Stats pred zápasom: Čísla sú za Kloppom, ide mu v predposlednom kole i proti Villans. Bude to v sobotu stačiť?

33
1145

Po kvalitnom a efektívnom výkone, ktorý priniesol Liverpoolu v pondelok (15.5.) presvedčivú výhru 3:0 na pôde Leicestru City, pokračuje Premier League už predposledným a to 37. kolom.

Premier League 22/23 (6.5.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Aston Villa FC; 16.00

kto s kým: 5. vs 8.
rozhodca: John Brooks
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)

LFC team info

ABSENCIE (5) C. Ramsay - koleno, Bajčetić - sval, N. Keïta - sval, Thiago A. - bok, D. Núñez - noha

AVFC team info

ABSENCIE (2) Steer - lýtko, Coutinho - sval

(ZMENA MIESTA!) Termín potvrdený! 20.5. sa vidíme v Bratislave. Je tu 2. zraz lfc1892.net, pozrieme futbal, pokecáme, zasúťažíme

The Reds nastúpia na Anfielde v sobotu (20.5.), keď privítajú birminghamský klub Aston Villa FC. Odkedy na lavičke The Villans sedí španielsky manažér Unai Emery, tak „vínovo-modrí“ stúpali tabuľkou PL až na súčasné 8. miesto a sú v hre o európsky pohár (Európska liga alebo Konferenčná liga).

V prvom vzájomnom zápase vo Villa Parku dosiahli na „Boxing Day“ Kloppovi zverenci výhru 3:1.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s Aston Villou FC v Premier League doteraz len 8-krát.

Sled výsledkov:

sezóna štadión los PL výsledok strelci v zápase rezultát
2015/16 vonku 26. kolo 6:0 (2:0, 4:0) Sturridge, Milner, Emre Can, Origi, Clyne, K. Touré výhra
2019/20 vonku  11. kolo 2:1 (0:1, 2:0) Andy Robertson, Mané výhra
2019/20 doma 33. kolo 2:0 (0:0, 2:0) Mané, C. Jones výhra
2020/21 vonku    4. kolo 2:7 (1:4, 1:3) Salah 2 – Watkins 3, Grealish 2, McGinn, Barkley prehra
2020/21 doma 31. kolo 2:1 (0:1, 2:0) Salah, Alexander-Arnold výhra
2021/22 doma   16. kolo 1:0 (0:0, 1:0) Salah (11 m) výhra
2021/22 vonku 33. kolo 2:1 (1:1, 1:0) Matip, Mané – D. Luiz výhra
2022/23 vonku 17. kolo 3:1 (2:0, 1:1) Salah, van Dijk, Bajcetić výhra

Zaujímavosť: Nemec v službách LFC prehral s The Villans iba, raz a  bola to veľmi ťažká poráža (2:7 vonku).

Bilancia celkovo: 8 zápasov, 7 výhier, 0 remíz, 1 prehra, skóre 20:11, úspešnosť 88%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 3 výhry, skóre 5:1, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 15:10, úspešnosť 80%
  • Bilancia 1. polčasu: 8 zápasov, 2 výhry, 3 remízy, 3 prehry, skóre 6:7, úspešnosť 38%
  • Bilancia 2. polčasu: 8 zápasov, 6 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 14:4, úspešnosť 79%
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Góly (20): Najviac ich strelil Salah – 5 (jeden z penalty), 3-krát sa presadil Mané. Po jednom zaznamenali Bajčetić, van Dijk, Matip, Origi, C. Jones, Andy Robertson, Alexander-Arnold, Milner, Sturridge, Clyne, K. Touré a Emre Can.

Asistencie (12): Dve prihrávky na gól zaznamenali Salah, Firmino a Coutinho, po jednej majú na konte Andy Robertson, L. Díaz,  J. Henderson, Alexander-Arnold, Mané a N. Keïta.

Žlté karty (8): Najviac tri ich inkasoval van Dijk a 2-krát Andy Robertson. Po jednej majú na konte Milner, Mané a K. Stewart.

Červená karta (0): na strane LFC aj u súperov bez karty.

