Liverpool začína prípravu na 23/24, Klopp z jej kraja pokope celý káder nemá

53
5712

Ústup z pozícií, podčiarknutý len 5. miestom v lige a po rokoch účasť iba v Európskej lige. Merseysiders celkom pochopiteľne túžia po návrate do TOP 4, takže príprava bude snáď ešte dôležitejšia ako po minulé roky. Samozrejme s prihliadnutím na zmenu herného štýlu i tie týkajúce sa kádra.

Daruj 4 €

Daruj 100 Kč

Päticu Firmino, Milner, N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, A. Melo už nečakajme, ich pôsobenie v LFC sa 30.6. definitívne skončilo, za to tu máme dve nové tváre – Mac Allister prišiel z Brightonu, Szoboszlai zasa z RB Lipsko.

Prestupové leto 2023: Szoboszlai druhou posilou, F. Carvalho do Nemecka, L. Díaz mení číslo

Pre-season pod Jürgenom Kloppom je to jedným slovom riadny zaberák, s ktorým treba počítať. Juniorov, ktorí v príprave dostanú šancu i nové tváre v kádri teda čaká nemilé prekvapenie. O vyplazenom jazyku až po zem ako dôsledku fyzicky náročných tréningových dávok istotne počuli, ale vždy je lepšie raz zažiť, ako 100x počuť.

Po návrate hráčov do Axa Training Centre bude zaujímavé sledovať aj to, ako dopadnú laktátové testy, veď ich lídri z predošlých rokov Wijnaldum a Milner už v tíme nie sú. Možno keby boli na niečo takéto vypísané kurzy nechal by sa kde kto ovplyvniť fotkami J. Hendersona či M. Salaha ako ešte počas dovolenky makajú v telocvični, pričom absencia horného dielu oblečenia poukazuje na vyrysované telá.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Klopp zverencov v tréningovom centre privíta 8.7. 2023 a už teraz je jasné, že nie všetkých.

Curtis Jones a Harvey Elliott sú stále v Gruzínsku, kde si Angličania práve v sobotu zahrajú finále ME 21-ročných (proti Španielsku, pozn.).

Alisson, van Dijk, Salah, L. Díaz, Jota, Kelleher, I. Konaté, Tsimikas, An. Robertson, Alexander-Arnold, S. van den Berg, Szoboszlai, Mac Allister, J. Henderson a Gakpo sa k tímu pripoja 11.7.

Nemecký manažér tak bude mať v prvý deň k dispozícii mená ako Adrián, Pitaluga (mladý brazílsky gólman, pozn.), N. Phillips, J. Gomez, Matip, Fabinho, Bajčetić (už by mal byť fit), Morton, Thiago A. a D. Núñez.

V červenom ravý bek Isaac Mabaya. (foto: Twiter)

Spomenutí budú doplnení o plejádu pre väčšinu fans neznámych juniorov, predpokladá sa, že by s áčkom mali aspoň časť pre-season stráviť H. Davies, L. Chambers, Frauendorf, Mabaya (je otázny kvôli už rok trvajúcim zdravotným problémom), Norris, Quansah, Hill, Balagizi, B. Clark, Kone-Doherty, Blair a L. Stewart. Manažér LFC je ale schopný vytiahnuť aj ešte menej známych juniorov, veď uvidíme.

Po roku a pol začína naplno zaberať aj talentovaný útočník K. Gordon, pri ňom ale nebude prekvapujúce, keď s prvým tímom ešte trénovať nebude. Zdravotné patálie (vlastne ako posledné vyše 2 roky) má aj ďalší forward P. Glatzel.

Je známe, že Liverpool pred 23/24 odohrá 5 prípravákov, až na jeden prípad všetko proti nemeckým tímom, veď v Kloppovej rodnej krajine aj strávi časť tohto obdobia.

The Reds čaká aj krátky komerčný výjazd do juhovýchodnej Ázie, káder sa v Singapure postavia najprv proti Leicestru a potom aj proti mníchovskému Bayernu.

Zápasy pre-season bude vysielať tradične LFC TV (platená platforma, pozn.), uvidíme ale či všetky, pretože duel proti Fürthu sa hrá za bez divákov za “zatvorenými dverami”.

(PS) ST 19.7. 18.30 KARLSRUHE (N)
(PS) PO 24.7. 13.00 FÜRTH (N)
(PS) NE 30.7. 11.00 LEICESTER (N)
(PS) ST 2.8., 12.30 BAYERN MNÍCHOV (N)
(PS) PO 7.8., 20.00 DARMSTADT 98 (N)

Previous articleZraz fanúšikov LFC – Břeclav 2023
Next articleKvíz (12): Koľko hráčov The Reds, ktorým sa priezvisko začína na písmeno “P”, poznáš?
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net