Po čase opäť doma. Na kapacitou obmedzený Anfield prichádza B´mouth, ktorý si tu pred rokom zažil svoje

1
1097

2. kolo Premier League je tu, The Reds v domácej premiére v rámci 23/24 hostia The Cherries. (AKTUALIZOVANÉ!!)

Premier League 23/24 (19.8.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - AFC Bournemouth, 16.00


kto s kým: 9. vs 11.
rozhodca: Thomas Bramall
TV: Canal+ Sport 1 (CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LFC absencie

(5) Morton - noha, Thiago A. - bok, N. Phillips - nešpecifikované, C. Bradley - nešpecifikované, C. Jones - členok

AFCB absencie

(7) Fredericks - lýtko , A. Scott - koleno, M. Tavernier - nešpecifikované, Outtara - členok, L. Cook - triesla, Ad. Smith - nešpecifikované (otázny štart), L. Kelly - nešpecifikované

Daruj 4 €Daruj 100 Kč

Spomienky na duel spred roka

Za výkon z prvých 25 minút šlágra otváracieho kola Premier League sa bod z trávnika Chelsea máli, všeobecne je ale dobrý, keďže boli v zápase fázy, kedy nás domáci prehrávali – dôrazom, agresivitou i futbalovou kvalitou.

Na Stamfrod Bridge to pre mnohých fans mal byť revanš za nepodarený prestup Caiceda i Laviu, napokon sme vo vzájomných zápasoch s The Blues zaznamenali v rámci anglického futbalu rekordnú 7. remízu v rade a Klopp po zápase hovoril, že sme mali niekoľko dobrých momentov, na ktorých treba stavať.

Papierovo má byť pri štarte sezóny ideálnym súperom práve ten najbližší. Bournemouth zažil pred rokom na Anfielde dokonalú potupu, keď dostal 9:0, ofenzívna aktivita domácich sa očakáva aj v sobotu (19.8.), otázne je, v akej zostave.

Miestami bezradný Liverpool berie zo Stamford Bridge bod, Salah bez rekordu, zato vytočený. Chelsea – LFC 1:1

Thiago v plnom tréningu, budú zmeny v základe?

Do úvodnej jedenástky my mal ísť na Stamford Bridge 20 min pred koncom poriadne nahnevaný Salah, ktorý nevedel predýchať nielen to, že ho Klopp predčasne stiahol, ale ani to, že v 7. po sebe idúcom otváracom dueli sezóny neskóroval a je tak „len“ spoludržiteľom takto „nakresleného“ prvenstva. V 2. polčase mal navyše len 9 dotykov s loptou, čo je potom aj otázka k zálohe a krajným bekom, prečo tomu tak bolo.

Okrem Egypťana sa v základe očakáva aj prvý strelec LFC v novom ročníku L. Díaz, po výkone, aký predviedol ale až tak isté miesto nemá Jota (tomu navyše v dueli s Chelsea súper nakopol koleno). Na lavičke je pripravený D. Núñez.

Viacerí sa pýtajú, čo s defenzívnou činnosťou, ktorá je proste nedostatočná. Robertsonovi nový systém nesedí, lebo nie je stopér, Alexander-Arnold je od momentu, ako sa stal vicekapitánom výkonnostne naozaj slabý.

Otázny je/bolo, či sa do nominácie na zápas zmestia v ostatnej dobe dlhodobí maródi ako Thiago A. – skúsený záložník sa už vrátil do plného tréningu, jeho krajan Bajčetić či ďalší mladík Morton, o ktorých možnom návrate, resp. ako na tom sú veľa nevieme. Jürgen Klopp ale na piatkovej tlačovke čo to ozrejmil ani jeden zo Španielov v nominácii nebude, o Mortonovi zmienka nie je.

N. Phillips je mimo kádra a zranenia si stále doliečuje aj mladý krajný bek či wingback C. Bradley. Najnovšie chýba aj C. Jones, ktorého trápi členok.

The Reds sa po čase dočkali aj pozitívnejšej správy, čo sa transferov týka, zo Stutgartu prestúpil kapitán Japonska Wataru Endō, jeho nominácia na B´mouth však otázna.

Bojovnosťou a kompaktnosťou za výsledkami 

Bournemouth začal novú sezónu rovnakým výsledkom ako LFC. Domáca remíza 1:1 s West Hamom potešila najmä preto, že že The Cherries dokázali v závere zareagovať na gól „kladivárov“ z 51. min., a to ex-hráčom Liverpoolu Dominicom Solankem.

Tím z Vitality Stadium na Anfielde nikdy nevyhral, ale ako vraví staré klišé, ktoré opakuje aj 41-ročný manažér Andoni Iraola, ktorý do B´mouthu prišiel v júni 2023, „štatistiky a zápisy sú na to, aby sa prepisovali“.

Hostia teda isté ambície v súboji s veľkým favoritom majú, na druhej strane k tomu, aby v Liverpoole niečo uhrali, potrebujú viac než kompaktnú a obetavú defenzívnu činnosť.

A k cieľu im nepomôže sedmička maródov – Fredericks, A. Scott, M. Tavernier, Outtara, L. Cook, Adam Smith a L. Kelly.

Previous articleTipovačka 23/24 #2: LFC – Bournemouth (PL)
Next articleBlog: No čo s tým našim Darwinom?
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net