Manchester City 16 6 5 5 25:30 48%

Zaujímavosť: Klopp sa s 88% úspešnosťou proti The Villans zaradil na 2. miesto vo svojej bilancii proti klubom PL.

Jürgen Klopp. (foto: Facebook)

Kloppova  bilancia v 37. kole Premier League od sezóny 2015/2016:

Šéf lavičky LFC viedol v 7 zápasoch 37. kola. Najprv prišla výhra 2:0 doma nad Watfordom.

Nasledovala výhra 4:0 vonku vo West Hame. Za tým prišla jediná prehra 0:1 na Chelsea. Potom už len výhry,

postupne vonku 3:2 v Newcastli, doma 5:3 nad Chelsea a vonku 3:0 v Burnley. Nakoniec to v minulej sezóne bolo tiež víťazstvo vonku 2:1 v Southamptone.

sezóna štadión súper výsledok strelci LFC rezultát
2015/16 doma Watford 2:0 (1:0, 1:0) Allen, Firmino výhra
2016/17 vonku West Ham 4:0 (1:0, 3:0) Coutinho 2, Sturridge, Origi výhra
2017/18 vonku Chelsea 0:1 (0:1, 0:0) prehra
2018/19 vonku Newcastle 3:2 (2:1, 1:1) van Dijk, Salah, Origi výhra
2019/20 doma Chelsea 5:3 (3:1, 2:2) N. Keïta, Alexander-Arnold, Wijnaldum, Firmino, Oxlade-Chamberlain výhra
2020/21 vonku Burnley 3:0 (1:0, 2:0) Firmino, N. Phillips, Oxlade-Chamberlain výhra
2021/22 vonku Southampton 2:1 (1:1, 1:0) Minamino, Matip výhra

• Bilancia doma: 2 zápasy, 2 výhry, skóre 7:3, úspešnosť 100%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 4 výhry, 3 remízy, 0 prehier, skóre 10:3, úspešnosť 71%
Roberto Firmino. (foto: Twitter)

Góly (17): Najviac dal Firmino – 3, za ním sú Origi, Oxlade-Chamberlain a Coutinho s dvoma gólmi. Po jednom góle zaznamenali Minamino, Matip, Salah, van Dijk, N. Keïta, N. Phillips, Alexander-Arnold, Wijnaldum, Sturridge a J. Allen.

Asistencie (14): Najviac 3 gólové prihrávky majú na konte Alexander-Arnold a Andy Robertson, dve Wijnaldum. Po jednej asistencii si pripísali Jota, Salah, Mané, Coutinho, Shaqiri a Ch. Benteke.

Žlté karty (5): Po jednej inkasovali Milner, Salah, J. Gomez, Clyne a Flanagan.

Červená karta (0): na strane LFC, aj u súperov bez karty.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League:

kolo v PL zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
1. 7 5 2 0 Po súboji s Fulhamom je 81%.
2. 7 5 1 1 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
3. 7 4 2 1 Po zápase s Manchestrom United je 67%.
4. 7 5 0 2 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0 Po zápase s Newcastle je 81%.
6. 7 5 2 0 Po dueli s Evertonom je 81%.
7. 7 4 3 0 Po zápase s Wolverhamptonom je 71%.
8. 7 2 5 0 Po dueli s Chelsea je 52%.
9. 8 4 3 1 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom City je 79%.
12. 8 5 2 1 Po súboji s West Hamom je 71%.
13. 8 6 1 1 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0 2 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 8 5 2 1 Po súboji s Tottenhamom je 71%.
16. 8 5 3 0 Po zápase so Southamptonom je 75%.
17. 8 5 1 2 Po dueli s Aston Villa je 67%.
18. 8 6 1 1 Po súboji s Leicestrom je 79%.
19. 8 5 2 1 Po zápase s Brentfordom je 71%.
20. 8 4 1 3 Po dueli s Brightonom je 54%.
21. 8 3 4 1 Po súboji s Chelsea je 54%.
22. 8 4 0 4 Po zápase s Wolverhamptonom je 50%.
23. 8 6 1 1 Po dueli s Evertonom je 79%.
24. 8 3 1 4 Po súboji s Newcastlom je 42%.
25. 8 4 3 1 Po zápase s Crystalom Palace je 63%.
26. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom United je 79%.
27. 8 5 1 2 Po súboji s Bournemouthom je 67%.
28. 8 7 0 1 Po dueli s Fulhamom je 88%.
29. 8 4 2 2 Po zápase s Manchestrom City je 58%.
30. 8 4 3 1 Po dueli s Arsenalom je 63%.
31. 8 6 1 1 Po súboji s Leedsom je 79%.
32. 8 4 3 1 Po zápase s Nottinghamom je 63%.
33. 8 6 2 0 Po súboji s West Hamom je 83%.
34. 8 7 0 1 Po dueli s Tottenhamom je 88%.
35. 8 5 3 0 Po zápase s Brentfordom je 75%.
36. 8 3 3 2 Po súboji s Leicestrom je 50%.
37. 7 6 0 1 Pred duelom s Aston Villou je 86%.

