Priebežný súhrn toho, ako si The Reds počínajú na prestupovom trhu. (AKTUALIZOVANÉ !!!)

Letné prestupové okno 2022 je pre kluby z Premier League (ďalších anglických súťaží a Škótska) otvorené od 10.6. do 1.9. (do polnoci) 2022.

Tu si ale treba zapamätať, že v závislosti od pravidiel iných líg, resp. asociácií budú niektoré prestupy oficiálne schválené až 1.7. 2022. Platí tiež to, že 10.6. je termín, ktorý sa týka najväčších európskych líg.

Kluby ale môžu na mládežníckej úrovni dohadovať, realizovať a oznamovať prestupy už skôr. Rovnako tak sa to týka aj voľných seniorských hráčov, teda tých, ktorí sú bez platného kontraktu.

Prišli

(1) Ben DOAK - Celtic (£600,000)

Odišli

(0)

PRESTUPOVÝ SÚHRN

27.5. >>>Origi je blízko podpisu s milánskym AC

Športový riaditeľ Rossoneri Paolo Maldini: „S Origim rokujeme a ide to dobre,“ hlási legenda ACM.

Divock Origi opúšťa LFC po ôsmych sezónach (2 strávil na hosťovaní), 1.7. je voľným hráčom, Liverpool teda za jeho odchod nezinkasuje ani libru.

Divock Origi. (foto: Twitter)

23.5. >>> Talent z Fulhamu do áčka The Reds

Liverpool potvrdil prestup Carvalha. Talentovaný mladík je prvou letnou kúpou

21.4. >>> 16-ročný mladík do LFC

Pravý krídelník Ben Doak sa upísal Liverpoolu. 16-ročný rýchlonohý a technicky slušne vybavený futbalista sa v lete zúčastní prípravy liverpoolskej 18-ky.

Tínedžer, ktorý môže hrať aj ako pravý wingback, debutoval v prvom tíme Celticu koncom januára 2022, za úspešný škótsky klub odohral 2 duely, resp. 2x v jeho farbách nastúpil.

Doak je jedným z posledných, ak nie posledným transferom éry Michaela Edwardsa, ktorý, ako dobre vieme, v lete na poste športového riaditeľa, ktorý mal zodpovednosť práve za príchody a odchody, končí. Na uvoľnený post zasadne jeho „učeň“ Julian Ward.

Previous articlePL (22.5.): LFC – Wolverhampton (MATCH CENTRE)
Next articleZázrak sa napokon nekonal, LFC – Wolves 3:1, v lige končíme druhí!
Sem-tam krikľúň, často v polohe haters gonna hate, nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, Elánu, Desmodu, Man Utd, repre futbalu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;)