Stats pred zápasom: Klopp v 3. kole a aj proti Newcastlu iba s jedinou prehrou

49
3718

Po katastrofálnom úvode a následnom zlepšení výkonu celého tímu s efektívnou koncovkou, ktorý priniesol v sobotu popoludní (19.8.) Liverpoolu FC povinnú domácu výhru 3:1 proti AFC Bournemouthu, pokračuje cez víkend Premier League už 3. kolom.

Stats pred zápasom: Klopp v 2. kole a aj proti Bꞌmouthu rovnako úspešný

The Reds vycestuje na sever Anglicka, kde v nedeľu podvečer (27.8.) nastúpi v St. James´Parku  proti domácemu Newcastle United FC.

The Magpies pod taktovkou manažéra Eddieho Howea ašpirujú aj v tejto sezóne na vrchné priečky okolo TOP6. Málo inkasujú a badať u nich výrazné zlepšenie v ofenzíve, preto určite budú nepríjemným súperom na svojej domácej tráve pre zverencov Jürgena Kloppa.

Radosť hráčov LFC z gólu v sieti Bayernu Mníchov (3:4), zľava Szoboszlai, Jota, Gakpo a Mac Allister. (foto: Twitter)

Zaujímavosti 3. kola v histórii PL z pohľadu LFC:

1. V tomto kole podarilo streliť 3 góly v jednom zápase dvom strelcom a to Fowlerovi a Owenovi.
  2. Štyria strelci The Reds boli 2-góloví a to McManaman, Barnes, Salah a aj Owen.
  3. Iba jedna nariadená penalta, ktorú Milner premenil.
  4. V ôsmich z celkovo 31 zápasoch nestrelili hráči Merseysiders gól.
  5. Brankári The Reds si až v 11 stretnutiach 3.kola sezóny PL udržali čisté konto.
  6. Sedem prehier (s Arsenalom 2x, Manchestrom United, Aston Villou, Watfordom, Boltonom a Charltonom) v 3. kole v ére PL má na konte Liverpool FC z celkovo 31 doterajších sezón.
Mohamed Salah a Diogo Jota. (foto: Twitter)

Liverpool FC v 3. kole sezóny v ére Premier League

Bilancia celkovo: 31 zápasov, z toho 13 výhier, 11 remíz, 7 prehier, skóre 49:30, úspešnosť 54%.

• Bilancia doma: 18 zápasov, 9 výhier, 5 remíz, 4 prehry, skóre 25:15, úspešnosť 59%.
  • Bilancia vonku: 13 zápasov, 4 výhry, 6 remíz, 3 prehry, skóre 24:15, úspešnosť 46%.
  • Bilancia 1. polčasu: 31 zápasov, 15 výhier, 10 remíz, 6 prehier, skóre 27:13, úspešnosť 59%.

Zaujímavosti:

1. S nadchádzajúcim súperom – Newcastle United FC sa LFC stretol iba raz a to v 3. kole sezóny 1998/99 prišla vonku výhra 4:1.
  2. Bilancia 1. polčasu je lepšia ako po prestávke.
  3. Bilancia domácich zápasov je lepšia ako vonku, i keď doma až 4 prehry oproti 3 u súperov.

Houllier 5 0 3 2 6:8 20%

V sezóne 1998/99 sedeli na manažérskej stoličke dvaja – Evans a Houllier. V 1. kole sa im podarilo spolu zdolať vonku Newcastle 4:1.

1. Kenny Dalglish a Roy Hodgson sú stopercentný, no iba s jedným vyhratým duelom. S viacerými zápasmi hneď za nimi je dvojica Klopp a Evans so 67%-nou úspešnosťou.
  2. Okrem Dalglisha a Hodgsona je v 3. kole sezóny bez prehry aj Roy Evans (4 duely).
Sadio Mané (v strede), Roy Evans (vpravo). foto: (Twitter)

2022/23 vonku Manchester United 1:2 (0:1, 1:1) Salah prehra

Poznámka: Klopp viedol LFC v sezóne 2015/16 prvýkrát až v 8. kole.

