Talking points: Diogo Jota doslova otočil zápas s Leicestrom

2723

LFC je v semifinále League Cupu. Prinášam niekoľko talking points.

League Cup 21/22 (22.12.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Leicester City FC 4:3 (3:3 /1:3/; 5:4 na 11 m)

góly: 19. Oxlade-Chamberlain (Firmino), 68. Jota (Minamino), 90.+5 Minamino (Milner), rozhodujúca penalta Jota - 9. Vardy, 13. Vardy, 33. Maddison
ŽK: Morton - Maddison, L. Thomas
rozhodca: Andy Madley
TV: Voyo/Nova (CZ)

Kelleher - C. Bradley (36. Jota), Koumetio (46. I. Konaté), J. Gomez, Tsimikas (80. Beck), Morton (46. Milner), J. Henderson (59. N. Keïta), Oxlade-Chamberlain, N. Williams, Firmino, Minamino

lavička: Pitaluga - I. Konaté, Milner, N. Keïta, Jota, Gordon, Beck, Quansah, Woltman

LCFC zostava

K. Schmeichel - R. Pereira (42. Albrighton), Söyüncü (60. Vestergaard), Ndidi, L. Thomas, Soumaré, Tielemans, Dewsbury-Hall (60. Bertrand), Maddison, Daka (56. Iheanacho), Vardy

lavička: Stolarczyk - Bertrand, Vestergaard, B. Nelson, N. Mendy, Albrighton, Lookman, A. Pérez, Iheanacho

1. Víťazná mentalita zmenila Anfield na famóznu atmosféru

Ak by si niekto zapol zápas v 15. minúte, chytal by sa za hlavu. Vardy strelil dva góly a The Foxies boli na koni. Ešte v 19. minúte nás vrátil do zápasu Oxlade-Chamberlain, ale Maddisonov gól mal byť poslednou bodkou.

Neviem, čo sa odohrávalo v šatni, ale Klopp poslal na ihrisko Jotu, I. Konatého, Milnera a Keïtu. Zmenila sa mentalita hráčov. V obrane bol Konaté istejší, veľmi dobre bránil a bojoval o každú loptu. Milner a Keïta rozbehali zálohu a Diogo Jota úplne otočil zápas. Zrazu hra smerom dopredu začal úplne inak vyzerať. Jota najprv znížil a The Reds jeho gólom a chuťou otočiť oživili Anfield. Fanúšikovia hráčov odmenili úžasnou atmosférou a Takumi Minamino sa im odmenil vianočným darčekom, keď vyrovnal na 3:3.

LFC v neskutočnej atmosfére otočil duel s Leicestrom a je v semifinále League Cupu

2. Naby Keïta bol veľmi silný v zálohe a zápas si užíval

Keď prišiel Naby Keïta do zápasu, zálohe ukázal nový rozmer. Lietal po každej lopte, mal perfektné čítanie hry, skvelé prihrával a zápas si neuveriteľne užíval. Za zmienku stojí aj jeho penalta, keď ju úplne prehľadne zavesil.

Keïta sa mi páčil aj preto, lebo si vedel vypýtať fauly. Na lopte bol veľmi silný a ja pevne verím a dúfam, že mu zdravie vydrží a bude naďalej ukazovať podobné výkony ako v zápase proti Leicesteru.

3. Diogo Jota doslova otočil zápas

Do druhého polčasu prišiel Jota s jasným cieľom. Poďme to otočiť! Skutočne pôsobil, že sa nevzdal a neustále trápil obranu The Foxies. Nemali to s nim ľahké, pretože Jota bol veľmi nepríjemný smerom dopredu. Vytvoril nejaké šance, bojoval, kľučkoval cez niekoľko hráčov a Leicester nevedel, čo má robiť. Páčilo sa mi na ňom akoby vyburcoval mužstvo smerom dopredu. Nielenže zápas začal otáčať, ale on to aj dokončil. Jota skóroval ako posledný v penaltovom rozstrele a Anfield sa tešil z toho, že Liverpool je v semifinále!

4. Chopil sa Oxlade-Chamberlain druhej šance?

Alex Oxlade-Chamberlain podal v zápase veľmi dobrý výkon. Zrejme si začal viac veriť a nechal sa tiež strhnúť atmosférou Anfieldu. Smerom dopredu sa snažil o každú loptu. Bol to vlastne on, kto znížil ešte na 1-2 a v druhom polčase podporoval útok.

Posledné zápasy sa snaží, pracuje dobre, cítiť aj chémiu s mužstvom. Dostal opäť šancu od Kloppa a celkom mu to ide. Dúfam a verím, že mu to vydrží! Pretože včerajší zápas bol v zálohe s Keïtom veľmi dobrý.