Zaujímavosť: Nadchádzajúce 37. kolo patrí medzi veľmi úspešné pre rodáka zo Stuttgartu.

Kloppova bilancia v deň a čase výkopu zápasu v PL:

Sobota  – 16.00 hod.

sezóna zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
21/22 6 5 1 0 89%
22/23 6 3 1 2 56%

Zaujímavosť: Nemecký manažér LFC má v sobotu o 16.00 hod. v tejto sezóne iba 56% úspešnosť. V sezóne 21/22 to bola až 89% úspešnosť.

Klopp a Bajčetić po výhre na Aston Ville (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Aston Ville FC:

Celkovo sme sa stretli v 55 zápasoch, z toho 32 výhier, 10 remíz, 13 prehier, skóre 96:57, úspešnosť 64%.

• Bilancia doma: 27 zápasov, 16 výhier, 5 remíz, 6 prehier, skóre 52:29, úspešnosť 65%
  • Bilancia vonku: 28 zápasov, 16 výhier, 5 remíz, 7 prehier, skóre 44:28, úspešnosť 63%
  • Bilancia 1. polčasu: 55 zápasov, 23 výhier, 19 remíz, 13 prehier, skóre 46:26, úspešnosť 53%
Steven Gerrard rozhodol vzájomný duel na pôde Aston Villy v

Strelci 96 liverpoolskych gólov v ére PL proti AVFC:

Najviac po 12 gólov strelili Steven Gerrard (8 doma + 4 vonku) a Robbie Fowler (7+5). Hneď za nimi sú s 5 gólmi

Salah (2+3), Sturridge (3+2) a Owen (4+1). Nasleduje s 3 presnými zásahmi Mané (1+2).

Ďalší strelci sú 2-góloví a to Kuyt (2+0), Milner (1+1), Fern. Torres (1+1), Collymore (1+1), Crouch (2+0), D. Cissé (2+0), D. Murphy (0+2), a S. McManaman (2+0).

Po jednom góle strelili doma Alexander-Arnold, C. Jones, Carragher, Redknapp, L. Suárez, Maxi Rodríguez, Babel, N´Gog, Riera, Morientes, Benayoun, L. García, J. Barnes, Ruddock a Karl-Heinz Riedle.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Bajčetić, van Dijk, Matip, An. Robertson, Origi, J. Henderson, K. Touré, Clyne, Bellamy, Emre Can, Škrtel, Borini, Lambert, Paul Ince, X. Alonso, Kewell, J. Riise, Litmanen, Šmicer, Walters a Rosenthal.

Vlastné góly boli dva, jeden na Anfielde a jeden vo Villa Parku od hráčov AVFC.

Nemecký manažér LFC má proti The Villans druhú najlepšiu bilanciu zo všetkých súperov, s ktorými sa stretol v tejto

sezóne PL a to na úrovni 88%. Je už nepísaným pravidlom, že jeho osobná bilancia je omnoho lepšia ako bilancia The Reds proti AVFC v ére Premier League – 64%.

Jürgen Klopp má v 37. kole sezóny PL výbornú bilanciu, ktorá je na úrovni 86%. Navyše by bolo dobré pokračovať vo víťaznej sérii (už 7 výhier v rade) a ešte si uchovať nádej na TOP 4 Premier Legue.