1. Až vo svojom siedmom zápase prehral nemecký manažér LFC a to na Old Trafforde.
  2. Tri penalty boli odpískané v prospech The Reds, 2-krát Salah a raz Milner ich premenili.

Bilancia celkovo: 7 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 1 prehier, skóre 14:6, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 5 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 12:3, úspešnosť 87%.
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 0 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 2:3, úspešnosť 17%.
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 8:3, úspešnosť 76%.
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 3 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 6:3, úspešnosť 57%.

Góly (14): Najviac má na konte Salah  – 6 (2 z 11m). Dva razy sa presadil Mané, po jednom góle zaznamenali Jota, Firmino, Andy Robertson, Matip, Sturridge a Milner (z penalty).

Asistencie (7): Po dve prihrávky na gól majú na konte Firmino a Alexander-Arnold, po jednej Salah, Fabinho a J. Gomez.

Žlté karty (12): Najviac tri obdržal Alexander-Arnold, po dve inkasovali Mané a Lovren, po jednej Fabinho, J. Henderson, Matip, J. Gomez a Coutinho.

Červená karta (0): Pre hráčov LFC ani pre súperov nebola udelená ani jedna.

Hráči Newcastle. foto: (Twitter)

Kloppova éra proti Newcastle United FC

Jürgen Klopp sa stretol s The Magpies v Premier League doteraz 14-krát.

Sled výsledkov

sezóna štadión los PL výsledok strelci v zápase rezultát
2015/16 vonku 15. kolo 0:2 (0:0, 0:2) Wijnaldum, vlastný (Škrtel) prehra
2015/16 doma 35. kolo 2:2 (2:0, 0:2) Sturridge, Lallana – Cissé, Colback remíza
2017/18 vonku 7. kolo 1:1 (1:1, 0:0) Coutinho – Joselu remíza
2017/18 doma 29. kolo 2:0 (1:0, 1:0) Salah, Mané výhra
2018/19 doma 19. kolo 4:0 (1:0, 3:0) Lovren, Salah (11m), Shaqiri, Fabinho výhra
2018/19 vonku 37. kolo 3:2 (2:1, 1:1) van Dijk, Salah, Origi – Atsu, Rondon výhra
2019/20 doma 5. kolo 3:1 (2:1, 1:0) Mané 2, Salah – Willems výhra
2019/20 vonku 38. kolo 3:1 (1:1, 2:0) van Dijk, Origi, Mané – Gayle výhra
2020/21 vonku 16. kolo 0:0 (0:0, 0:0) remíza
2020/21 doma 33. kolo 1:1 (1:0, 0:1) Salah – Willock remíza
2021/22 doma 17. kolo 3:1 (2:1, 1:0) Jota, Salah, Alexander-Arnold – Shelvey výhra
2021/22 vonku 35. kolo 1:0 (1:0, 0:0) Keïta výhra
2022/23 doma 5. kolo 2:1 (0:1, 2:0) Firmino, Carvalho – Isak výhra
2022/23 vonku 24. kolo 2:0 (2:0, 0:0) D. Núñez, Gakpo výhra

Zaujímavosť:

Nemecký manažér LFC začal proti „strakám“ prehrou, na ktorej sa podieľal vtedajší hráč Newcastlu a neskôr aj The Reds Wijnaldum a aj vlastným gólom Martin Škrtel. No odvtedy v 13 zápasoch proti NUFC neprehral.

Bilancia celkovo: 14 zápasov, 9 výhier, 4 remízy, 1 prehra, skóre 27:12, úspešnosť 74%.

• Bilancia doma: 7 zápasov, 5 výhier, 2 remízy, 0 prehier, skóre 17:6, úspešnosť 81%.
  • Bilancia vonku: 7 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 10:6, úspešnosť 67%.
  • Bilancia 1. polčasu: 14 zápasov, 9 výhier, 4 remízy, 1 prehra, skóre 16:6, úspešnosť 74%.
  • Bilancia 2. polčasu: 14 zápasov, 7 výhry, 4 remízy, 3 prehry, skóre 11:6, úspešnosť 60%.

