Príprava pokračuje, čaká nás 3-násobný majster Nemecka. Fürth ale dnes hrá len v II. lige

27
1678

Druhý z piatich prípravných duelov The Reds pred sezónou 23/24 sa odohrá bez divákov.

Príprava 23/24 (24.7.), MS Technologie Arena, Fürth

Greuther Fürth - LIVERPOOL FC, 13.00


kto s kým: účastník 2. Bundesligy vs účastník Premier League
rozhodca:
TV: LFC TV (ENG)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

SpVgg absencie

(4) Linde - koleno, Kiomourtzoglou - členok, Michalski - členok, Urbig - rameno

LFC absencie

(7) Morton - noha, Thiago A. - bok (otázny štart), Bajčetić - noha (otázny štart), Fabinho, J. Henderson - obaja riešia prestup, Szoboszlai - členok, Kelleher - nešpecifikované

Daruj 4 €Daruj 100 Kč

Tradične šanca pre (takmer) celú nomináciu

Merseysiders na úvod prípravy porazili účastníka 2. Bundesligy Karlsruhe na jeho trávniku 4:2 vďaka 2 gólom Dioga Jotu zo samého záveru stretnutia.

V ňom sa na strane LFC objavili 2 rozdielne 11-ky a masívne polčasové striedanie sa očakáva aj v súboji s Greutherom Fürth, ďalším nemeckým druholigistom.

Klopp bude bez novej posily Szoboszlaia, Dominik si poranil členok, uvidíme, ako dlho bude pauzovať. Hrať nebude ani mladík Morton, ktorý si doma v Liverpoole doliečuje zlomenú nohu, otázni sú Španieli Thiago A. a mladík Bajčetić, na druhej strane teší návrat dvojice Curtis Jones – Harvey Elliott, ktorí po ME do 21 rokov dlho nepodovolenkovali.

LFC zdolal na úvod prípravy Karlsruhe, v samom závere dvomi gólmi rozhodol Jota

Szoboszlai: Máme isté ciele

Na záver 10-dňového sústredenia v Nemecku sa na trávniku neobjaví ani šikovný mladík Harvey Blair, ktorý si ešte v prvý týždeň pre-season poranil koleno a bude dlhšie out, rovnako neuvidíme skúsenú dvojicu donedávna ešte hráčov základu Merseysiders J. Hendersona a Fabinha, ktorí riešia prestup do S. Arábie.

“Samozrejme máme smerom k novej sezóne isté ciele. Aby som bol úprimný, môžeme uspieť v čom si len zaumienime, samozrejme ak budeme veci robiť správne. Mali sme tímovú debatu, tréner (Klopp) nám povedal, čo od nás očakáva. Myslím ale, že kvalitu máme, tiež trénera, aby nás nasmeroval, pochopiteľne aj fanúšikov. Teraz to záleží len na nás,” hovorí rekordná letná kúpa z RB Lipsko Dominik Szoboszlai.

Kapitán Maďarska uspel na úvod prípravného obdobia v laktátovom teste a práve fyzická pripravenosť je niečo, čo by malo byť jednou z jeho devíz. Najprv sa ale, pochopiteľne, musí uzdraviť.

Dominik Szoboszlai. (foto: Twitter)

Mladý tím Fürthu bude mať rešpekt 

Bez štvorice Linde, Kiomourtzoglou (Nemec prišiel počas tohto TW po neúspešnom pôsobení v Hearts, aktuálne je po operácii, pozn.), Michalski, Urbig bude hlavný SpVgg Greuther Fürth kouč Alexander Zorniger.

55-ročný ex-tréner RB Lipsko (ešte keď nepôsobil v Bundeslige, pozn.), Stuttgartu, ale aj Brøndby IF či cyperského Apollonu Limassol, s ktorým v 21/22 získal majstrovský titul, je +/- zameraný na defenzívu, vzadu hráva s piatimi futbalistami, pričom podľa potreby variuje rozostavenie 5-3-2 na 3-5-2. Pokope má mladý káder, ktorému chýbajú skúsenosti.

“Pre nás je to skúška psychiky i futbalovej kvality. O tej liverpoolskej sa nemusíme baviť, je to tím plný špičkových hráčov. Hráčom ale bude prizvukovať, že ide o generálku pred ligovou sezónou, ktorá je dôležitejsia ako tento duel,” hovorí. Zorniger.

Zeleno-bieli štartujú ligovú sezónu domácim duelom s Padernornom, a to 30.7.

SpVgg skončil v minulej sezóne 2. najvyššej súťaže Nemecka na 12. mieste a pre 23/24 má za ambíciu hrať tak, aby sa vyhol vypadnutiu.

Previous articleSchmadtke o svojich úlohách v LFC: Najprv sú majitelia, rozhoduje ale aj Klopp
Next articlePS (24.7.): Fürth – LFC (MATCH CENTRE)
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net