Liverpool potvrdil prestup Carvalha. Talentovaný mladík je prvou letnou kúpou

77
2984

Od 1.7. 2022 sa v liverpoolskom kádri bude pohybovať aj Fábio Carvalho. Potvrdzuje to 5-ročný kontrakt a cca £8m (£5m + £2.7m na bonusoch) na účte Fulhamu.

19-ročný (nar. 30.8. 2002) ofenzívny univerzál, ktorý môže hrať na podhrote, v zálohe i na krajoch útoku, je prvou letnou akvizíciou Merseysiders.

Talentovaný Portugalčan odohral v 2021/22 v Championship 36 zápasov, 2 pridal v FA Cupe a stihol streliť 11 gólov a na ďalších 8 prihral. Výrazným dielom tak prispel k návratu londýnskeho klubu do najvyššej súťaže. Mimochodom, jeho spoluhráčmi boli v posledných týždňoch aj Neco Williams, kmeňový hráč The Reds a ich odchovanec Harry Wilson.

„Fábia čaká skvelá budúcnosť,“ povedal hneď po tom, ako oficiálne weby Liverpoolu a Fulhamu potvrdili Carvalhov transfer, Marco Silva, manažér The Cottagers, ktorého ale môžeme poznať aj z pôsobenia v Hulle, Watforde či Evertone.

Carvalho si v nedeľu (22.5.) pozrel priamo na Anfiele záverečný ligový duel Merseysiders v sezóne 21/22. A bol teda účastníkom zaujímavej drámy týkajúcej sa boja o titul.

Prestupové leto 2022: Šikovní tínedžeri do LFC, The Reds nakupujú

Previous articleZázrak sa napokon nekonal, LFC – Wolves 3:1, v lige končíme druhí!
Next articleFinále Ligy majstrov. V Bratislave ho pozrieme spolu, príde okolo 200 fans!
kwop
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net