Góly (27): Najviac šesť ich strelil Mohamed Salah (jeden z penalty), za ním je Mané so 4 gólmi. Dva razy sa presadili van Dijk a Origi. Jeden presný zásah zaznamenali D. Núñez, Gakpo, Firmino, Carvalho, Keïta, Jota, Fabinho, Sturridge, Alexander-Arnold, Lovren, Shaqiri, Lallana a Coutinho.

Asistencie (18): Najviac 4 prihrávky na gól si prípisali Firmino, Alexander-Arnold a Salah. Po 2 razy to boli Oxlade-Chamberlain, Andy Robertson a A. Moreno, po jednej zaznamenali Jota a Shaqiri.

Žlté karty (14): Najviac 3-krát inkasoval Milner a Fabinho, dva obdržal J. Gomez. Po jednej majú na konte

Jota, Mané, J. Henderson, Kabak, N. Phillips a Lucas Leiva.

Červená karta: na strane LFC nikto, u súpera ju dostal brankár Pope.

Luton Town

Klopp s 74% úspešnosťou proti „strákam“ sa zaradil 7. miesto vo svojej bilancii proti tohtosezónnym klubom v PL.

Liverpool FC proti Newcastle United FC v ére PL (edície 1992/1993)

Bilancia LFC proti The Magpies:

Celkom 56 zápasov, z toho 33 výhier, 12 remíz, 11 prehier, skóre 113:58, úspešnosť 66%.

• Bilancia doma: 28 zápasov, 22 výhier, 5 remíz, 1 prehra, skóre 67:24, úspešnosť 84%.
  • Bilancia vonku: 28 zápasov, 11 výhier, 7 remíz, 10 prehier, skóre 46:34, úspešnosť 48%.

Len jedna prehra LFC doma na Anfielde v ére PL. Bolo to hneď v prvom domácom zápase (prehra 0:2)

proti The Magpies v 93/94, potom v ďalších 27 dueloch červení z mesta Beatles neprehrali doma so súperom.

Strelci 113 liverpoolskych gólov v ére PL proti NUFC:

Najviac 13 presných zásahov má na konte  Michael Owen (8 doma + 5 vonku). Hneď za ním je Gerrard s 8 gólmi (3+5). Nasledujú Fowler a Salah so 6 gólmi zhodne (5+1). Potom sú s 5 gólmi Sturridge a Kuyt.

Nasledujú so 4 zásahmi Mané a Murphy. Hráči s 3 gólmi sú McManaman, Bellamy a Rush.

Ďalší strelci sú 2-góloví, a to J. Henderson, Origi, van Dijk, Xabi Alonso, Agger, Suárez, Babel, Collymore, Berger, Riedle a Hamann.

Po jednom góle zaznamenali doma Firmino, Carvalho, Jota, Alexander-Arnold, Fabinho, Shaqiri, Lovren, Lallana, J. Allen, Lucas Leiva, Maxi Rodriguez, Benayoun, Pennant, Torres, Mellor, Baroš, Camara a Jamie Redknapp.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Gakpo, D. Núñez, Keïta, Coutinho, Sterling, Crouch, Borini, Riise, Cissé, Hyypiä a Heskey.

Vlastné góly boli 2, oba na Anfielde  od hráčov Newcastle.

Luton Town

Liverpool FC s 66% úspešnosťou proti Newcastle United FC sa zaradil 8. miesto vo svojej bilancii proti tohtosezónnym klubom v PL.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Jürgen Klopp má v 3. kole sezóny úspešnosť, ktorá je na úrovni 67%. No, jeho osobná bilancia s The Magpies je pozitívnejšia a je na úrovni 74%, ktorá je tradične lepšia ako je bilancia The Reds v ére PL proti Newcastle, t.j. 66%.

Nemecký manažér LFC si uvedomuje, že v St. Jamesꞌ Parku ho čaká kvalitný a znovu dostatočne posilnený súper, ktorého je ťažko zdolať. No chce so svojím tímom zabojovať o ďalšiu výhru a ešte pevnejšie sa usadiť v TOP 4 klubov PL.