusom poradil. V 29. min dobrý pressing dvojice J. Henderson – Firmino, Brazílčan poslal loptu do šance na Minamina, ale ten bol pomalý a ešte sa aj pošmykol.

32. min a veľká chyba 19-ročného Koumetia, ale Vardy si v čistej šanci počínal nedovolene.

33. min, Liverpool stratil v strede poľa loptu, Oxlade-Chamberlain vzápätí prehral (pomerne smolne) súboj s Maddisonom a ten odrazenú loptu parádne trafil do horného rohu súperovej brány. Výstavný gól z 26 m – 1:3.

Hráči Foxes sa tešia z výstavného gólu Maddisona (na kolenách vpredu), ktorý hosťom vrátil 2-gólové vedenie. (foto: Twitter)

36. min a po peknej akcii šanca Minamina, ale Japonec z 0 m z prvej prestrelil!

V 38. min veľká chyba J. Gomeza, Vardy šiel na Kellehera sám, prekonal ho, ale našťastie nám pomohla tyčka!

V 4. minúte nastavenia pekný a zároveň odvážny prienik C. Bradleyho, ale jeho strela z hranice 16-ky bola slabá a K. Schmeichela nemohla prekvapiť.

2. polčas

Klopp do II. polčasu poslal hneď trojicu čerstvých hráčov, zišli mladíci Morton, Koumetio a Bradley a do hry šli seniorskí hráči Jota, I. Konaté a Milner.

Liverpool začal snaživo, veľmi dobrým pohybom a stupňoval tlak.

V 52. min ale brejk „líšok“, Dewsbury-Hall si zasekol Milnera, ale jeho šancu, resp. strelu z hrancice 16-ky výborne na roh vyrazil Kelleher.

57. min a akcia LFC, Minamino zľava Firminovi, ale Bobby v šanci nedal, pretože ho výborne zablokoval Söyüncü.

V 61. min rýchla akcia Merseysiders, MInamino zľava Jotovi, jeho hlavičku mieriacu do 5-ky ale odvrátila obrana súpera na roh.

Liverpool sa dočkal v 68. min. Po kombinácii zabojoval na 16-ke Firmino a loptu udržal, posunul ju Minaminovi, ten okamžite za obranu Jotovi a portugalský strelec ukázal, že mu to v ostatnej dope padá, prestrelil K. Schmeichela a razom je to o gól – 2:3.

Diogo Jota. (foto: Twitter)

70. min a krásna kombinácia LFC pred 16-kou súpera, ale napokon našim nevyšla finálna prihrávka, inak by šiel Jota sám. Krátko na to závar v pokutovom území Leicestru, Tsimikas ani na trikrát nedostal loptu za obranu súpera.

75. min ponúkla strelu Oxlada-Chamberlaina zo 17 m z prvej, tá ale minula bránu. O 120 sekúnd na to príležitosť na opačnej strane, keď Vardy dával na zadnú tyč striedajúcemu Iheanachovi, ale toho výborne o loptu pripravil Tsimikas.

Na opačnej strane o pár okamihov snaha N. Williamsa, ale trafil len bočnú sieť. Rovnako v 78. min šanca Firmina, ktorý dostal loptu za obranu, ale bol tiesnený a pomalší ako vracajúci sa hráči Foxes, a tak z výbornej možnosti nebolo nič.

82. min ponúkla strelu spoza 16-ky v podaní striedajúceho N. Keïtu, do nej sa hlavou hodil Jota a nebyť pohotového reflexu K. Schmeichela, skončí lopta pod brvnom!

Leicester v závere kúskoval hru, rozhodca Madley ale nastavil 6 minút a to nám pomohlo. Konkrétne v 5. minúte nastavenia poslal Milner výbornú pas na 16-ku na Minamina a Japonec ukážkovou strelou na vzdialenejšou tyč vyrovnal! 3:3 a ide sa na penalty!

Takumi Minamino (vpravo) sa stal v závere riadnej hracej doby, resp, nastavenia hrdinom The Reds. Zľava Oxlade-Chamberlain a Beck. (foto: Twitter)

Penaltový rozstrel, ktorý musel určiť postupujúceho, začali hostia.

Tielemans v pohode premenil, skúsený Milner rovnako tak. V druhej sérii sa taktiež aktéri nemýlili. Najprv dal Maddison, a potom aj Firmino. Strelci sa nemýlili ani v tretej sade, najprv skóroval Albrighton, následne Oxlade-Chamberlain.

V štvrtej sérii sa ale pomýlil mladík L. Thomas, keď Kelleher vystihol stranu, ktorú si zvolil, na opačnej strane pohodlne premenil N. Keïta.

Iheanacho na strane hostí vyrovnal a Minamino mal v rukách pomyslený mečbal, lenže jeho strela „lízla“ brvno a šla nad.

Hostí ale sklamal skúsený Bertrand, ktorého vychytal Kelleher a Digo Jota poslal Liverpool do semifinále League Cupu!

Postupová radosť LFC. (foto: Facebook)