Najväčší talent z Akadémie? Bajčetić dostal v LFC kontrakt do 2027

31
1873
Štefan Bajčetić. (foto: liverpoolfc.com)

Mladík aktuálne žijúci krásny sen chce pokračovať v tvrdej práci.

Narodil sa 22.10. 2004 a pred pol rokom sníval, že by si raz mohol zahrať za prvý tím The Reds. Štefan Bajčetić má aktuálne na konte 10 zápasov za Liverpool, dokonca sa mu ešte stále čerstvo zo stopéra (v strede obrany hrával aj v juniorke, dokonca ešte v 21/22, pozn.) prevychovanému defenzívnemu záložníkovi podarilo v jednom prípade skórovať. A teraz navyše podpísal s LFC zmluvu do roku 2027.

“Je to šialené, veď len pred rokom som hrával na úrovni osemnásťročných a dnes už mám za sebou pár duelov aj v prvom tíme, navyše sa mi hneď pri debute podarilo skórovať,” povedal liverpoolfc.com španielsky talent po podpise zmluvy.

“Samozrejme som to nečakal, je úžasné, že sa to všetko udialo v tak krátkej dobe. Určite ale neprestanem tvrdo makať dúfajúc, že prídu aj ďalšie šance,” dodáva odchovanec Celty Vigo, o ktorého sa aktuálne zaujíma tak španielska, ako aj srbská reprezentácia (do 21 rokov). Srbi preto, že Stefanov otec Srđan je práve z tejto balkánskej krajiny a zaujímavé je, že aj on svojho času pôsobil v Celte.

Zľava Štefan Bajčetić, Jürgen Klopp a Thiago Alcântara. (foto: Twitter)

Bajčetić sa v áčku Merseysiders udomácnil expresne rýchlo. Vďačí tomu svojej nekonfliktnej povahe, mladík príliš neodvráva, vôbec nestresuje a skôr si na ceste a úspešnou kariérou necháva radiť. “Mám okolo seba futbalistov svetovej úrovne, stačí sa len pozerať a priučiť sa,” vraví.

Jeho spriaznenou dušou v prvom tíme vicemajstra Anglicka je jeho krajan Thiago Alcântara. 30-ročný dispečer, resp. tvorca hry mu je viditeľne nápomocný.

“Thiago a tiež aj Milie (James Milner, pozn.) mi pomáhajú v naozaj veľkej miere. Obaja mi radia, čo robiť, dávajú mi tipy ako toto či tamto.”

Momentálne celkom pochopiteľne nevieme, akým smerom sa Bajčetićova kariéra bude uberať, mladík ale cieľ má.

“Prial by som si hrávať v Liverpoole pravidelne a spoločne s tímom dosiahnuť aj na trofeje,” dopĺňa.

Štefan Bajčetić. (foto: liverpoolfc.com)

Bajčetić je považovaný za naj talent súčasnej Akadémie. Laikmi

Ak by sa niekto spýtal, kto z mladíkov urobil za posledné 3 roky v rámci liverpoolskej Akadémie najväčší výkonnostný progres, nikoho by neurazila odpoveď Stefan Bajčetić. Pretože ďaleko od reality nebude.

Pretože jeho kredit akruálne vďaka výkonom v áčku stúpa, pretože na mená ako Kadie Gordon, Mateusz Musiałowski či Harvey Blair priemerný fanúšik nemyslí. A ďalší o nich v B. živote nepočul. O Mortonovi, Clarkovi, Quansahovi, L. Chambersovi, Beckovi či C. Bradleyovi rovnako tak, či v nadnesenom móde okrajovo. Doak je potom o čosi iný – známejší prípad.

Ofenzívny talent K. Gordon už približne rok kvária zdravotné problémy, tým sa nevyhli ani zvyšní dvaja spomenutí.

Poliak Musiałowski podpísal LFC v auguste 2020 a kto videl jeho prvý dotyk, musel byť unesený. Nový Eden Hazard a poľský Messi boli prezývky, ktoré mu nateraz vedno s pokazeným zdravím a nedostatočnou aklimatizáciou v Anglicku zahatali cestu za úspechom.

Blair je taký mladší Sheyi Ojo, pričom vieme, ako to s ním pod Kloppom v Liverpoole dopadlo.

Stefan Bajčetić. (foto: Twitter)

Bajčetić je dnes na očiach miliónom fans, v posledných dvoch zápasoch (Wolverhampton 1:0 a Chelsea 0:0) sa dostal do základu na úkor Fabinha či J. Hendersona, od 18-ročného chlapca ale nemôžeme čakať, že bude ťahať tím. Čo ale môžeme je to, že bude makať, že skôr ako z desiatok svojich predchodcov si zoberie príklad z Alexandra-Arnolda, ktorý sa pri prechode z juniorky do áčka nepoto.

Priamo Stefanov prípad by to nemusel byť, keďže spoluhráči, či všeobecne jeho okolie tvrdí, že si proste starosti nerobí. “Jorginho a Mount sú prvotriedni futbalisti, ale som len potreboval robiť to, čo vždy. Proste hrať svoj futbal,” potvrdzuje tínedžer spomenuté.

Academy watch: Španiel s balkánskym menom prekvapil mnohých. „Učím sa od Fabinha,“ hovorí

Previous articleStats pred zápasom: V FA Cupe to LFC proti Brightonu nejde
Next articleTipovačka 22/23 #31: Brighton – LFC (FA)
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net