Liverpool sa pokúsi optimalizovať karanténu pre Brazílčanov

10
2337

Fabinho prezradil novinárom ako sa bude chcieť LFC vyhnúť karanténe v Anglicku.

V pondelok (11.10.) síce britská vláda vyškrtla Brazíliu z červeného zoznamu rizikových krajín, ale brazílsky futbalový tím cestoval do Kolumbie a Venezuely, ktoré na červenom, rizikovom liste ešte stále sú.

Reprezentanti Seleçãa ale pri návrate budú musieť podstúpiť 10-dňovú karanténu. Fabinho a Alisson sa nemôžu vrátiť do Anglicka a následne vycestovať do Španielska na zápas Ligy majstrov s Atléticom Madrid. Podrobnejšie sme to rozobrali v úvode tohto článku.

Pri interview pred zápasom s Uruguajom liverpoolsky záložník pripustil, že existuje možnosť odletieť z Brazílie priamo do Španielska. Tam začať predpísanú 10-dňovú karanténu a v rámci nej odohrať zápas s Atléticom Madrid. Samozrejme tak nebudú obidvaja hráči k dispozícii na sobotňajší (16.10.) zápas s Watfordom.

Watford sa spolieha na Ranieriho, LFC proti „sršňom“ bez Alissona i Fabinha

Je to asi najlepšie riešenie, ako sa vyhnúť domácej karanténe, pretože ak by obaja hráči najprv prileteli do Liverpoolu. Museli by automaticky nastúpiť do izolácie v klubovom hoteli, ktorá im umožňuje iba trénovať. Nesmeli by samozrejme opustiť karanténu, odcestovať do Madridu a odohrať zápas.

V Španielsku si takto „odbijú“ povinnú karanténu, odohrajú zápas proti Atléticu a budú plne pripravení na derby s Manchestrom United (24.10.). Je to šialené, krkolomné, ale asi najlepšie riešenie…